Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młode ziemniaki rosną

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 08:52

Młode ziemniaki rosną Mam posadzoną w tym roku satine i po 3 opryskach na zaraze nawet nie ma najmniejszych objawów żeby były chore. Ostatnio drugi raz niektóre krzaki zaczęły kwitnąc i to nie tylko u mnie ale u sąsiadów też. Ale dziwne jest to że te bulwy które urosły zaczynają puszczać kiełki jakby chciały rosnąć od nowa. Co robić? chyba trzeba reglone i kopać żeby coś z tego było

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młode ziemniaki rosną Dzisiaj, 06:09
  •  

#2 Share wyrzyk21

wyrzyk21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Sport

Napisany 26 sierpień 2010 - 14:29

Młode ziemniaki rosną Może być,że od nadmiernej ilości deszczów. U Mnie tydzień temu wykopaliśmy wszystkie ziemniaki.

#3 Share ARQ

ARQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 15:04

Młode ziemniaki rosną Mnie się wydaje, że trzeba już kopać jak zaczynają od nowa kiełki puszczać, bo raczej już większe nie urosną. U mnie też tak było, prawie wszystkie młode już porosły. Łęty jeszcze pięknie zielone a ziemniaki kopaliśmy. Pierwszy raz takie coś widziałem, zawsze się kopało jak wszystko wyschło.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 13:28

Młode ziemniaki rosną Wpadam dziś na pole (od 2 tyg nie byłem) ukopać ziemniaków na obiad. Odkopałem pare krzaków z brzegu - niektóre duże mają odrosty, kiełki, listki... Ale myśle sobie że to od mokroci. Poszedłem w środek pola a tam troche mniej ale jednak są... Im więcej łętów zielonych tym więcej ziemniaków z kłami. Tam gdzie uschły wcześniej tam ziemniak są ok. Jutro jadę po oprysk żeby to pousychało wszystko. Dam znać jaki to oprysk i jaka karencja. Odmiana - IRGA. Mam Lorda Irysa i Tajfuna - z nimi jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 08:19

Młode ziemniaki rosną jednak zmiana planów, poszły deszcze i zimno a z łętów nic prawie nie zostało, w piątek jak będzie pogoda zaczynam kopanie.