Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

369 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 18:52

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Do Trevorfarm gdzie kupiłeć, ile płaciłeść za uruchomienie? jaką ma wade oprócz krótkich klawiszy a czy masz rotor nad klawiszami ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1470/1570 CWS/WTS Dzisiaj, 07:50
  •  

#142 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 16:45

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Kupiłem w Mogilnie(Chemirol), uruchomienie w cenie, separator nad klawiszami jest. Z wad , sasiedzi którzy mają 1450( kilka sztuk w okolicy), mówili,żeby co 500 mtg. wymienic gumy na podsiewaczu( dla mnie za szybko) , ale koszt niski. Kombajn miał brac olej na dotarciu , ale nie brał. Wczorej go odpalałem( zalecane przez serwis zapalić raz w miesiącu na kilka minut-nie jezdić i nie puszczac młocarni) - zapalil od pierwszego strzału po 3 miesiącach. Wczoraj sprawdziłem licznik-416 ha i 157 godz koszenia- daje ok. 2,65 ha na godz(wiekszość legi).Kombajn mile mnie zaskoczył,po przeczytaniu opini uzytkownikow przez zniwa mialem pietra( nie sprzedałem Fortschritów- jednego przyszykowalem w razie awarii). Po żniwach wyczyszczony- wygląda lepiej jak niejeden nowy( bylem w tym tygodniu u Korbanków i w Lehmanie).Pozdrawiam.

#143 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 listopad 2010 - 19:11

John Deere 1470/1570 CWS/WTS przypominam temat jest o 1470 a nie o 1550 i zakupach

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#144 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 19:46

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Oczywiście!!!!

#145 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 20:03

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Musze troszke obronic kolege. Znajomy ma dwa 1550 ktorymi kosi na uslugach i wydajnosc rzedu 20-22 tony to normalka przy plonach 7-8t/ha.Wiec te 16t ktore podaje producent jest sporo zanizone gdyz 1450 potrafi sie zblizyc do takiej wartosci w optymalnych warunkach i pod wodza dobrego kombajnisty.

#146 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2010 - 11:23

John Deere 1470/1570 CWS/WTS 1450cws w życiu nie skosisz 16t pszenicy!!

#147 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 11:43

John Deere 1470/1570 CWS/WTS ja już też kończę te dywagacje o wydajnosci 1450 i 1470 10ton/godzinę to max i przy tym pozostaje

#148 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 15:18

John Deere 1470/1570 CWS/WTS To po co kupować JD, jak można kupić 10 letniego rekorda i tez skosi 10 t/h. Mój najlepszy kolega, a jednocześnie sąsiad przez miedzę ma 3 rekordy i każdy skosi 10t pszenicy w godzinę. Sąsiad z drugiej strony ma mediona 310 i jeden kombajnista kosil 10 ha na dzień i sasiad się wkur... i posadził drugiego który kosi 20 ha TAKIEGO SAMEGO ZBOŻA i kombajn mniej zgubi.A dodam tylko,że części do bizonka tanie i naprawicie szybko. Takie tam dywagacje.

#149 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2010 - 15:23

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Co Ty za głupoty na tym forum wygadujesz?? jakie to zboze ze 10t/godz skosi bizonem?? a co lepsze 16t/godz pszenicy JD 1450! Mam taki kombajn i w qq ledwo tyle kosze, opinie sobie juz wyrobiłem na jego temat, jak na moje gospodarstwo to szmelc! Drugi raz bym go nie kupił.
Wiesz tu są poważni ludzie i w bajki nie wierzą, i nie pisz pozniej ze sie Ciebie czepiają jak takie durnoty piszesz...
PS. 10t/godz bizonem ważone?? czy na przyczepy...i w dodatku owies?

