RolnikMat

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

Polecane posty

seat    2

SZATAN to czemu wziąłeś nowego JD a nie NH? Ile godzin zrobiłeś jd, miałeś jakieś awarie? Jak byś teraz mógł wziąć jeszcze raz to który byś wybrał? Przeliczając twoje wyniki to jd pali ci ok 20 l/ha, to ile pali ci nh jeśli mówisz że jd dużo pali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Panowie, czy ktoś z was negocjował już cenę na jd 1470 na przyszły sezon, ile wam zaoferowali w euro? Ponoć promocja na kombajny ma trwać do 19 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

deczko ponad 100tys. z hederem 4.8, wózkiem polskim i stołem oryginał ZURN


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

seat dokładnie nie wiem, u mnie w ofercie jest pełny komplet bez rozbicia co ile - to była wstępna oferta.

jak już wybiorę kombajn to będę dokładnie przeglądał wszystkie możliwe opcje. Póki co nie możemy się zdecydować na konkretną markę, poza tym czekamy na decyzje co do MRa - bez tego nie będzie nowego kombajnu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Jednak się zdecydowaliśmy na New Hollanda. :D) Zadecydowała cena i wyposażenie jakie oferuje w tej klasie kombajnów:) Najprawdopodobniej będzie w tak maj/czerwiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Na jaki model nh się zdecydowałeś, jaką cenę ci zaoferowali i jakie wyposażenie, mi jak wyliczył nh tc5070 to wyszedł drożej jak jd 1470

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

nh tc5050, większy nam nie jest potrzebny bo to tylko na 50 ha + usługi. cena nie cale 330 tyś brutto, heder 3.9m, nie braliśmy żadnego wózka i stołu do rzepaku bo rzepaku się nie sieje, a pola blisko siebie. model ma być już z 2011 roku

 

A za ile ci wyliczyli za 5070 a ile za JD??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

No to cie ostro skroili bo za 310 ja kupilem 1470, a za tc 5070 chcieli wstepnie 350 ale tydzien temu chcieli 320, bo za tyle mogłem kupic. Co do rocznika to mi za bardzo nie zalezy i chyba nikomu nie powinno bo nikt chyba nie kupuje kombajnu na 3-5 lat tylko na wiecej, a starsze roczniki bardziej sie kupuje na stan techniczny niz na rocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

A kiedy kupiłeś tego JD?? a ceny netto czy brutto?? a jakie roczniki tych NH ?? Normalnie to netto to wychodzi około 275 tysięcy. i to jeszcze cena bez umowy i tak dalej więc jeszcze może i mam nadzieje ulegnie zmianie. Jeszcze żadna firma mi niższej ceny nie zaproponowała a nh tc5070 wychodził ponad 330 tyś netto.

a teraz są te promocje, pozbywają się sprzętu z placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Za NH tc5070 heder 4,5m, 3 bębny cena 340 tyś netto plus wuzek 6,5 tyś netto, stół do rzepaku 12 tyś netto. Natomiast JD 1470 90 tyś euro netto ( promocja na euro 40 groszy) plus stół i wózek 20 tyś zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jd kupilismy miesiac temu i teraz czekamy na odbior. Cena 310 netto jest z hedere 4.8m, wozkiem, 3 silownikami podajnika pochylego i radiem.

Mi tez NH 5070 na poczatki proponowali za 350 netto ale rura zmiekła po Bednarach i zeszli do 320 netto ze stolem ale to byla oferta bierzesz teraz za tyle albo nie, wiec pewnie juz sprzedany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

To niezła cena jak za JD w sensie, że dobra. Ale jak dla nas to by był za duży kombajn, za ciężki. Szukaliśmy lekkiego i w miarę dobrego i uznanego kombajnu. Wiadomo rok był taki a nie inny. W większość pól nie dało się wjechać, wyciąganie kombajnu co chwila. Wcześniej wynajmowaliśmy kombajn. Możesz wrzucić zdjęcia swojego JD z zewnątrz i w środku (zwłaszcza w środku) jak ma załączane młocarnie, heder, wysyp zboża??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Cena jest z hederem 316.

3 siłownik jest chyba w opcji bo musza go nam domontowac gdyz nie bylo go seryjnie w kombajnie. Nie doplacalem nic za niego bo taka nam przedstawil oferte sprzedawca.

