Skocz do zawartości

Zdjęcie

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share LordZiemniak

LordZiemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 13:39

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać mam pytanie czy są jakieś takie opryski kiedy ziemniak juz jest wielki i zakryte są miedzyrzędzia np koniec czerwca początek lipca a pojawia sie trawa zeby opryskac na trawe a zeby nie zniszczyc ziemniaka zeby go nie przypalic ani zeby nie uschnął??a trawa zeby znikła tak jak np. przy oprysku przed wschodowym albo zaraz po wschodach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać Dzisiaj, 20:26
  •  

#2 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 16:28

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać dobrze przygotuj pole i dobrze opryskaj przed chwastem, to nie bedziesz miec trawy.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#3 Share LordZiemniak

LordZiemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 11:22

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać I tak urośnie bo titus i sencor działają jakiś czas a za miesiac czy za dwa i tak trawa wyrasta.Jak oni to robią np. nad morzem ze teraz jest sierpien a w ich ziemniakach deka trawy nie ma.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 18:27

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać bo mają ladne ziemniaki! Jak posadzisz dobry material kwalifikowany na sprawdzonym polu i prysniesz tak jak trzeba, to nie ma prawa rosnąć trawa!

#5 Share LordZiemniak

LordZiemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 11:27

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać mówić to każdy umie tylko ciekawe czy ty masz takie czyściutkie ziemniaki

#6 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 12:24

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać Ja postaram sie zrobić zdjecie, i wtedy zobaczysz ze mozna mieć czysciutkie ziemniaki. Wystarczy dobrze opryskać, raz przed wschodami, a pózniej na perz i trawe powschodowo, a wtedy niemasz wcale problemu z chwastem w ziemniakach, a jak Ty bys chciał nieopryskać zeby było taniej a potem masz trawe na metr wysokości no to soory. :D

#7 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 15:27

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać ja mam czyste ziemniaki.
chcesz zdjecie niedowiarku ?

poza tym w mojej galerii masz foty jak ziemniak powinien wyglądać, wtedy chwast nie ma szans na rozwój.

#8 Share LordZiemniak

LordZiemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 09:21

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać pryskałem przedwschodowo sencorem i titusem i później po wschodowo tez sencorem i titusem i nie było trawy ale w ostatnim czasie tak trawa buchła w góre że masakra.A na perz czym pryskałeś i kiedy?? i na chwasty czym pryskałem tez sencorem i titusem??

#9 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 09:34

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać pryskalem jedynie titusem+sencor (lub mistral). Na jednych kawalkach zabieg jednokrotny, na innych dzielony.
Tylko tym pryskalem. Titus jest wlasnie od perzu i chwastnicy :D
Duze ma znaczenie jak pole wygladalo rok wczesniej, co na nim bylo, czy uporales sie z chwastami, jakie zabiegi uprawowe wykonales, itd.
No i jeszcze raz powtorze, jak ziemniak jest zdrowy i rosnie tak jak w ksiazce, to chwast ma duze mniejsze szanse na rozwój - jak w kazdej uprawie!

#10 Share LordZiemniak

LordZiemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 09:40

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać rok wcześniej była przenica i nie było chwastów a pod ziemniaki na wiosne orałem dwa razy kultywatorowałem i sadziłem póżniej pielnikowałem i bronowałem pryskałem przedwschodowo po jakims czasie znowu pielnikowałem pozniej powschodowo i po jakims czasie znowu pielnikowałem i i tak trawa wyrosła.A ty jak pryskałes titusem i sencorem to podsypywales wczesniej zeby pryskac na swieżą ziemie czy nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 10:07

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać no to juz chyba wiem czemu masz trawe :D
po co wjezdzasz czyms na opryskane pole? jesli zruszysz ziemie, tam chwast napewno bedzie rósł!
Po 1. jesli stosujesz u siebie technike pryskania PRZEDwschodowego, to nie wjezdzaj juz pozniej niczym na pole! Tylko szkodzisz sobie w ten sposob.
Po 2. tak samo jesli bedziesz pryskal POwschodowo, to mozesz jezdzic sobie z pielnikiem dowolo, ale tylko do momentu jak opryskasz, choc i tu trzeba miec na uwadze to, ze Titus lepiej dziala jak prysniesz juz na istniejace chwasty, wiec musisz troche odczekac zanim urosną, dopiero pozniej oprysk - w chwili gdy ziemniaki maja 15-20cm. No i po oprysku nie wolno niczym wjezdzac! Jesli Ty piszesz ze wjezdzales nawet 2 razy, to efekt dzialania oprysku maleje do minimum.
Oczywiscie od tej reguly sa wyjatki. Ja musialem w tym roku jeszcze raz wjecahc po oprysku z uwagi na obfite deszcza ktore calkowicie zdeformowaly mi rządki. Ale u mnie nawet po czyms takim mam czysto na polu :)
Mam nadzieje ze teraz juz rozumiesz sedno sprawy.

#12 Share LordZiemniak

LordZiemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 11:15

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać a gdy pryskasz przedwschodowo to jezdzisz wczesniej podsypnikiem zeby pryskac na świeżą ziemie czy nie?? a i miedzy opryskiem przedwchodowym a powschodowym podsypywałeś cos czy nie??bo po podsypywaniu środek słabnie ale i tak bedzie oprysk powschodowy to lepiej podsypywać czy nie??

No w tamtym roku to ja podsypywałem tylko chyba dwa razy po powschodowym pryskaniu raz chyba gdzies 2 tygodnie po oprysku i pozniej znowu zeby poprawic rządki i to był koniec.A w tym roku po powschowowym oprysku za 3 dni podsypywałem zeby stargać uschnietą trawe za 2 dni znwou zeby wymieszac i później jeszcze raz bo wójek stwierdził ze tak jest wieksze prawdopodobeinstwo ze trawy nie bedzied i ziemniaki beda szybciej a to gówno prawda jednak.

#13 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 11:21

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać ja po oprysku przedwschodowym obsypywałem raz a potem pryskałem powschodowo.

#14 Share ursus912gd

ursus912gd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 11:30

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać no ja jestem z północy i mam posadzone 8 ha ziemniaka i zawsze gdy mam pole uprawione pryszcze rundupem i po deszczu sadze potem tylko raz obsypuje i gotowe a teraz mam już 2 ha wykopane

#15 Share LordZiemniak

LordZiemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 11:41

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać i co wogule nie ma trawy??? a nie pryskasz titusem i sencorem przedwschodowo ani powschodowo??

#16 Share LordZiemniak

LordZiemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 18:26

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać

i co wogule nie ma trawy??? a nie pryskasz titusem i sencorem przedwschodowo ani powschodowo??

???

#17 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 19:00

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać titus i sencor raczej nie nadaje sie na pryskanie przedwschodowe, to ma raczej zastosowanie na juz wyksztalcone chwasty i ziemniaki.
Sa inne sprawdzone srodki przedwschodowe. U mnie bylo tak:
sadzenie, 2 tyg przerwy, formowanie redlin, w ciagu tygodnia oprysk i pozniej juz nic nie robilem. chwastu nie ma do dzis, sporadycznie trafi sie gdzies cos.

#18 Share LordZiemniak

LordZiemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 08:27

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać A z tym rundupem przed sadzeniem to jak to jest później się już niczym nie pryska??

#19 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 sierpień 2010 - 21:04

trawa w ziemniakach-Jak z nią wygrać To nie daje efektu... Roundup to tak ale na chwasty w najlepszej fazie rozwoju, jak na "gołą" ziemie opryskasz to efektu wielkiego nie będzie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share LordZiemniak

LordZiemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip