Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni.

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Slowik57

Slowik57

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 17:53

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. Witam !
Mam pytanie zakleszcza wam się skrzynia w MF 255 ? Bo ja wyjechałem 4 razy w miesiącu ciągnikiem i 2 razy mi się zakleszczył, 2 razy na wstecznym, 1 raz jak pokładałem, 2 jak byłem w lesie i wyciągałem traktor z bagna (Przejeb... na całej lini.). Co może być przyczyną ??
I jak go odkleszczacie ? Był 2 razy mechanik i dalej nie wiem jak to się robi...
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam :))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. Dzisiaj, 00:28
  •  

#2 Share gusin24

gusin24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 18:29

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni.

Witam !
Mam pytanie zakleszcza wam się skrzynia w MF 255 ? Bo ja wyjechałem 4 razy w miesiącu ciągnikiem i 2 razy mi się zakleszczył, 2 razy na wstecznym, 1 raz jak pokładałem, 2 jak byłem w lesie i wyciągałem traktor z bagna (Przejeb... na całej lini.). Co może być przyczyną ??
I jak go odkleszczacie ? Był 2 razy mechanik i dalej nie wiem jak to się robi...
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam :))

Witam. ja mam podobnie u siebie ale zakleszczają mi się biegi przy szybkiej ich zmianie i czasami. co do odkleszczenia to sprawa wyglada tak: odkrecasz korek od wlewu oleju do skrzyni, ten obok dzwigni zmiany biegów, mała dzwignie ustawiasz na N jak do odpalania, dalej bierzesz długi srubokret, badz cos podobnego i patrzysz przez otwor po korku do srodka. widac 3 wodziki (takie suwaki)ustawiasz je tak aby byly w jednej linii, zawsze sa 2 tak samo a jeden przesuniety czyli te jeden dopasowujesz do reszty. To jest najprostszy sposob, bez sciagania pokrywy skrzyni wraz z kolumna kierownicza. jaki jest powod zakleszcania to nie wiem, ale nie dociekalem gdyz u mnie czesto sie to nie zdarza. Pozdrawiam

#3 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 24 sierpień 2010 - 18:51

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. a ja odkleszczam poprzez pobujanie ciągnikiem i celowanie w prawy górny róg :) i to nie żart.

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 19:11

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. Powód zakleszczenia jest poważny.Trzeba rozjechać skrzynią od mostu.Tam wychodzą w skrzyni 3 wodziki.W nich jest kulka która przeskakuje z jednego wodzika do drugiego,ale zawsze kulka blokuję 2 wodziki.Tam są 2 blachy a przyczyną zakleszczania jest pęknięta jedna blacha z nacięciami.

Kiedyś to robiłem u siebie i praktycznie tyle pamiętam.

#5 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 19:14

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. a ja w u2812 podobnie jak kolega wcześniej mówił o wkrętaku tak ja wygiąłem z drutu taki przyrządzik i jest super a biegi blokują się przy szybkiej zmianie biegów to raz a dwa gdy dobrze się nie do końca wciśnie się pedał sprzęgła przynajmniej u mnie tak potrafi się zrobić ale odpukać sporadycznie

#6 Share Slowik57

Slowik57

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 19:19

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. @tomek73 Chyba będę musiał to zrobić, bo nie będzie tak ze wyjadę w trasę i zaraz zakleszczenie, dzięki za odpowiedź. :)

@gusin24 Ja właśnie widzę tylko 1 wodzik, jutro postaram się zrobić zdjęcia.

#7 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 24 sierpień 2010 - 20:59

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. Gdy ja zakleszczyłem biegi na 1 to tato wybijał taką szpilkę mocującą (pod gumą przechodzi w poprzek drążka) drążek zmiany biegów i drążkiem nastawiał wodziki.
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 21:09

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. Też tak robię :)
Ostatnio zdarza mi się coraz częściej ze się zakleszcza MF 255, chyba już tam się trochę części wypracowało :)

#9 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 24 sierpień 2010 - 21:17

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. Mi to pierwszy raz w życiu się zblokowało podczas orki.
Ja mam gorszy problem bo mi się ta taka jakby nakrętka co w niej zamocowana jest wajcha reduktora się wyrobiła, a dokładniej gwint i podczas jazdy się wajcha reduktora przekręca na boki i mnie wkór... bo przy wysiadaniu i wsiadaniu nogawką czasem zahaczam i nią obkręcam. Tato tego szukał w agromach, grene i tego nie mają. Ciekawe czy w obudowie też gwint się nie spierniczył, a do wymiany trzeba pokrywę skrzyni odkręcać ehhh :D
Kris, ile twój ma mth bo mój ok 6k i nie mogę narzekać, no prawie bo nie mogę włączyć blokady ale to chyba pedał rdza przyłapała bo blokady nigdy nie używałem ,a tato bardzo rzadko :)
Wieczny kawaler ;)

#10 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 07:19

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. Mi jak sie zablokuje to zdejmuję tą gumę co jest na dole dzwigni i wybijam taki bilec co trzyma dzwignie podnoszę do góry i celuję w ten bieg na którym jest zablokowany :D
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#11 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 08:14

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. dokładnie jak kolega @pawelwlosty napisał należy wyjąć bolec blokujący wajchę zmiany biegów i ustawić lewarek na tym biegu, na którym się zakleszczył ciągnik
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 16:08

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. Mój ma coś koło 6,5tys ale ostatnio przez pół roku licznik nie działał :D i kiedyś tam też linka się zerwała na dłuższy czas :)

#13 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 25 sierpień 2010 - 20:53

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. mój też ma 6,5 ale od ładych kilku lat nie działa licznik i na pewno by się obrócił :D Już końcówka silnika niestety

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share LordZiemniak

LordZiemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 10:55

Mf 255, Zakleszczanie się skrzyni. w moim MF 235 też czesto się zakleszczała skrzynia chociarz ostatnio to juz nie pamiętam kiedy i tak samo odkrecałem śrube od wlewu oleju i tam coś tata wybijał i najcześciej to się działo wtedy gdy np. zmieniałem z 3 biegu na 4 i nie puszczałem odrazy sprzegła tylko leciał z gurki rozpedzil sie troche i za chwile puszczałem to wtedy sie zakleszczał albo np czesto gdy z kultywatorem wkładałem 2 i traktor prawie sie zatrzymał to juz wiecej 2 nie wyciągnąłem:D:DTylko że traktor ma już 11000 mth i skrzynia ani razu robiona nie była