Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

369 odpowiedzi na ten temat

#41 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 30 październik 2010 - 21:10

John Deere 1470/1570 CWS/WTS To niezła cena jak za JD w sensie, że dobra. Ale jak dla nas to by był za duży kombajn, za ciężki. Szukaliśmy lekkiego i w miarę dobrego i uznanego kombajnu. Wiadomo rok był taki a nie inny. W większość pól nie dało się wjechać, wyciąganie kombajnu co chwila. Wcześniej wynajmowaliśmy kombajn. Możesz wrzucić zdjęcia swojego JD z zewnątrz i w środku (zwłaszcza w środku) jak ma załączane młocarnie, heder, wysyp zboża??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1470/1570 CWS/WTS Dzisiaj, 12:13
  •  

#42 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 30 październik 2010 - 21:24

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Cena jest z hederem 316.
3 siłownik jest chyba w opcji bo musza go nam domontowac gdyz nie bylo go seryjnie w kombajnie. Nie doplacalem nic za niego bo taka nam przedstawil oferte sprzedawca.
Fotki beda jak kombajn bedzie stal na podworku bo jeszcze u dealera stoi i czeka na odbiór.

#43 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 31 październik 2010 - 08:49

John Deere 1470/1570 CWS/WTS A na ilu ha będzie robić?? Mój ma robić na 50ha + usługi. Mamy ciężkie pola z tego względu że nie ma melioracji dlatego taki wybór a nie inny. Niestety o tych JD słyszałem różne opinie, z tego powodu że robione są w Brazylii. Znajomy kiedyś oglądał to widział różne ubytki na tych kołach żeliwnych a tak to jest to samo co jego. Są nie wielkie różnice a on ma jd 1075.

#44 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 31 październik 2010 - 10:12

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Kombajn bedzie pracowal na 80 ha. Co do masy to roznica 2 ton nie zrobi wiekszej roznicy na mokrych polach. Jesli masz mokre pola to nie warto szukac maszyn lekkich itd tylko zainwestowac 20 tys w mini koparke i samemu zrobic melioracje. My w tym roku wydalismy na koparki 6 tys zl i osuszylismy najgorsze 35 ha ale to tylko odkopanie rowow było i kilka sączek na polu do ulozenia.
Co do kraju pochodzenia to juz mnie glowa boli jak czytam ze robione w Brazylii i zła jakosc. To tak jak " ze JD duzo pali"-jeb**** psa w łancuch! Tu nie chodzi o kraj pochodzenia tylko o technologie. Jednego dnia porownywalem wszystkie modele kombajnów(Bednary) i jesli chodzi o wykonanie to tylko Class i JD sa porzadnie wykonane,Nh sporo gorzej, a reszta ponizej sredniej. Chodzi mi o spawy malowanie i urzyte materiały bo np. AGCO jest zrobione z "papieru". Słyszałem opinie ze JD jak plyna statkiem to sa narazone na sol morska w co nie watpie ale czy ktos widzial JD ktory przyjezdza prosto z takiego statku???? Cały jest zalany taka substancja ktora go konserwuje na okres transportu i postoju u dealera. Przed odbiorem kombajn jest myty zeby zmyc ten cały tłuszcz czy bog wiec co to jest bo latwo sie od tego wybrudzic i brud sie do tego czepia.

#45 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 31 październik 2010 - 10:21

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Cena też robi swoje. 275 tyś netto a 310 tyś netto jest pewna różnica. Teraz jest tak nie wiem jak u innych ale trzeba ciąć koszty. Kombajn jest nam potrzebny i to bardzo i NH nam pasuje. Co do tych opinii gdzie jest produkowane to ja tak tylko słyszałem nie jest to moja opinia. Co do tego że JD dużo pali to naprawdę jest denerwujące, ludzie kupują sobie wielkie ciągniki np JD do lekkich prac na mały areał i potem narzekają że dużo palą, to niech sobie sam mam JD i w przyszłości planujemy kupić 2 mniejszego z ładowaczem czołowym. A możesz powiedzieć co jest nie tak dokładnie z NH? Co ci się nie podobało??