#150 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 17:10

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Ważone , ma nowa wagę legalizowaną 50 ton. A za przeproszeniem ,czy Ty tu jestes wyrocznią?. Twoja mądrość jest najtwojsza??? Moze chu...owo ustawiacie kombajn.Jak piszę ,że skosze 22 tony pszenicy stojącej (oczywiście normalny plon ) to biore za to odpowiedzialność, bo mam już swoje lata i rodzice nie nauczyli mnie kłamać. A dlaczego niby ma ktos tobie uwierzyć? Bo Tata ma dużo ha, a ty fajne fotki robisz?. Widzę, że jest na tym forum kilka osob , które zjadły wszystkie rozumy i z którymi nie wolno dyskutować. Każda informacj która podałem na tym forum jest przezemnie empirycznie sprawdzona. Ale pisze to po raz kolejny-nie warto się dzielić swoimi doświadczeniami , bo niektórzy negują wszystko i liczy się tylko ich mądrość.Oczywiście jest kilka osób ,których wiedza jest ogromna ( min.Jerzy, Xemit i jeszcze kilku ) ,ale gro to młodziez, która podnieca się nowym Classem, albo fendtem( bylem w tym tygodniu kupić 936).I najważniejsze Ci co są najmądrzejsi pomagają rodzicom- jak zaczniecie sami prowadzić gospodarstwa to zmądrzejecie. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 17:57

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Trevor przyjedziesz do mnie na żniwa?
opłacę lawetę z kombajnem i wszelkie Twoje koszty, wpadniemy na stojącą pszenice o plonie 6-8t/ha i zobaczymy czy będzie 22tony na godzinę
Pozdrawiam
YacentY

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#152 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 26 listopad 2010 - 18:15

John Deere 1470/1570 CWS/WTS co do wydajności reksia to 20 min zbiornik nakosi ( 2,3t) dojdzie jeszcze rozładunek, może 7 t na godz by nakosił ale wszystko trzeba by robić w biegu, @yacenty kombajn już wybrałeś? ja wczoraj byłem się rozejżeć, 1470 za 338 tys w podstawowej wersji, dobra cena?

#153 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 18:24

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Fendt 6300 C o powierzchni wytrząsaczy prawie o metr większej, silniku mocniejszym o 70 KM wyciągał maksymalnie 22 t/h a średnio to było to 18t/h, ale przecież to jakaś gówniana Laverda, JD ma zupełnie inna moc :lol:

#154 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 18:29

John Deere 1470/1570 CWS/WTS ja na wydajność bizona rekorda patrzę tak - mam dmuchawę która dawała 6ton na godzinę i dawałem rade na spokojnie odwozić zboże 3 przyczepami, jedna w rozładunku, druga w drodze, trzecia pod kombajnem, czyli srednio rzecz biorąc było to 6t/h pszenicy.

Czy taka cena jest dobra - ciężko powiedzieć, na forum różne ceny były podawane, stwierdzenie podstawowa wersja też jest zbyt ogolne.
Ja kombajnu jeszcze nie wybrałem, mam kilku faworytów - dziś ojciec jest w Płocku na wycieczce z naszym lokalnym dilerem, popatrzy pooglada, może mu najdą jakieś wnioski które sprawią ze podejmie ostateczną decyzję. dodatkowo czekamy tez na pewne kwestie związane z finansowaniem
przez ostatnie 2 lata kosił u nas gość na usłudze własnie 1450 i dla niego 1.5ha/h jęczmienia czy pszenicy to nie był zaden kłopot. Biorąc pod uwagę ze nasze plony oscylowały w okolicy 7-8ton to daje nam wydajnosc 10.5-12ton/h
Podobnie robi kolega TC5070

#155 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2010 - 19:15

John Deere 1470/1570 CWS/WTS @Trevorfarm twierdzisz, że 1550 wykosi 22 tony na godzinę, ciekawe
Wytłumacz Mi więc jakim cudem John Deer W540C, który był w tym roku na pokazach u Mnie oraz 3 Moich znajomych z wioski i wydajność jaką miał wynosiła 17t/h. Prowadził go operator który rocznie w kombajnie spedza około 200 godzin (pracuje w firmie usługowej) ustawiali go spece z JD oraz serwisanci dealera który 2 razy sprzedał największą ilość JD w RP a 3 razy był na drugiej pozycji.
Gdy się zapytałem czy do 20t w ładnej pszenicy dobije to odpowiedź była jedna: TAK ALE ZACZNIE GUBIĆ.
Więc jakim cudem robisz 22t u siebie? Bo dla Mnie odpowiedź jest jedna:
-liczysz czas jedynie koszenia bez uwzględnienia dojazdów między polami oraz wszelkiego rodzaju manewrów na polu
-niech ci jeszcze raz zrobią legalizację wagi :lol:

