Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

369 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 12 lipiec 2016 - 06:26

kbagro

zawor na przewodach od klimy idace do parownika pod siedzeniem czy na przewodach cieczy chlodzacej silnika idacych do nagrzewnicy tez pod siedzeniem?

Wogole gdzie jest ten zawor i w pewnym stopniu to o 1/4?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1470/1570 CWS/WTS Dzisiaj, 22:45
  •  

#362 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 08:22

bez ingerencji w elektronike nic nie zdziałacie, ja przestawiałem czujnik w rozne miejsca i czort dalej zamarza

#363 Share kbagro

kbagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 21:57

zawór znajduje się centralnie nad rozrusznikiem. ingerencja w ustawienia elektroniczne klimy u mnie nie pomogły.  w poprzednim sezonie wyłączyła się tylko kilka razy a tak to powyżej 34 stopni to była masakra

#364 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 23:32

Ciągnie się ta dyskusja...

Zaintrygowała mnie tutaj kwestia osuszacza więc znalazłem trochę teorii: http://www.klimatyza...i-samochodowej/

Jak dla mnie wymiana osuszacza dla samej wymiany gdy układ jest szczelny i sprawny nie za bardzo ma sens. Za to jest obowiązkowa przy wszelkich ingerencjach i rozszczelnieniu układu.

Opisałem swoją historię w wątku Yacentego "problem z klimatyzacją" - od tamtego czasu minęły kolejne 3 lata (czyli w sumie 6 sezonów) i bez żadnych ingerencji klima pracuje bez zakłóceń, nie wyłączyła się nawet w ubiegłoroczne upały, nie ma też żadnych problemów jesienią w kukurydzy (np. w deszcz pomaga odparować szyby). Powtórzę więc ponownie, choć dotyczy większego Jelonka - w moim przypadku reagowanie czujnika wysokiego ciśnienia spowodowane było zbyt dużą ilością czynnika w układzie. Po oczyszczeniu i naładowaniu do określonego ciśnienia w danej temperaturze otoczenia (a nie jakiejś z góry założonej ilości czynnika) problem zniknął. Jest na to jakiś wykres w manualu serwisowym i jest to silna zależność więc sądzę, że warto się jej trzymać.

A jak ktoś lubi metodę prób i błędów to radziłbym zaprosić kogoś ogarniętego z dobrą maszyną do klimy (aby nie wpakować wilgoci...), ściągnąć i zważyć czynnik, załadować 100-200g mniej i poczekać na upały :)

Mnie taki zabieg (u znajomego) kosztował kilka lat temu 100zł. Pewnie niebawem go powtórzę a przynajmniej skontroluję czy nie ubyło czynnika. Poza gorszą wydajnością chłodzenia utrata smarowania byłaby już niebezpieczna dla sprężarki. No ale jest przecież też czujnik zbyt niskiego ciśnienia który w razie takiej sytuacji powinien wyłączyć sprężarkę.

#365 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 08:06

kristofus

Miales problem zamrazajaca sie klima czy zbyt wysokim cisnieniem?

O jakim jeleniu piszesz?

U mnie w okolicy nikt nie chce przyjechac do maszyn tylko ty masz do nich dojechac a kombajnem w miasto to wiadomo 

I zostaje tylko serwis jelenia  do klimatyzacji

ale faktycznie o tym niepomyslalem ze wazniejsze jest cisnienie w ukladzie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#366 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 19:53

Zamarzania nie zauważyłem ale też nie zaglądałem do parownika, jest pod siedzeniem pasażera (JD 9540).

Jak tylko w cieplejszy dzień zareagował czujnik wysokiego ciśnienia, komputer sypnął błędem i wyłączył sprężarkę przywiozłem znajomka z maszyną. W pierwszym lepszym warsztacie i tak to było trudne do zrobienia, maszyna miała krótkie przewody, króćce serwisowe wysoko i konieczne było podniesienie maszyny ładowarką.

Gdzieś znalazłem opinię, że zamarzanie też może być spowodowane przeładowaniem układu. U mnie przeładowany był na 100%, poprzedni właściciel "dobijał" jak się okazało niefachowo w sumie na moją prośbę, podczas testu przed kupnem klima się nie włączyła i podejrzewaliśmy niesprawność. Jak się później doczytałem w automacie sprężarka załącza się dopiero zdaje się od 15st. w kabinie, wtedy był chłodny deszczowy dzień i to spowodowało tzw. szukanie dziury w całym. Ale dzięki temu jest jakieś doświadczenie na przyszłość...

#367 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 17:05

Jak ktos ma dalej problem z zamarzaniem klimatyzacji to moge pomoc  bo mam problem rozwiazany poprzez zamontowanie termostatu i nim sie steruje teraz temp i to dziala i na dodatek plynnie mozna dodawac iak i odejmowac temperature a stare pokretlo od regulowania temperatury jest ustawione na max na zimno bo zamontowany termostat ma pierwszenstwo

naprawil mi to AgroSerwis Pasłek

#368 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 19 listopad 2016 - 19:10

ja jestem zainteresowany

#369 Share Jacolino

Jacolino

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Szeroko rozumiana technika rolnicza, systemy wspomagania rolnictwa przez GPS oraz systemy telemetryczne

Napisany 20 listopad 2016 - 10:24

A taki temat: Posiada może ktoś instrukcję NAPRAW do JD1470?

Da się w jakiś sposób nabyć taką rzecz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#370 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 16:25

to jak pisalem wyzej robil mi to AgroSerwis Pasłek to najlepiej z nimi rozmawaic o naprawie

Dodaj odpowiedź