Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-2013

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 05 lipiec 2007 - 22:46

PROW 2007-2013 Czy ma ktoś z was jakieś info od kiedy wkońcu będzie ten PROW??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-2013 Dzisiaj, 07:51
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 07:16

PROW 2007-2013 bedzie napewno, ale skoro nie zdazyli wprowadzic przed wakacjami, nalezy spodziewac sie takich terminow:
grupy producenckie - poczatek wrzesnia
mlody rolnik - wrzesien/pazdziernik
reszta - pazdziernik
to informacje wyglaszane przez ludzi z ministerstwa jakis miesiac temu, poki co chyba nie ma nic bardziej aktualnego
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 00:34

PROW 2007-2013 Kupiliśmy kombajn i dopiero jak będzie cały spłacony weźmiemy PROW, dodatkowo jeszcze na ciągnik, który dokupimy specjalnie po to, żeby dopełnić limit 600 tyś. zł. Takie jest założenie. Kiedy ruszy nikt narazie nie wie, ale w takiej sytuacji dla mnie czas nie gra roli.

Dziś Komisja Unii Europejskiej przyjęła projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dokładna informacja na ten temat skopiowana ze strony internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

Na spotkaniu z dziennikarzami w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi sekretarz stanu w tym resorcie Henryk Kowalczyk poinformował o przyjęciu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 przez Komisją Europejską. W spotkaniu wzięli udział także Paweł Janusz Osuch prezes ARiMR oraz jego zastępcy Katarzyna Obraniak-Chyż i Leszek Droździel. Komitet Rozwoju Obszarów Wiejskich (Rural Development Committee) przyjął polski PROW jednomyślnie.

Polski PROW jest największym Programem, dotyczącym rozwoju obszarów wiejskich, spośród wszystkich Programów krajów Unii Europejskiej i został zaakceptowany jako jeden z pierwszych programów w nowej perspektywie finansowej na lata 2007 -2013 – podkreślił Henryk Kowalczyk. Wyjaśnił on, że o ostatecznym kształcie działań, które będą wdrażane w ramach nowego PROW, zadecydowały długotrwałe uzgodnienia ze służbami Komisji Europejskiej, w zakresie konieczności ukierunkowania pomocy zgodnie ze strategicznymi założeniami, a także uzasadnienia tej pomocy obiektywnymi przesłankami. Sekretarz stanu Henryk Kowalczyk przypomniał również, że prace nad Programem rozpoczęły się w Polsce pod koniec 2005 r. Na początku sierpnia 2006 r. projekt polskiego PROW 2007 - 2013 przyjęła Rada Ministrów. Projekt ten już 11 sierpnia 2006 r. został przekazany Komisji Europejskiej. Oficjalne rozpoczęcie negocjacji z Komisją Europejską nastąpiło 25 grudnia 2006 roku.

Nowy PROW określa zakres i formę wsparcia obszarów wiejskich w Polsce w kolejnym okresie programowania, tj. w latach 2007-2013. Finansowany jest zarówno ze środków unijnych, jak i z krajowego budżetu. Łączna suma to ok. 17,2 mld euro. Alokacja środków z budżetu UE wynosi ponad 13,2 mld euro. Pochodzą one z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wkład polskich środków publicznych będzie wynosił ok. 4 mld euro. Wiceminister H. Kowalczyk przypomniał jednak, że faktycznie do rozdysponowania jest około 14 mld euro, ponieważ blisko 3 mld stanowią zobowiązania z lat 2004 – 2006 (informacja MRiRW i ARiMR).

Przepraszam za post pod postem, ale chciałem, żeby był widoczny nowy post w temacie.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 25 lipiec 2007 - 21:11

PROW 2007-2013 to kiedy w Polsce to tak naprawdę ruszy ??
all rights reserved

#5 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 26 lipiec 2007 - 01:21

PROW 2007-2013 Pewnie najbardziej interesuje wszystkich finansowanie zakupów maszyn. Według tego co czytałem oraz moich przeczuć i opinii wnioski o środki na modernizację gospodarstw rolnych dostępne będą ok września-października-listopada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 26 lipiec 2007 - 08:30

PROW 2007-2013 w tym roku jednak się wyrobili :)

#7 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2007 - 08:34

PROW 2007-2013 jest juz taki temat. nazwa tematu 100% identyczna

#8 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 26 lipiec 2007 - 10:12

PROW 2007-2013 To nic, zbyt ważna jest informacja o PROW 2007-2013, żeby zamykać jej temat na forum.

#9 Share r10tomek

r10tomek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 lipiec 2007 - 10:15

PROW 2007-2013 NO panowie PROW został zatwierdzony prze UE !!! :) :) :)

Teraz czekać aż zaczną przyjmować wnioski :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 26 lipiec 2007 - 17:18

PROW 2007-2013 Nie czytałeś co pisałem wyżej?