Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 52

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 12:13

MTZ 52 Drodzy forumowicze, mam następujący problem. Mój mtz grzeje się nawet gdy zredukuję bieg. Stwierdziliśmy aby wymienić chłodnice, bo jest ona już nie pierwszej młodości. Problem jest taki, że w starej chłodnicy mam miejsce na czujnik temperatury, a w nowej zamówionej tego nie ma. Mój MTZ ma silnik D50 podgrzewany świecami, czy może wie ktoś gdzie tam jest miejsce na czujnik, a jeśli nie ma czy jest możliwe nawiercenie głowicy tak aby dostać się do kanału wodnego? Bo jazda bez czujnika temperatury jest bez sensu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 52 Dzisiaj, 21:45
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 17:57

MTZ 52 pierwsze zdjęcie w głowicy przy samym lewym brzegu z tyłu Ale w D50 jest inna głowica :D Ewentualnie może w głowicy zrub miejsce a w oryginale gdzie był (a nowa chłodnica to ta sama co w D240)

Mi mtz też się grzał aż wody i wskaźnika brakło i nawet potrafił spuchnąć aż nie mógł załapać z rozrusznika :) :) podejrzewałem głowicę, w końcu wyjołem tuleje z lekka zamulone kanały (0,5-1 cm) i zakamienione tuleje przeszorowałem szczotką i przestał się grzać i wody nie ubywa :)

Ps.Podobnie było z zetorem tyle że z racji przebiegu ten dostał nowe tuleje :)

#3 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 18:22

MTZ 52 http://allegro.pl/gl...1192925773.html do mtz 50 :D
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 17:15

MTZ 52 Panowie nowa chłodnica pomogła teraz zamiast 100 stopni jest 50-60, z czujnikiem też sobie poradziłem :D.

#5 Share konrad73

konrad73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:12

MTZ 52 Witam wszystkich. Nie będę zakładał nowego tematu tylko podczepię się do starego. Sprawa dotyczy właśnie chłodnicy do silnika D-50. Stara już mi się sypie i czas na nową. Byłem dzisiaj w Agromie i tam mi za nią zaśpiewali 1050 zł. :blink:. Sprawdziłem później na allegro i znalazłem produkcji tureckiej za 550zł.( niby 100% miedź, 12 miesięcy gwarancji, waga 12 kg.) <_<. Mam pytanie czy ktoś w swoim MTZ-cie ma taką chłodnicę i czy warto ją kupić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share annabiedronka

annabiedronka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 23 luty 2013 - 14:59

MTZ 52 Ja takową założyłem w lecie, roboty jest dużo wszystko trzeba przerabiać a chlodzenie nie jest rewelacyjne, nie polecam najlepiej jest kupić oryginalny wkład taki z miedzi i potem wlutować w starą obudowę
;-( tylko kto to potrafi.

Dodaj odpowiedź