sidwinder

Pompa w beczkowozie dymi i piszczy

Polecane posty

kamil496    39

A ile powinno wynosić w kompresorze Jurop pn 45 ( w beczce meprozet 5 tyś l ) ?   Obecnie jest 1 kropla na sekundę. 

Na początku używałem zwykłego superola, ale w zimę był za gęsty i dosyć mocno stukało w pompie zanim się rozgrzała. Teraz jest zalany jakiś 15w40...

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagunal6    2

spr wężyki może gdzieś  nieszczelne są, albo olej za gesty, jaki używasz?

u mnie co 15-20 s gdzieś kapią 2 krople jedna za druga i jest ok, kiedyś to  1 na minute kapała ale miałem popękane wężyki.

jedna za druga to chyba za często, u kuzyna w nowszej pompie kapie gdzieś co 5 s tylko ze on ma smarowanie w jednym punkcie.

 

musze sprawdzic wezyki,mam olej selektor specjal.a jest w papie jakis filtr oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pompie Jurop pn 45 też jest 1 kropla na sekundę. Olej leję hydrauliczny L-HL 46. Przy -30 stopniach na pompę leję  kubeł ciepłej wody  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

Filtra raczej nie ma,  ja teraz zalałem hydrauliczno-przekladniowy olej, taki jak do zetora do skrzyni leje bo akurat taki był pod ręka i jakoś pompa lepiej chodzi na tym oleju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

Witam wszystkich mam mały problem z dwuletnią pompą w mojej beczce, pompa to MEC 5000, do tej pory pracowała bez zarzutu jednak ostatnio zauważyłem ze po napompowaniu i rozlaniu 4-5 beczek dosyć mocno zaczęła się nagrzewać, a właściwie nie cała tylko sam  dekiel od strony pompki olejowej, wydaje mi się ze również zaczyna głośniej i ciężej pracować. Podejrzewam ze zaczyna się przycierać, dziwne bo smarowanie działa ok. około jedna kropla na sekundę, olej do smarowania jest jeszcze oryginalny dany przez producenta beczki. Co radzicie rozbierać ją samemu i szukać przyczyny, czy puki nie była jeszcze rozbierana zagadać do sprzedawcy może podeśle do niej serwis ?


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
    • Przez JumperTomek
      Witam, jak rozpoznać czy posiadam lewą, bądź prawą? Mtz 82 z 94r.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj