Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1470/1570 CWS/WTS

369 odpowiedzi na ten temat

#241 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 17:21

Po wykoszeniu ponad 70 ha 1470 dorzucę swoja opinie. Jak na razie bez awarii tylko wyskakuje mi błąd E216 i serwis ma mi to przyjechać naprawić lecz nie wpływa to na jakość koszenia. W 12 godzin położyłem 25 ha pszenicy o wydajności 5800kg/ha wiec wydajność zaskakująco dobra około 12t/godz.W jęczmieniu spadła do 10t/godz. Na owe 25 ha pszenicy spalił 380 l ON co daje wynik 15.2 l/ha. Pszenica paszowa bardzo łatwa do omłotu i czyszczenia wiec pewnie to sporo pomogło przy koszeniu. Zaskoczyła mnie wydajność wentylatora oraz skala rozwarcia sita dolnego które było otwarte praktycznie w połowie a i tak zboże w zbiorniku 1.2% zanieczyszczeń i znikomy ruch czujnika strat. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu i oby tak dalej.

Czyli jak się dobrze ustawi to nie ma praktycznie strat, bo wiele jest opinii, że JD ma duże straty ziarna?

Edytowany przez rower56, 14 sierpień 2011 - 17:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1470/1570 CWS/WTS Dzisiaj, 18:18
  •  

#242 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 14 sierpień 2011 - 17:30

John Deere 1470/1570 CWS/WTS tak samo jak jest wiele opinii o tym ze john deere duzo pali - głoszonych przez tych co w życiu nie robili ciągnikiem czy kombajnem tej marki, podobnie mówią o zetorze, inni za to mówią ze fendt jest drogi

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#243 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 17:37

John Deere 1470/1570 CWS/WTS No ale wytłumacz to Jacek ludziom...ja się poddałem.Co do Fendta-to nie jest tani ale też oferuje porządną jakość (ponoć- bo nie posiadam coby subiektywnie potwierdzić) więc jak w życiu coś za coś...

#244 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 22:21

John Deere 1470/1570 CWS/WTS ''tak samo jak jest wiele opinii o tym ze john deere duzo pali - głoszonych przez tych co w życiu nie robili ciągnikiem czy kombajnem tej marki''

piwo dla tego pana!
to samo zauwazylem. ze na tym forum tworza sie opinie o sprzecie ktore te osoby nie uzytkuja.
sorki za OT.

#245 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 08:08

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Czy te 20 l/ha to dużo przy takiej mocy? Chyba nie, a z niektórych postów można wywnioskować, że to jest dużo :) .

#246 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 09:27

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Ja kosilłem na "leżacych" wskaznikach strat ziarna, tylko od czasu do czasu od wytrzasaczy sie podnosil tak maksymalnie do pionu wiec ten kto ma JD wie ze to bardzo malo.Z tego wnioskuje ze jeszcze szybciej moglem kosic. Zauważyłem ze lepiej zrobic przemłot bo sita i tak sobie odczyszcza wieksza ilosc słomy.Co jak co ale sita to ma konkretne i jesli gubi na sitach to wina złego ustawienia.

Edytowany przez szczewko, 15 sierpień 2011 - 10:04.

#247 Share tomogit

tomogit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 15:11

John Deere 1470/1570 CWS/WTS @szczewko : A jak z wydajnością, ile ha/h? Jakie jest to zużycie paliwa w końcu? :)

#248 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 20:13

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Co do ustawienia kombajnu to prawda dobrze ustawiony parametry kombajnu w 1470 CWS min 2 ha jest bajka szkoda że jeden załącznik przeskadza łatwo o pomyłke ale kwestia przyzwyczajenia , no i pali na godzine przy pełnych obrotach 30 l ON na godzine a tak jest bardzo zadowolony nie ale cena mnie zbiła z nóg , bo ponadt 400 tys zł za heder serii 6r ale jak szerokośc to nie wiem stół jest ,JD 1470 cws przewyższa już NH TC 5070 to jest moje zdanie

#249 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 20:23

John Deere 1470/1570 CWS/WTS ciebie już milion razy można prosić abyś pisał po polsku tak aby dało się zrozumieć o co Tobie chodzi.

W jakich warunkach kosiłeś ze łykał u ciebie 30l na godzinę? Ty kosiłeś czy słyszałeś ze tyle może wsiąść?
Ten który kosił u mnie i którego miałem okazje 2 razy osobiście tankować oscylował w okolicy 20-23l ON na godzinę przy wydajności 10-12 ton pszenicy na godzinę.
Przy rekordowo długim dniu spalił 280l

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#250 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 sierpień 2011 - 21:14

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Przy wydajnosci pszenicy 5800kg/ha wykosilem 25 ha w 12 godzin.Na te 12 godzin spalił 380 l ropy.Wydajnosc 12 ton na godzine. Spalanie 15.2 l na hektar.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 21:26

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Jelonek znajomego a młócił pszenice ozima o wilgoności ziarna 14,2 do 14,8% z sieczkarnią a heder ma 5,1 m ale dealer oferował mu na 6,1 m to jest maksimum szerokość w tej serii a tak jest super tylko , sam kombajn to szeroki bo ma 3,30m ok

#252 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 21:50

John Deere 1470/1570 CWS/WTS jaki symbol tego hedera skoro ma 5.1? nie pomyliłeś czasem z NH?

#253 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 22:01

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Jakie są szerokości hederów w serii 300, do JD 1470?
Jaka szerokość kół (przód/tył) jest w 1470 w standardzie?
Jaka jest całkowita wysokość tego kombajnu z kogutem i z większym zbiornikiem ziarna, a jaka bez większego zbiornika?

Edytowany przez rower56, 18 sierpień 2011 - 23:39.

#254 Share TJ206

TJ206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 21:53

John Deere 1470/1570 CWS/WTS mIALEM PRZYJEMNOŚĆ KOSIĆ W TYM ROKU PIERWSZY RAZ jd 1470 a koszę już 26lat i przesiadłem sie z rekorda,opróczujnika od hydrauliki który sie co jakiś czas zaświecił nie było tak żle, był taki dzień że w ciągu 12godzin skosiłem 36ha ale o wydajności ok 3t ha ale nie dało sie szybciej jeżdzic gdyz było nierówno, wypalił około 380litrów więc ujdzie w tłumie, ziarno to on może zgubic tylko na klawiszach reszte się da ustawić, czy można kosić rzepak hederem 316 bez stołu a tylko dokupić kosy boczne.

Edytowany przez TJ206, 13 wrzesień 2011 - 21:55.

#255 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 22:28

John Deere 1470/1570 CWS/WTS Czyli potwierdza się to co pisał szczewko: 30l/h, na hektar to już zależy tylko od pola - na takim 3t/ha to można sobie robić licząc od ha ;)
Myślę jednak, że na zbożu dającym 7t/ha już nie tylko na klawiszach byłby problem no chyba ,że czystość tego co w zbiorniku jest bez znaczenia.
Co do rzepaku to pytanie czy twierdzenie? Jeśli pytanie to na przykładzie 600R odpowiem: można. Zwłaszcza jeśli to nie twoje pole ;)
A tak na poważnie: nie wiem jak w 316 ale w hederach serii 600R wysuw listwy tnącej jest regulowany (ręcznie). Maksymalnie wysunięta znajduje się znacznie dalej od podajnika ślimakowo-palcowego niż np. w Bizonie. Więc już sam ten fakt powoduje, że sens posiadania stołu się zmniejsza. Do koszenia w czystym, stojącym rzepaku kosy są zbędne. Dla przykładu: 2,5ha wykoszone bez ani jednego zatrzymania czy cofnięcia do tyłu, także bez jakiejkolwiek pomocy nagarniaczy (max w górze). Oczywiście w trudniejszych warunkach, zwłaszcza na pierwszym objeździe kosy mogą się przydać chociaż moim zdaniem ich praca powoduje też straty.
W takim trochę trudniejszym rzepaku, cofając kilka/kilkanaście razy zebrałem bez stołu i kos bocznych 3,5t z ha. Czy stół by istotnie pomógł? Śmiałbym wątpić bo to i tak bardzo dobry plon jak na ten rok. Można usłyszeć argumenty, że największe straty generują same wirujące palce - jednak one przecież biorą "pod siebie". Oczywiście trochę rozrzucają, m. in. na przenośniku widać efekty ich pracy ale w tym już żaden stół nie pomoże. Poza tym w szerokim hederze na pewno straty spowodowane palcami są mniejsze niż przy wąskim.
Osobiście przy tym hederze nie widzę póki co potrzeby posiadania stołu, rozważam tylko kosę boczną. Nie wierzę też w krążącą tu gdzieś opinię o stratach rzędu 300-400kg/ha. W moim odczuciu to musiałby być b. mały heder i "utalentowany" operator używający bez opamiętania nagarniacza. Mając duży zakres regulacji obrotów nagarniacza można sobie nawet nim delikatnie pomóc przy założeniu, że zrównamy prędkość obwodową z prędkością jazdy co zdaje się nie w każdym kombajnie jest wykonalne.

A propo - takie pytanie mi przyszło do głowy do użytkowników 1470 - czy między górnym a dolnym sitem z tyłu kombajnu jest otwarta przestrzeń (tak jak w Bizonie), przez którą wydostają się plewy spomiędzy sit czy całe powietrze czyszczące wychodzi przez górne sito?

#256 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 21:48

John Deere 1470/1570 CWS/WTS kristofus a ile wlasnie heder 600r sie wysuwa???

#257 Share TJ206

TJ206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 23:19

Czyli potwierdza się to co pisał szczewko: 30l/h, na hektar to już zależy tylko od pola - na takim 3t/ha to można sobie robić licząc od ha ;)
Myślę jednak, że na zbożu dającym 7t/ha już nie tylko na klawiszach byłby problem no chyba ,że czystość tego co w zbiorniku jest bez znaczenia.
Co do rzepaku to pytanie czy twierdzenie? Jeśli pytanie to na przykładzie 600R odpowiem: można. Zwłaszcza jeśli to nie twoje pole ;)
A tak na poważnie: nie wiem jak w 316 ale w hederach serii 600R wysuw listwy tnącej jest regulowany (ręcznie). Maksymalnie wysunięta znajduje się znacznie dalej od podajnika ślimakowo-palcowego niż np. w Bizonie. Więc już sam ten fakt powoduje, że sens posiadania stołu się zmniejsza. Do koszenia w czystym, stojącym rzepaku kosy są zbędne. Dla przykładu: 2,5ha wykoszone bez ani jednego zatrzymania czy cofnięcia do tyłu, także bez jakiejkolwiek pomocy nagarniaczy (max w górze). Oczywiście w trudniejszych warunkach, zwłaszcza na pierwszym objeździe kosy mogą się przydać chociaż moim zdaniem ich praca powoduje też straty.
W takim trochę trudniejszym rzepaku, cofając kilka/kilkanaście razy zebrałem bez stołu i kos bocznych 3,5t z ha. Czy stół by istotnie pomógł? Śmiałbym wątpić bo to i tak bardzo dobry plon jak na ten rok. Można usłyszeć argumenty, że największe straty generują same wirujące palce - jednak one przecież biorą "pod siebie". Oczywiście trochę rozrzucają, m. in. na przenośniku widać efekty ich pracy ale w tym już żaden stół nie pomoże. Poza tym w szerokim hederze na pewno straty spowodowane palcami są mniejsze niż przy wąskim.
Osobiście przy tym hederze nie widzę póki co potrzeby posiadania stołu, rozważam tylko kosę boczną. Nie wierzę też w krążącą tu gdzieś opinię o stratach rzędu 300-400kg/ha. W moim odczuciu to musiałby być b. mały heder i "utalentowany" operator używający bez opamiętania nagarniacza. Mając duży zakres regulacji obrotów nagarniacza można sobie nawet nim delikatnie pomóc przy założeniu, że zrównamy prędkość obwodową z prędkością jazdy co zdaje się nie w każdym kombajnie jest wykonalne.

A propo - takie pytanie mi przyszło do głowy do użytkowników 1470 - czy między górnym a dolnym sitem z tyłu kombajnu jest otwarta przestrzeń (tak jak w Bizonie), przez którą wydostają się plewy spomiędzy sit czy całe powietrze czyszczące wychodzi przez górne sito?

nie ma możliwości aby całe powietrze przechodziło przez górne sito gdyż po kilku minutach pracy górne sito zapchało by się,

#258 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 wrzesień 2011 - 07:56

No ale wytłumacz to Jacek ludziom...ja się poddałem.Co do Fendta-to nie jest tani ale też oferuje porządną jakość (ponoć- bo nie posiadam coby subiektywnie potwierdzić) więc jak w życiu coś za coś...

Czy ta cena taka spora ? Kombajnów na pewno nie... ciagników ? Doposaż JD, Valtrę tak samo jak Fendt oferuje standard i okaże się że JD i Valtra są droższe :P

#259 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 08:55

John Deere 1470/1570 CWS/WTS @szerszen: są trzy zestawy otworów więc listwa może znajdować się w trzech położeniach. Między skrajnymi jak sobie przypominam jest jakieś 30cm, dokładniej musiałbym sprawdzić.

@TJ206: jest jak najbardziej. Spojrzyj sobie np. na zdjęcia w tym ogłoszeniu, sito co prawda dwustopniowe ale widać o co chodzi, otwartej przestrzeni pod górnym sitem nie ma: http://www.tractorpo...40-WTS/1513468/
Cały strumień musi wyjść przez górne sito.
Plewy na skutek ruchu posuwisto-zwrotnego sita przesuwają się do tyłu po jakby poduszce powietrznej, równocześnie są przedmuchiwane. Tak przynajmniej ja to rozumiem, głowy tam się nie da wsadzić :) a kamerkę oślepiają wydmuchiwane śmiecie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share szerszen

szerszen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 23:17

John Deere 1470/1570 CWS/WTS co takiego zmienili w 1450 ze wyszedl model 1470?? jakie sa nimi roznice??

Dodaj odpowiedź