Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

369 odpowiedzi na ten temat

#121 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 19:43

John Deere 1470/1570 CWS/WTS też jestem tego zdania, byłem wcześniej na pokazach nh, na polu prezentowali maszyny w pracy, ale prezentacja jd była ciekawsza, lepiej wszystko pokazali, wytłumaczyli. Jak tam yacenty przedstawiciel wrócił już z urlopu, negocjacje posuwają się do przodu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1470/1570 CWS/WTS Dzisiaj, 11:01
  •  

#122 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 19 listopad 2010 - 20:14

John Deere 1470/1570 CWS/WTS wrócił, mnie teraz nie ma w domu więc nie wiem co tam ojciec ustalił ale raczej ten etap jest już za nami

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#123 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 18:03

John Deere 1470/1570 CWS/WTS i generalnie jak w kalejdoskopie, w weekend ojciec z kims tam gadał, coś tam oglądał i dalej duma co tam wybrać aby było najlepiej - ciekawe czy zdąży z tym dumaniem aby kombajn zajechał na zniwa

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#124 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 18:33

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Witam.Posiadam JD 1550 WTS od maja tego roku,kupiłem gdyż był tańszy od 1570 o 50 tyś, zł(zaliczkę wpłacałem w grudniu 2009). W żniwa wykosiłem 416 ha bez najmniejszej awarii.Wydajność duża , spalanie małe, polecam szczerze. Kosiłem grykę na polu z 4 innymi kombajnami (3 NH i 1 Claas)-tylko moj jelonek wchodził na na wszystkie górki( brać szerokie lacze) i jako jedyny w całej okolicy nie zakopał się ani razu w tym roku .

#125 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 18:56

John Deere 1470/1570 CWS/WTS to jakie masz te szersze lacze? jakas fotka w galerii?

#126 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 19:18

John Deere 1470/1570 CWS/WTS A niestety nie umiem umieszczać zdjęć(nie ma ani jednego), ale muszę sprawdzić jaki to rozmiar(napis chyba w calach). W każdym razie bieżnik jest inny niż w Nh,taka inna jodełka szerokośc całej maszyny to 396 cm bez hederu,jak nie szedł do przodu to do tyłu zawsze( a pole mam takie,że jak koszę to traktorzysta stojący 100m od kobajnu go nie widzi tylko slyszy-takie góry).Na wykoszony areal zużylem 1 żyletkę!!! Spalanie od 6,5 litra na ha gryki do 12,5 na ha pszenżyta (legi doslownie sprasowane co sypały do 7 ton/ha).

#127 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 19:22

John Deere 1470/1570 CWS/WTS te wyniki które podajesz są ekstremalnie niskie - rozmawiałem z kilkoma osobami które jeżdzą 1450, 1550, NH 5050 i 5070 - wiekszoć mówiła ze kombajny w zbożu palą im od 15 do 25l na hektar szkoszony w zależności jakie pole, plon i przede wszystkim czy załączona sieczkarnia
powiedz jakim cudem u ciebie spalanie jest niższe o połowe, zwłaszcza ze sam piszesz ze masz teren górzysty.

dodałes te zdjęcia czy jak?
kazde zdjęcie u nas w systemie musi byc zaakceptowane przed moderatorów - to zajmuje chwilę czasu

#128 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 19:43

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Proszę czytac ze zrozumieniem(nie umieszczam fotek), po drugie kombajn wedlug producenta pali okolo 28- 30 litrów na godzinę!!Tyle mi powiedziano jak go przyprowadzono i TYLE PALi! Ale w godzinę wykosi zboża 2,5 do 3 ha na godzinę bez strat( jak był mechanik na uruchomieniu to kosiliśmy 8,8 km/h jęczmien jary o wydajności 55 dt.) Gryki wykosi około 4 ha/h. Jak kolegom palą po 25/ha to moje stare Forszaje co stoją na podwórzu tyle nie paliły. Wiem co pisze , bo sam go wybierałem , sam za niego placilem i sam nim jeżdżę.Silnik ma 254km bez żadnych boostów, a jeśli chodzi o podane wydajności, to jak ktoś nie wierzy to mogę udowodnić.

#129 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 20:00

John Deere 1470/1570 CWS/WTS no własnie - plon robi swoje, kolejny raz mamy przykład na to ze podawanie zuzycia na hektar mija się z celem.
u mnie jęczmien potrafi dać 7.5-8 ton z ha, wtedy juz nie pojedziesz 8.8km/h i wtedy juz zuzycie nie będzie 8 czy tam 10l na ha
najwazniejsze tutaj jest dla mnie 28-30l na godzinę.

dawno temu przyjechał do mnie facet na usługę z gospodarstwa położonego 140km od nas.
wjechał na pole, ujechał ze 100m wysiadł i zagląda do kombajnu z kazdej strony, pokrecił pokrecił i ruszył dalej, kolejne 100m to samo
ujechał jeszcze kawałeczek wyjął instrukcje, czyta czyta i zagląda. ustawił kombajn inaczej, objechał raz dookoła i pyta ojca - Panie ilu tu was daje pszenżyto. ojciec mu ze 7-8ton. Aha to już wiem czemu wydawało mi się ze kombajn nawalił - w żyviu takiego plonu nie kosiłem :-)
rejon rejonowi nie równy, u jednego lepiej rośnie ziemniak u innego zyto a u innego pszenica

