Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

369 odpowiedzi na ten temat

#341 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 19:37

ja odpusciłem, moze nie bedzie gorąco, inne i jedyne wyjscie to pozew zbiorowy jelonkowi to moze by dupe ruszyli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1470/1570 CWS/WTS Dzisiaj, 05:25
  •  

#342 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 11:21

u mnie byl wymieniany osuszacz ale to nic nie dalo a po drugie  po co go wymieniac w nowym kombajnie?

ciagnik mam 8lat ani razu klima niebyla dobijana i chlodzi i zaden osuszacz niebyl wymieniany zreszta podobnie w samochodzie kto z was wymienia osuszacz co rok albo co dwa?

Ja im nie odpuszczam i niby u kogos na ten sezon usprawnili klime i czekaja az zaczna sie zniwa i czy to zda egzamin i niby wtedy maja zaczac poprawiac klimy w 14i15 mowie o serwisie z pasleka. A jak dalej nic to myslalem napisac pismo ale do john deere polska

#343 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 13:32

Nie wiecie czy ten sam problem jest w 1450/1550??

#344 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 06 lipiec 2016 - 13:44

po co wymieniłem?

z 2 powodów: co chwila się swieciła kontrolka wysokiego ciśnienia w klimie i klima nie działała

po 2. w książce jest napisane że jego się wymienia bardzo często - teraz ci nie powiem dokładnie bo nie mam książki koło siebie, ale co 100 czy co 200godzin.

Ostatnio nabijałem klimę to koles z firmy od klimy, która nie ma nic wspolnego z jd czy nawet ciągnikami. Mówił ze to jest głupota ludzi ze nabijają klimy a nie wymieniają osuszacza.

To jest tak samo jak wymiana oleju w silniku bez wymiany filtra :P

Póki co tylko w jednym sezonie miałem problem z tą kontrolką klimy. Zobaczymy jak będzie w tym bo troche czynnika już zgubił.

Ja nabijam klimę co dwa lata i wtedy za każdym razem wymieniam filtr. Tak robiłem w starym aucie, tak robię w ciągnikach, tak też i robię w kombajnie.

W aucie na wiosnę (będzie miał wtedy 2,5 roku) też wymienię i też dobiję.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#345 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 16:23

Ma to sens co piszez o wymiane osuszacza tylko w samochodzie przez 2 lata ile godzin zrobi ten osuszacz?

Pewnie tyl ile w kombajn przez XXX lat

A producent jeszcze zaleca wymiane po 100h to w osobowce czy ciezarowce te 100h za kolkiem zrobisz w gora 2 tyg jak uzytkojesz go zarobkowo

Ponadto jak pisalem w ciagniku ktory kupilem w 2008r z przebiegiem pszeszlo 3000mth nigdy osuszacz nie byl zmieniany i wszystko dziala 

Ponadto znajomy byl kierownikiem w zakladzie po bylym PGR i pytalem go sie jak to jest u nich z klimatyzacjami w ciagnikach i kombajnach co ile dobijaja i czy osuszacze wymieniaja

To powiedzial mi ze w ciagnikach dobijaja jak przestanie chlodzic nic innego nie robia a w kombajnach przed sezonem ich mechanik bral termometr wkladal sonde w kanal jak klima schladzala powietrze w kanale do 7 C to ok a jak nie to tez tylko dobijali i nic sie nie dzialo a wymiane osuszacza w jakiejs maszynie sobie nieprzypomina

Ogólnie w tych kombajnach klimy sa niedopracowane albo zapala sie kontroka wysokiego cisnienia albo sie zamraza

U mnie akurat sie zamraza

#346 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 16:32

ja tez znam kierownika serwsiu aut to tez wymieniaja filtr oleju jak sie kontrolka swieci albo jak klient upierdliwy i ich sprawdza.

W mysl zasady jak dbasz tak masz.

Wymiana osuszacza plus dobicie klimy i ozonowanie to wydatek na poziomie 450zł cxyli po 150 zł na sezon.

