Skocz do zawartości

Zdjęcie

chmiel

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 05 lipiec 2007 - 15:06

chmiel witam wszystkich zastanawiam sie ostatnio nad plantacja chmielu ale nie wiem czy to sie oplaca ile za to placa czy chmiel zbiera sie co roku czy co kilka lat i w jakim miesacu sa chmielskie zniewa ile moze kosztowac takie przygotowacie pola pod uprawe chmielu chodzi mi o te tyczki takie jaka ziemia jest pod to dobra napiszcie co wiecie. pozdrawiam
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
chmiel Dzisiaj, 08:46
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 15:44

chmiel Ja woiem że zbiera się raz do roku. :( U mnie chmial pnie się po drzewach :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 11 lipiec 2007 - 16:33

chmiel zbiera sie co roku tez tak mysle. dzieki za opd. widze ze nie ma duzo znawcow chmielu lepiej go juz sporzywac przerobionego hehe piwo pwio ... dobra sprawa. pozdrawiam
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ursus3PGT

Ursus3PGT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 luty 2010 - 11:12

chmiel ja niemam chmielu ale koło mnie wiele ludzi go uprawia do chmielu musisz mieć w miare dobrą ziemie tak 3 4 klasa co najmniej postawić słupy i siatke nad nimi a w domu suszarnie i maszyne do obrywania szyszek od łodyg ślęze ścinarke ambone i sporo ludzi do pracy a zbiera sie to raz do roku na poczatku września

#5 Share slawek1973

slawek1973

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 19:15

chmiel

witam wszystkich zastanawiam sie ostatnio nad plantacja chmielu ale nie wiem czy to sie oplaca ile za to placa czy chmiel zbiera sie co roku czy co kilka lat i w jakim miesacu sa chmielskie zniewa ile moze kosztowac takie przygotowacie pola pod uprawe chmielu chodzi mi o te tyczki takie jaka ziemia jest pod to dobra napiszcie co wiecie. pozdrawiam

jak zadajesz takie pytania czy to sie zbiera co roku czy co kilka lat to daj sobie z tym spokoj ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share rispekt

rispekt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 21:37

chmiel Koszty założenia 1 hektarowej plantacji chmielu to około 50 tys zl. Pełen zbiór uzyskujesz dopiero po 2-3 latach , jest to roślina która potrzebuje dużo zabiegów pielęgnacyjnych i sporego zaplecza maszynowego + suszarnia. Chmiel zbiera się na przełomie Sierpnia i września. Odrazu mowie ze ze zbytem jest raczej ciężko , cena to około 10 zl za 1 kg , ja mam chmiel na 3 klasie ziemi i ładnie rośnie jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to pytaj :]

#7 Share 79agroJOHNY

79agroJOHNY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 21:05

chmiel A ile można zebrać z jednego hektara po tych trzech latach? I jak duży areał trzeba przeznaczyć pod uprawę chmielu, żeby to się w miarę opłacało? Jeśli możesz, to napisz jeszcze coś o zbycie - są problemy, czy raczej wszystko da się załatwić bez większych martwień?

#8 Share rispekt

rispekt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 22:40

chmiel Średni zbiór z 1 h to około 2 tony. Kolega jak ze wszystkim im więcej masz areału tym więcej możesz wyciągnąć na początek 2 h chmielu dla wdrożenia się w uprawę wystarczy na pewno. Hmmm zbyt to jest już oddzielna działka , jeśli umiesz się zakręcić masz kontakty i jesteś w jakiejś grupie producenckiej to jakoś da się to sprzedać :] ale samotnemu rolnikowi z 2 h chmielu nie opłaci się nawet ruszać w pole bo cena 6 zł/ kg wychodzi poniżej kosztów , myślę ze ta uprawa na razie jest nie opłacalna. Popyt na ten produkt znikomy , jeśli miał bym założyć teraz nową plantację zastanowił bym się 2 razy :]

#9 Share Jurekmtz

Jurekmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:27

chmiel Poszukuje suszarnia do chmielu może wie ktoś z was...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share wojtunio86

wojtunio86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 19:14

chmiel witam

Jestem chmielarzem z Lubelszczyzny i w celu poprawy współpracy pomiędzy plantatorami założyłem forum:

http://uprawachmielu...id=1&pid=2#pid2

Zapraszam :)