Fotki beda jak kombajn bedzie stal na podworku bo jeszcze u dealera stoi i czeka na odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

A na ilu ha będzie robić?? Mój ma robić na 50ha + usługi. Mamy ciężkie pola z tego względu że nie ma melioracji dlatego taki wybór a nie inny. Niestety o tych JD słyszałem różne opinie, z tego powodu że robione są w Brazylii. Znajomy kiedyś oglądał to widział różne ubytki na tych kołach żeliwnych a tak to jest to samo co jego. Są nie wielkie różnice a on ma jd 1075.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Kombajn bedzie pracowal na 80 ha. Co do masy to roznica 2 ton nie zrobi wiekszej roznicy na mokrych polach. Jesli masz mokre pola to nie warto szukac maszyn lekkich itd tylko zainwestowac 20 tys w mini koparke i samemu zrobic melioracje. My w tym roku wydalismy na koparki 6 tys zl i osuszylismy najgorsze 35 ha ale to tylko odkopanie rowow było i kilka sączek na polu do ulozenia.

Co do kraju pochodzenia to juz mnie glowa boli jak czytam ze robione w Brazylii i zła jakosc. To tak jak " ze JD duzo pali"-jeb**** psa w łancuch! Tu nie chodzi o kraj pochodzenia tylko o technologie. Jednego dnia porownywalem wszystkie modele kombajnów(Bednary) i jesli chodzi o wykonanie to tylko Class i JD sa porzadnie wykonane,Nh sporo gorzej, a reszta ponizej sredniej. Chodzi mi o spawy malowanie i urzyte materiały bo np. AGCO jest zrobione z "papieru". Słyszałem opinie ze JD jak plyna statkiem to sa narazone na sol morska w co nie watpie ale czy ktos widzial JD ktory przyjezdza prosto z takiego statku???? Cały jest zalany taka substancja ktora go konserwuje na okres transportu i postoju u dealera. Przed odbiorem kombajn jest myty zeby zmyc ten cały tłuszcz czy bog wiec co to jest bo latwo sie od tego wybrudzic i brud sie do tego czepia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Cena też robi swoje. 275 tyś netto a 310 tyś netto jest pewna różnica. Teraz jest tak nie wiem jak u innych ale trzeba ciąć koszty. Kombajn jest nam potrzebny i to bardzo i NH nam pasuje. Co do tych opinii gdzie jest produkowane to ja tak tylko słyszałem nie jest to moja opinia. Co do tego że JD dużo pali to naprawdę jest denerwujące, ludzie kupują sobie wielkie ciągniki np JD do lekkich prac na mały areał i potem narzekają że dużo palą, to niech sobie sam mam JD i w przyszłości planujemy kupić 2 mniejszego z ładowaczem czołowym. A możesz powiedzieć co jest nie tak dokładnie z NH? Co ci się nie podobało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

w tej chwili za 88tys euro netto mozna kupic standard 1470 (kurs prmocyjny -40groszy)

 

new holland csx 7040 380tys netto bez wozka i stołu do rzepaku (cena w PLN)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

orientujecie się czy jest configurator JD dla kombajnów?

coś takiego jak maja na zachodnich stronach dla ciągników?

 

chciałbym sobie porównać opcje możliwe do zamówienia w kombajnach z racji tego ze do końca listopada chcemy zamknąć temat wyboru nowej maszyny


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

nie wiem jak u innych marek,

co do JD to znalazłem - na niemieckiej stronie jest link do konfiguratora, można sobie sprawdzić opcje i ich ceny.

lekko mnie załamała dopłata do szerszych opon, mam jednak nadzieje ze na polskim rynku ceny beda deczko bardziej przyjazne. 6tys ojro dopłaty za koła 750 z stosunku do 24.5 calowych (ok 620) to jak dla mnie bardzo dużo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
    • Przez Ursusss
      Witam John Deere 7430p 2007r
      Wszystko działało pięknie po włączeniu świateł włączyłem długie i wszystkie wyświetlacze zgasły odrazu go zgasiłem i teraz jak włączę zapłon to pika i wyświetla traktor z 2 przyczepami i włączają się awaryjne co to może być?? Pomocyyy
    • Przez Ferrari12
      Witam, mam problem z wyzerowaniem szerokości hedera na komputerze z licznikiem powierzchni w podłokietniku? oraz problem z ustawieniem aktualnej szerokości ? Może ktoś miał z tym problem i by podpowiedzial jak go rozwiązać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj