Skocz do zawartości

Zdjęcie

JAKI PŁUG WYBRAĆ?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelrolnik19

pawelrolnik19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 05:27

JAKI PŁUG WYBRAĆ? witam.zamierzam kupić jakiś pług obrotowy 4 skibowy z zabezpieczeniami hydraulicznymi non stop.pług ma pracować z new hollandem T6030 117km na glebach średnio ciężkich oraz lekkich.czekam na wasze opinie i rady co do wyboru konkretnej marki. cena jaka moge zaakceptować to coś około 50 tyś.pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JAKI PŁUG WYBRAĆ? Dzisiaj, 21:46
  •  

#2 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 06:28

JAKI PŁUG WYBRAĆ? moze cos z kverneland :D

#3 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 26 sierpień 2010 - 06:53

JAKI PŁUG WYBRAĆ? no to unia grudziądz, w 50tys się powinieneś wyrobić, lub akpil tańsze pługi od UG i to sporo...

#4 Share rudi0018

rudi0018

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 07:04

JAKI PŁUG WYBRAĆ? Akpila nie polecam. Ja bym Ci polecił Unie, Lemkena lub Kvernelanda. A to ma być pług nowy czy używany?

#5 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 07:15

JAKI PŁUG WYBRAĆ? Ja bym polecał Kuhn Huard z odkładniami ażurowymi i zabezpieczeniami na hydraulikę. Nie są aż tak strasznie drogie ale masywne, nie masz szans, żeby cokolwiek się urwało albo przegięło! Sam mam Kuhn Huard obrotowy 3 skibowy i wiem, że ta marka dorównuje Kvernelandowi i może śmiało z nim konkurować. Pług jest stosunkowo ciężki ale jak go opuścisz to stawia bardzo mały opór.

Taki jak ten, tyle że ten jest 5 skibowy:
http://allegro.pl/hu...1196721390.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 07:27

JAKI PŁUG WYBRAĆ? no kuhn rowniez b.dobra firma. A ci co polecaja UG to chyba nie orali Kverneland'em albo Kuhn. :D

#7 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 08:50

JAKI PŁUG WYBRAĆ? Kuhn Master 102 - dosyć lekkie pługi, 40 cm na skibę, więc myślę że do tego ciągnika jak znalazł - a przy tym nie kosmicznie drogie, z tego co pamiętam na zwykłych zabezpieczeniach kosztują w promocji około 34 tys brutto a więc na hydraulicznych nie powinny być droższe niż 45 brutto

#8 Share narcin20

narcin20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 09:12

JAKI PŁUG WYBRAĆ? mam kuhn master 102 z zabezpieczeniami hydraulicznymi tyle że ciągnikiem współpracującym jest TL100 :D. powiem ci że co do mocy to przy orce na 25-30 daje sobie rade problemem może być tylko to że podnoszenie tego pługa przez tak mały ciągnik powoduje że staje się on trochę niestabilny. do t6000 powinien być idealny a jeżeli będziesz orał niezbyt głęboko to możesz pokusić się nawet o jakiś wał do niego. co do jakości orki to co prawda nie orałem nigdy kvernelandem ani lemkenem ale jest zdecydowanie lepsza niż UG. takie jest moje zdanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share rudi0018

rudi0018

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 18:09

JAKI PŁUG WYBRAĆ? Dzisiaj znajomy orał John Deere 6930 premium, pługiem Kvernelanda 5 skibowym obrotowym na 45 skibach i z przodu wałem uprawiającym. Ten John Deere nic sobie nie robił z nim, a pole zaorane idealnie. Więc teraz polecam Ci tylko Kvernelanda, Lemkena i Kuhn(ale najlepiej te dwie pierwsze firmy).