Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie prasoowijarki?????

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafal124

rafal124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 10:22

Jakie macie prasoowijarki????? Jakie macie prasoowijarki i jakie ciągniki podpinacie do nich, ja mam Krone Combi Pack 1250 i pracuje przy niej Fendtem 309lsa z 93r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie prasoowijarki????? Dzisiaj, 09:52
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 11:44

Jakie macie prasoowijarki????? Sorka za OT ale .... ile robisz tych balotów że masz praso owijarke?? I jeszzce takie jedno pytanko iloma warstwami owijasz tego balota? Bo jakby nie patrzeć troche długa i niebezpieczna droga czeka taką kulke zaczynając od wyładunku z praso owijarki a skończywszy na placu .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Share rafal124

rafal124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 22:00

Sorka za OT ale .... ile robisz tych balotów że masz praso owijarke?? I jeszzce takie jedno pytanko iloma warstwami owijasz tego balota? Bo jakby nie patrzeć troche długa i niebezpieczna droga czeka taką kulke zaczynając od wyładunku z praso owijarki a skończywszy na placu .

bel 3000 sztuk sezonowo, a warst to 2 tak normalnie, a po za tym nie jest tak żle jak się wydaje ze zwiezieniem ze długa droga tyle że folia dochodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 październik 2010 - 21:23

bel 3000 sztuk sezonowo, a warst to 2 tak normalnie, a po za tym nie jest tak żle jak się wydaje ze zwiezieniem ze długa droga tyle że folia dochodzi.

Ja ostatnio zwiozłem kilkaset balotów i chyba żaden nie był uszkodzony

Czy dwie warstwy folii to troche nie za mało?

#5 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 18 październik 2010 - 11:12

Jakie macie prasoowijarki????? Kolega Rafał pewnie miał na myśli nie dwie warstwy folii ale dwa razy owijana z zakładem 50% czyli 4 warstwy w sumie tak mi się wydaje bo nawet te 4 warstwy to wydaje mi się za cienko ja owijam na placu właśnie 4 warstwami i dość często są podziurawione (a to jakiś kołek wystaje z balota a to gdzieś się przy wyładunku z owijarki otrze i tak to wygląda ;) ) a swoją drogą to trochę nie chce mi się wierzyć że 4 warstwy folii wystarczają przy prasowaniu praso-owijarką i bezpieczny transport z pola takiego balota ( nie zarzucam nikomu kłamstwa ale poprostu sam widząc co się u mnie dzieje > nie wyobrażam sobie tego żeby te baloty przy owijaniu 4 warstwami nie dziurawiły się).
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#6 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 18 październik 2010 - 14:18

Jakie macie prasoowijarki????? Czy bele koniecznie trzeba zwozić z pola?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#7 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 18 październik 2010 - 17:48

Jakie macie prasoowijarki????? A co sugerujesz żeby je zostawiac tam gdzie upadną czy też może na miedzy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:11

Sorka za OT ale .... ile robisz tych balotów że masz praso owijarke?? I jeszzce takie jedno pytanko iloma warstwami owijasz tego balota? Bo jakby nie patrzeć troche długa i niebezpieczna droga czeka taką kulke zaczynając od wyładunku z praso owijarki a skończywszy na placu .

A co za różnica prasoowijarka czy owijarka samozaładowcza. U mnie w okolicy kilka dobrych sztuk prasoowijarek jak i właśnie owijarek samozaładowczych pracuje i jakoś wzmożonych problemów z uszkodzeniami foli nie ma. I ewentualne uszkodzenia to głownie powstaja przy przewożeniu ich na starych przyczepach. Tyle, że jak ktoś kiedyś gdzieś pisał nie używają tandetnej foli.

#9 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 18 październik 2010 - 19:06

Jakie macie prasoowijarki????? Myślę o ustawianiu przy miedzy, bele robię już 12 lat i ni razu nie zwoziłem ich tylko zawsze stoją przy miedzy
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#10 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 19 październik 2010 - 07:47

A co za różnica prasoowijarka czy owijarka samozaładowcza. U mnie w okolicy kilka dobrych sztuk prasoowijarek jak i właśnie owijarek samozaładowczych pracuje i jakoś wzmożonych problemów z uszkodzeniami foli nie ma. I ewentualne uszkodzenia to głownie powstaja przy przewożeniu ich na starych przyczepach. Tyle, że jak ktoś kiedyś gdzieś pisał nie używają tandetnej foli.

Praso-owijarką raczej na placu tam gdzie mają leżeć baloty owijać się nie da a wszystkimi innymi owijarkami się da ja owijam na placu i nie znam nikogo kto by owijał na polu

#11 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 październik 2010 - 20:07

Jakie macie prasoowijarki????? Nie ma znaczenia, czy prasoowijarka czy owijarka samozaładowcza, obydwie maszyny zostawiają bele na łące. Z dobrze owiniętej siatką beli nic nie wystaje i nie przebija folii, a uszkodzenia podczas transportu to już wina zwożącego.

#12 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 09 maj 2011 - 14:07

Jakie macie prasoowijarki????? Jak się przedziurawi to sie zakleja taśmą i tyle a nie piszcie tu ze lepiej owijać na placu bo jak tak belujecie cały dzień a potem wieczorem owijacie to nie tędy droga bo bele powinno się owinąć do 2 godz od zwinięcia żeby odciąć powietrze.Wtedy kiszonka bedzie lepsza niż gdy bela czeka na owinięcie pol dnia albo i cały.To tyle ode mnie

#13 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 17:54

Jakie macie prasoowijarki????? Witam
Myślicie że przy 50ha warto kupić praso owijarkę Uni czy lepiej w jej cenie kupić dobrą zagraniczną prasę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 maj 2014 - 09:15

Jakie macie prasoowijarki????? Przy tych 50ha brałbym w porównaniu do nowej uni nawet złoma i pogorzelca ale zachodniego (Claas, Krone, Lely, McHale itp.)
Sąsiad ma prase uni i robi nią około 2-3 tys balotów sezonowo.
W pierwszym roku nic.- "Kupiłem dobry sprzęt za nie dużą kase"
W drugim połowa łożysk do wymiany.- "No co...Gwarancja jeszcze jest a nawet jak coś to łożyska nie kosztują majątku po za tym już zrobiła dużo sianokiszonek i słomy"
W trzecim poszło... Następna seria łożysk, podbieracz połamany (jego wina no ale), pasy pękały pokoleji trzeba było nowe, ukręcił się WOM przy prasie i na sam koniec sezonu urwała się tylnia klapa.
Już nie muszę pisać co mówił o niej... prasa stoi za garażem i czeka na naprawę... Kupił używaną kronke i nic przy niej nie robił. wozi ze sobą tylko towotnice i co kilka setek smaruje i dalej jazda. Teraz jest mądrzejszy i twierdzi, że jak ktoś robi dużo i ma być niezawodne i wydajne to tylko zachodnie nowe najlepiej, a jak ktoś sie zastanawia nad nowym polskim to niech przemyśli używane z zachodu.