staram sie to przeczytać ze zrozumiem: A niestety nie umiem umieszczać zdjęć(nie ma ani jednego),
ale dalej nie wiem co chciałeś mi napisać - widze 2 opcje:
1. nie masz zadnych zdjęc wogole zrobionych
2. nie umiesz ich dodać na agrofoto.pl - nie masz ich w swoim profilu ale masz je na dysku twardym komputera

stąd moja konfuzja o co ci chodzi

#130 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 20:13

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Z elektronika jestem na bakier(lenistwo), poza tym nie mam czasu na robienie fotek( ale z miłą chęcią zimą oglądam na AF). Kombajn mogę polecić z całą odpowiedzialnością i serwis super( zrobili przegląd za darmo-troszkę śmieszna historia, pozatym mechanicy super-jak się zadzwoni to zawsze poradzą).Maszyna warta swojej ceny, jedyna wada to krótkie wyrząsacze- jak go poganiałem nigdy niepokazal strat na sitach zawsze na klawiszach. Śmiało 22-22 tony pszenicy w godzine zrobi(musi być oczywiście stojąca,no i dobry odbiór w locie).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:29

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Czy Ty z księżyca spadłeś taki mały kombajn i 22tony/h

p.s nie wieżę w bezawaryjność 1450 to jest potwierdzone opiniami uzytkowników tych maszyn
p.s 2 zbliza się zima i jak piszesz lubisz czasem przeglądać agrofoto i zapomniałeś dodać że robisz sobie jaja z innych użytkowników
p.s 3 piszesz mechanicy super z tego wniosek jak się nie psuje to po co dzwonic.........

#132 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:37

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Husky nie znasz się!!!
skoro przy plonie 4t/ha skosi 3-3.5ha/h to przy plonie 7ton/ha będzie tak samo czyli wtedy skosi 21-23tony/h - proste?
Nie wazne ze wtedy jest prawie 2 razy tyle materiału do obrobienia ale skoro u niego się da 3ha/h to i u innych się da :)

ludzie troszke szacunku dla innych, w jaki sposob maszyna która ma 5 wytrzasaczy zamiast 6 i silnik 20% słabszy może zrobić o połowe mniejsza wydajność?
Kolego trevor - powiem ci wprost kitujesz az kurz za tobą leci

#133 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:48

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Yacenty wykasuj te posty Trevora bo u dealerów zabraknie maszyn montowanych przez "czarne ręce" jak przeczytają o tych wydajnościach i tonach!!!!!

#134 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 22:31

John Deere 1470/1570 CWS/WTS ma chłop fantazje niech sobie pisze :)

#135 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 listopad 2010 - 23:14

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

Śmiało 22-22 tony pszenicy w godzine zrobi(musi być oczywiście stojąca,no i dobry odbiór w locie).

Cie chyba poje...! 12t/godz MAX!! Nigdy wiecej nie udało mi się wykosić...Dodam ze nigdy qqrydzy nie udało mi się ukosic 20t/godz...
Mowa oczywiscie o wysypywaniu w locie..

#136 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 23:30

John Deere 1470/1570 CWS/WTS nawet w prospektach jd jest napisane że 1470 wymłóci 10t/godz., a 1570 16t/godz.

#137 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 07:57

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Z calym szacunkiem ,ale ponownie prosze czytac ze zrozumieniem.Napisalem,ze mam 1550!Jak chcecie kogos poobrazac to moze mlodszego brata ,albo siostre ,a moze kolege w piasownicy. 6 obrazliwych postow , a zaden nie pofatygowal sie przeczytac co napisalem.Ktory kombajn 5 klawiszowy ma blisko 4m szer. bez hederu i silnik mocy ponad 250 km. Po polrocznej nieobecnosci specjalnie sie zalogwalem, abz podzielic sie z mlodszymi kolegami doswiadczeniami, ale stwierdzam, ze nie warto.Troszke pokory i kultury zycze. Pozrawiam.

#138 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 08:47

John Deere 1470/1570 CWS/WTS piszesz o czytaniu ze zrozumieniem - przeczytaj moj post 7 razy a później kilka kolejnych postów!!! a dopiero pisz o obrażaniu

#139 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 13:54

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Wszystkie wpisy po moich wypocinach sa utrzymane w jednym tonie- przesadzam, kłamie i mnie po...ebało. Włącznie z twoim-ściemniam aż się kurzy.Przeczytałem twój post 7 razy i wynika z niego ironia i nic więcej. Jeśli was nie uczą w szkole w obecnych czasach podstaw , to nie moja wina. Przecież napisałem ,że kupiłem JD 1550 WTS , a tacy wybitni wszystkowiedzący fachowcy jak wy powini wiedziec, że to kombajn 6 -klawiszowy.Chciałem się uczciwie podzielić informacjami,które mogę udokumentować(chociażby wystarczy licznik ha podzielic na licznik godz., do tego ilość zboża w magazynie + sprzedane - wyjdzie ,że nie przesadzam), ale jak wolicie kupczyc jak baby -wasza sprawa. A i jeszcze jak ktoś będzie mówił,że na pewno kombajn zgubił połowę to zapraszam na pola( 100 ha poplonów podrapanych w których nie widać dywanów zieleni po kombajnie). Ale zapomniałem, ze zjedliście wszystkie mózgi. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 16:37

John Deere 1470/1570 CWS/WTS odpowiedz w takim razie na moje pytanie:

ludzie troszke szacunku dla innych, w jaki sposob maszyna która ma 5 wytrzasaczy zamiast 6 i silnik 20% słabszy może zrobić o połowe mniejsza wydajność?

postawiłem je kilka postów wyżej

Dodaj odpowiedź