#156 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:32

John Deere 1470/1570 CWS/WTS trewor jak kupiłeś teraz fendta 936 jak piszesz to masz trochę gó...y kombajn w stosunku do ciagnika :lol:

#157 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:40

John Deere 1470/1570 CWS/WTS 20t/h "TAK ALE ZACZNIE GUBIĆ" i od tego zaczne moja wypowiedz. Ciekawe czy wszyscy tak ustawiaja kombajn zeby nie gubił ani ziarna. Ja osobisie ustawiam tak zeby troszke z tyłu wylecialo ale za to w zbiorniku ma zboze czyste, bez połowek itd. Widzłem juz takie zboza po kombajnach co to ludzie sa tak pazerni ze gowno leci do zbiornika byle z tylu nic nie wylecialo bo szkoda.Jak sie burte na skupie otwieralo to trzeba bylo uciekac bo sam kurz i hu wie co jeszcze bylo w tym zbozu, ale na polu nic nie zostaje i wydajnosc ledwo co ponad Bizona. Moze wlasnie tak ustawiacie kombany ze maja tak slaba wydajnosc.Brat ma 25 letniego NH 8070 i robi 10t/h przy wysypywaniu na poprzeczniaku wiec da sie jeszcze szybciej kombajnem 150 konnym pokroju tc 5060.Trzeba go sobie tylko dobrze ustawic.

#158 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 listopad 2010 - 19:46

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Jeśli tak bardzo chcesz wiedzieć to dla Mnie kombajn zaczyna gubić gdy straty są większe niż 2% wydajności choć osobiście pilnuję aby było 1-1,5% :lol: Dodatkowo szczewko to jest zdaniee operatora nie Moje, wyraźnie to napisąłem!
Skoro twierdzicie, że 1450 ma 16t/h a 1550 ma 22t/h, a jeśli ktoś ma mniej to znaczy że musicie założyć firmę i 99% kombajnów CWS na forum ustawić :lol: pomyśl jaka kasa była by za to :(

#159 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:07

John Deere 1470/1570 CWS/WTS JD 540-to kombajn 5 klawiszowy, który kosi 17 t/h. Fendt 6300 ma troszkę mniejsze sita od JD 1550, ale pisałem o głownej wadzie jd- krotkie klawisze. Co do mocy to Fendt podaje w iso- nie wiem jak to przeliczyć na JD.
Husky nie wiem jaki masz kombajn, ale ja pisalem że jestem z tego zadowolony. I to bardzo, bardzo. Dodam, że u mnie pola najmniejsze ma chyba 11 ha( nie licząc okólników po pgr), a najwieksze 165 ha w jednym kawalku przy średniej dlugości 1000m,więc koszenie idzie dość sprawnie( 2 małe bagienka na polu i żadnego slupa). Pisalem spacjalnie ,że stojącej pszenicy, bo to zboże które wg. mnie najłatwiej sie kosi. Średnia jęczmienia wyszł mi około 18t/h, (jeczmień byl pochylony, polowa leżala). Napisałem, że na uruchomieniu jeździliśmy 8,8 km/h przy plonie 55 dt/ha-daje to okolo 26,6 t/h odjąć uwrocia , drugie sypanie na postoju. I napisalem również , że była to dla mnie zbyt szybka jazda- ale kombajn nie gubił.Z matematyki byłem dobry, a do szkoły chodzilem dłużej niż niejeden z was ma lat.Żegnam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:23

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Rzeczywiście Fendt ma mniejsze sita o całe 20 cm2... :lol: , zaś jego moc wg DIN to 300KM...
i nie to żebym uważał ten kombajn za jakaś rewelacje, zapewne zdecydowanie bardziej sprawdzona konstrukcją będzie jakiś Claas, czy też NH, ale tylko wydajność tego kombajnu jest mi jako tako znana :(

Dodaj odpowiedź