#46 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 31 październik 2010 - 10:39

John Deere 1470/1570 CWS/WTS w tej chwili za 88tys euro netto mozna kupic standard 1470 (kurs prmocyjny -40groszy)

new holland csx 7040 380tys netto bez wozka i stołu do rzepaku (cena w PLN)

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 październik 2010 - 11:09

John Deere 1470/1570 CWS/WTS ale do 1470 porównuj 5 klawiszowe tc i to bez dodatkowego bebna mlocacego, a nie csx-a
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 31 październik 2010 - 11:34

John Deere 1470/1570 CWS/WTS orientujecie się czy jest configurator JD dla kombajnów?
coś takiego jak maja na zachodnich stronach dla ciągników?

chciałbym sobie porównać opcje możliwe do zamówienia w kombajnach z racji tego ze do końca listopada chcemy zamknąć temat wyboru nowej maszyny

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#49 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 31 październik 2010 - 11:49

John Deere 1470/1570 CWS/WTS A jest taki konfigurator New Hollanda lub innych marek??

#50 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 31 październik 2010 - 15:41

John Deere 1470/1570 CWS/WTS nie wiem jak u innych marek,
co do JD to znalazłem - na niemieckiej stronie jest link do konfiguratora, można sobie sprawdzić opcje i ich ceny.
lekko mnie załamała dopłata do szerszych opon, mam jednak nadzieje ze na polskim rynku ceny beda deczko bardziej przyjazne. 6tys ojro dopłaty za koła 750 z stosunku do 24.5 calowych (ok 620) to jak dla mnie bardzo dużo

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 31 październik 2010 - 16:14

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Brzozak wiem że ten csx to jakby półka wyżej niz 1470 ale cenę podałem gdyz wydaje mi sie ciekawa w porównaniu do tej z zeszłego sezonu i ciekawa w porównaniu do Tucano 320 z tego sezonu

wg mnie csx ma lepsze parametry niz claas "tylko że jest żółty"!!!

#52 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 październik 2010 - 16:41

John Deere 1470/1570 CWS/WTS ma na pewno lepsze parametry.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#53 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 31 październik 2010 - 16:47

John Deere 1470/1570 CWS/WTS jak myślicie czy w przypadku 1470 jest sens dokupować powiększenie zbiornika ziarna z 6000 do 6800l? koszt wg niemieckiej strony ok 1200E

#54 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 październik 2010 - 16:49

John Deere 1470/1570 CWS/WTS az takiej roznicy to nie zrobi, jak sypiesz w biegu to w ogolr lepiej dolozyc cos innego.

#55 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 31 październik 2010 - 17:21

John Deere 1470/1570 CWS/WTS a orientujecie się ile może kosztować GPS do kombajnu?
niestety tej opcji nigdzie nie mogę znaleźć, a z dilerem pewnie będę rozmawiał końcem tygodnia

#56 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 31 październik 2010 - 17:25

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Widzę, że kolega yacenty mocno i konkretnie nastawiony na zakup kombajnu. Tylko kolega bierze pod uwagę JD czy jeszcze jakąś markę??

#57 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 październik 2010 - 17:46

John Deere 1470/1570 CWS/WTS yacenty a po co ci gps do kombajnu? w cws moglbys tylko korzystac z prowadzenia rownoleglego, a to chyba przerost formy nad trescia.

#58 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 31 październik 2010 - 17:47

John Deere 1470/1570 CWS/WTS dziś korzystając z okazji ze cała rodzinka spotkała się w komplecie zapadła decyzja o zakupie kombajnu.
będzie nówka o ile uda się przekonać bank do współpracy.
co do marki to mamy 2 równorzędnych kandydatów oraz 2 zapasowych.
najbliższe dni zadecydują o wyborze tego jedynego

brzozak: jeśli rzeczywiście gps mógłby pomóc mi tym aby jechać cały czas na pełna kosę a przy tym nie kosztowałby fortuny to bym się nad tym poważnie pochylił, jeśli natomiast cena będzie zabójcza to oczywiście nie będę zainteresowany

#59 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 31 październik 2010 - 18:05

John Deere 1470/1570 CWS/WTS A można wiedzieć jakie są te 2 marki równorzędne i 2 zapasowe?? Na ilu ha ma pracować ten kombajn i ile chcecie wydać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 31 październik 2010 - 18:08

John Deere 1470/1570 CWS/WTS nie można wiedzieć - nie będę ułatwiał życia sprzedawcom. dowiecie się jak już sprzęt stanie u mnie na podwórku.
Chce wydać umiarkowanie jak najmniej.
będę się cieszył jesli kombajn skosi 100ha w sezonie (moje i usługi)

Dodaj odpowiedź