Gdyby kombajnem jeździł pracownik to może bym inaczej do tego podchodził, ze jeżdzę ja lub brat to tak robie

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#347 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 10:16

Z twoja mysla zasady jak dbasz tak masz to sie nie zgodze bo john deere taka lipe odwalil w tych kombajnach z klima ze wymienianie osuszacza i inne wydziwianie nikomu nie pomoglo problem jak byl tak jest i serwis byl u nie jednego z nas po kikanascie razy i nic to niedalo.

Kiedys jak rozmawialem z serwisantem to mowil ze problemy z klima w 14 i 15 zaczely sie jak chcieli polepszyc i klima niby jest manualna na galkach jak w strszych modelach a sygnal przechodzi przez jakas plytke sterujaca i niby to w niej tkwi problem

U mnie jak mialem sade w kanale i klima dziala to widze jak ciagle temp spada az dochodzi nawet do -4C dokladnie niepamietam i sie zamraza

i dlatego musze ja wylaczyc wylacznikiem na 0 ale wiatrak ciagle dziala i jak widze ze robi sie za cieplo i termometr pokazuje powyzej +10C wlaczam ja i tak X razy w ciagu dnia

Jak serwis z mojej okolicy poradzi sobie z klima w kombajnie testowym co ja zmodernizowali to dam znac i koszmar wszystkich operatorow 14 i 15 moze sie skonczy

#348 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 10:21

u mnie problem przez 5 lat był może z 5-6 dni, ale to wtedy kiedy temp powietrza przekraczała 35st.

Nie mniej czekam, może coś zostanie poprawione i będzie w kombajnie tak chłodno jak w ciągniku :)

Serwis klimatyzacji był bardzo zdziwiony ze do układu wchodzi tylko 1.6l, w NH czy większych JD które obsługują wchodzi od 3.2 do 4.0

#349 Share CEZAR76

CEZAR76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 16:45

Koledzy gdzie jest ten osuszacz i gdzie można go kupić

#350 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 18:50

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Jutro ci zrobie zdjęcie to jest jakby filtr powietrza jest poniżej wejścia do wentylatora jak podniesiesz prawa klapę to zobaczysz takie czarne podłużne Ok 10-15 cm długie kosztuje koło 200zl
Podpowiedzcie mi gdzie sa chłodnice wymienniki ciepła od klimy? Parownik i coś tam jeszcze nie pamietam jak sie nazywa chce to jutro porządnie przedmuchac bo jutro ostatni szlif i w sobotę w jęczmień

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share CEZAR76

CEZAR76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 19:49

Dzięki kolego, a zakup tylko w serwisie czy można szukać gdzieś indziej

#352 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 20:15

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Szukać zawsze możesz
Ja mam dość dobry rabat w serwisie to tylko kontrolnie sprawdzam cenę ale kupuje i tak w serwisie

#353 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 08:34

yacenty

jak otworzysz obrotowa oslone chlodnicy i spojzysz na sam dol to jest tam chlodnica w ksztalcie prostokata i ona jest od klimy

ale w ciagniku wchodzi mi 1,5l i kabina nie jest wcale mniejsza i przeszklona jeszcze od tylu i klima nie ma problemow wiedz chyba pojemnosc ukladu nie decyduje o jej sprawnosci tym bardziej ze samochody osobowe maja wieksze kabiny a klimy maja do 1l 

#354 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 21:15

John Deere 1470/1570 CWS/WTS I tylko to jest? A gdzie jest wymiennik ciepła skąd zimne powietrze wchodzi do kabiny?

#355 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 17:43

pod siedzeniem pasazera ale tam nic sie chyba nie robi

#356 Share kbagro

kbagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 20:02

z tą klimą w 1470 proponuje zakręcić zawór cieczy który idzie na nagrzewnice w pewnym stopniu u mnie to pomogło.

#357 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 21:47

John Deere 1470/1570 CWS/WTS A możesz dokładniej?

#358 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 16:16

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Yacenty wrzuć zdjęcie tego osuszacza. W 1450 tam samo się znajduje?

#359 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 20:56

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Proszę mam nadzieje ze fotka zrozumiała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów