Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

369 odpowiedzi na ten temat

#321 Share CEZAR76

CEZAR76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 15:18

350 za hektar , z jaką prędkośćą jeździćie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1470/1570 CWS/WTS Dzisiaj, 20:57
  •  

#322 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 20:49

Ja również 350 zł/ha, w rzepaku 3,5 km/godz i bez potrąceń za zanieczyszczenia.

#323 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 07:22

Moja juz trybi. Czujjik przy parowniku posiedzeniem pasażera był za blisko i za wolno reagowal

W którym miejscu masz ten czujnik w parowniku? za blisko czego był? U nas 400 zł hektar, ale działki małe.

#324 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:43

koledzy zmienial ktos lozyska na rolce od mocarni?bo mi padly juz po 75h teraz mam 160 i nie wiem czy zmienic serwis twierdzi ze winne bylo lozysko ktore rozlecialo sie i rolka wpadla prawie do dmuchawy bo spadla z czpienia podczas pracy

A wam ile h wytrzymaly lozyska na tej rolce?

#325 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 20:03

ja mam 170 na młocarni i nic sie nie dzieje, ale o jakiej rolce mowisz nie mam pojecia

#326 Share Jacolino

Jacolino

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Szeroko rozumiana technika rolnicza, systemy wspomagania rolnictwa przez GPS oraz systemy telemetryczne

Napisany 26 lipiec 2015 - 22:36

Może ktoś mi podpowiedzieć gdzie spuścić olej silnikowy z Johna 1470? Za akumulatorem jest wężyk, ale gdzie odkręcić "spust", bo z instrukcją obsługi są rozbieżności. 

#327 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 04:57

nie wiem dokładnie jak w Tym modelu ,ale jak mówisz jak w najniższym punkcie masz wąż to go odkręć i spuśc olej nie ma co sie zastanawiać 

#328 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 05:56

chodzi mi o rolke napinajaca pas od mocarni

Jacolino

z tego co pamietam sa tam trzy spusty w tym jeden odma i chyba tam pzy silniku sie jakis kran odkreca i puszcza wezem odmy

Edytowany przez Heniekii, 27 lipiec 2015 - 05:58.

#329 Share Jacolino

Jacolino

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Szeroko rozumiana technika rolnicza, systemy wspomagania rolnictwa przez GPS oraz systemy telemetryczne

Napisany 27 lipiec 2015 - 07:24

Za akumulatorem jest tak jak by trzy spusty-tu jest rozbieżność z instrukcją, od przodu kombajnu jest odma, później jest pusty, a od tyłu jest korek od oleju hydraulicznego. 

I faktycznie odma łączy się u góry ze spustem.

Edytowany przez Jacolino, 28 lipiec 2015 - 07:50.

#330 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 21:18

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Olej sposzczam ubsiebiw w 1550 przy silniku. Czyli z silnika wychodxi ten 2az i wlasnie zaraz przy silniku na tym wezy jest kranik ktiry trzeba odkrecic. Jak bedsiesz chcial to ci wysle fote. Nspisx do mnie na 723 757 308. Wysle fote gdzue jedt kranik
Sluchajcie pomozcie mi z klima, bo franca nie dziala. Jak robi sie goraco i sie kurzy mocno to przes5aje dzialac. Wychidzi na to ze nie potrafi schlodzic sie wystarczajaco i pokazuje kontrolke wysokiego cisnienia. Myslale sibie zeby tam dolozyc dodatkowe wiatraczki takie samochodowe na chlodnice od klimy??? Macie pomysly, sugestie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Elpaw

Elpaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 21:58

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Spróbuj tak jak instrukcja wskazuje z tą klimą, wiatrak/ nawiew na maxa i reguluj temperaturą. Zacząłem tak robić i w największe upały nie było problemu. Filtr powietrza trzeba czyścić codZiennie ale to nie problem, jest sprężarka.

Przy okazji znaleźliśmy problem nieotwierającego się ślimaka wyładowczego do końca. Okazało się że pompa oleju ma za małą wydajność oleju. Ciśnienie ok. Ale wydajność za mała. Przywieźli z serwisu nową pompę, nie jest taka droga, ale przy wymianie okazało się że stara jest ok, tylko korek zaślepiający przyłącza, przed montażem został wepchnięty do środka pompy , a nie usunięty! Została stara pompa oleju i już wszystko działa dobrze.

#332 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 22:09

Moja juz trybi. Czujjik przy parowniku posiedzeniem pasażera był za blisko i za wolno reagowal

chwaliles sie ze tak ci za***iscie biega i nawet nie raczysz powiedziec gdzie masz umieszczony ten czujnik

#333 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 21:32

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Spokojnie czlowiek☺ prawda jest taka ze to badziewie jednak nie dziala☺ czujnik pod siedzeniam pasazera mam blizej chlodniczki ale d9kladnie nie wiem bo mnie serwisant jie wposcil i nie widzialem. Ale mimo to klima przestaje dzialac w najwiekszy upal i do konca dnia juz nie trybi. Czujnik wysokiego cisnienia sie zapala teraz. Wedlug mnie jest za slaba i tyle. Tak jakby teraz chlodnica przy silniku nie dawala rady sie schlodzic jak sie kurzy mocno i jest goraco. A ponpoludniu jest juz brudna i nie trybi wogolem. Chlodnice 8 filtry czyszcze codziennie a nawet probowalem dwa razy dziennie i nic. Chlodnica wody tez troche mi lapie temp na 92 dziwne bo nigdy tak wysokiej temp nie oziagalem. W poniedzialem rano bedziemy dzwonic na serwis. Podobno wezma sie za ten temat klimy ostro i mowia ze zrobia. Jak bede pamietal to co dziennie bede zdawal wam relacje co i jak z ta klima.
Pewien serwisant co byl przy ciagniku kazal mi uposcic 300 gram czynnika z klimy. Ale po pierwsze nie wiem gdzie to zrobic. A po drugie boje sie ze klime rozpieprze.

#334 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 20:44

Spokojnie czlowiek☺ prawda jest taka ze to badziewie jednak nie dziala☺ czujnik pod siedzeniam pasazera mam blizej chlodniczki ale d9kladnie nie wiem bo mnie serwisant jie wposcil i nie widzialem. Ale mimo to klima przestaje dzialac w najwiekszy upal i do konca dnia juz nie trybi. Czujnik wysokiego cisnienia sie zapala teraz. Wedlug mnie jest za slaba i tyle. Tak jakby teraz chlodnica przy silniku nie dawala rady sie schlodzic jak sie kurzy mocno i jest goraco. A ponpoludniu jest juz brudna i nie trybi wogolem. Chlodnice 8 filtry czyszcze codziennie a nawet probowalem dwa razy dziennie i nic. Chlodnica wody tez troche mi lapie temp na 92 dziwne bo nigdy tak wysokiej temp nie oziagalem. W poniedzialem rano bedziemy dzwonic na serwis. Podobno wezma sie za ten temat klimy ostro i mowia ze zrobia. Jak bede pamietal to co dziennie bede zdawal wam relacje co i jak z ta klima.
Pewien serwisant co byl przy ciagniku kazal mi uposcic 300 gram czynnika z klimy. Ale po pierwsze nie wiem gdzie to zrobic. A po drugie boje sie ze klime rozpieprze.

I co ci nakminili ci fachowcy johndeerowcy?

U mnie w tym roku obyło sie bez awarii, choc w upaly klima zawodziła

#335 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 19:42

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Co do klimy. Przyjechali i pojechali. Niby Serwis z pasłęka po sezonie ma przyjechac i zrobic. Niby wiedza co jest grane ale nie powiedzieli.

A co do awarii. Chyba loźysko mi sie obraca na wale młocarni. Piaty sezon, 600mtg na zegarze i wał sie poszedł j...ac. tak przynajmniej przewiduje serwisant. Mam nadzieje ze jeszcze 10 ha rzepaku wytrzyma.

#336 Share wandryskowski

wandryskowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 13:51

kombajn kosz 001.jpg Ostrzeżenie przed zmęczeniowym pękaniem wału kosza sitowego w modelu 1470. W moim kombajnie po 5 latach eksploatacji i około 700 mth pracy młocarni pękł wał mocujący kosz sitowy i podsiewacz. Dokładnie rok temu na tym samym polu identyczna awaria ale w kombajnie JD 1085 H4 z ponad 4 000 mth i 30 letnim. Proszę użytkowników tych kombajnów na uwagę. Otóż pęknięcie objawia się następującymi objawami: szybkie zużycie się gum w zawieszeniu podsiewacza (pod młocarnią), pękanie elementów zawieszenia podsiewacza, tendencja do pracy całego zespołu kosz sitowy-podsiewacz  "na boki" obserwowana na pracy na wolnych obrotach, silniejsze wycieranie farby przez uszczelniające fartuchy gumowe wewnątrz kadłuba kombajnu, spowodowane tendencją do pracy skośne/ na boki. Jeśli obserwujesz te objawy nie wolno Ci czekać. Uważam, że należy co koło 500 godzin pracy wymieniać wał wraz z 5 gumami mocującymi. Unikniesz w ten sposób katastrofalnej awarii w żniwa. Rozerwaniu ulega wtedy kosz sitowy koszt około 5 tysięcy zł + kilka dni przestoju. W załączeniu zdjęcie przedstawiające zniszczenia. Po modernizacjach konstruktorzy JD zwiększyli masę kosza sitowego i samych sit (są mocniejsze), ale nie zwiększyli średnicy wału mocującego. Została stara średnica 25 mm. I jest problem, bo aby usunąć problem na dłuższy czas należałoby zwiększyć średnicę wału o np. 5 lub nawet 10 mm. Konstrukcyjnie niewykonalne. Więc na razie planuję co kilka lat planowo, zimą wymieniać wał wraz z gumami. 

Edytowany przez wandryskowski, 10 styczeń 2016 - 13:53.

#337 Share Jacolino

Jacolino

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 17:39

Słyszałem o czymś takim u siebie w okolicy(dotyczyło 2 maszyn), ale nikt mi tego tak dokładnie nie opisał.

Edytowany przez Jacolino, 12 styczeń 2016 - 17:42.

#338 Share Cezar81

Cezar81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 19:37

Witam , czy wymieniał ktoś łożysko przy kole pasowym z którego napęd przenoszony jest do hederu koło jest jakby zeskoszone i omal mi ostatniego dnia żniw kombajnu nie zjarało

#339 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 19:35

Witam

Czy komus z forum serwis zdolal skutecznie naprawic klimatyzacje w 14 czy 15?

Bo widze ze nikt nic nie pisze a zniwa za chwile

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 lipiec 2016 - 19:58

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Wymienialiscie osuszacz? Ja zrobiłem po pierwszym wyświetleniu czujnika wysokiego ciśnienia i jest Ok.
Tzn powyżej 33 stopni nie nadąża ale do tej temp chodzi

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Dodaj odpowiedź