Skocz do zawartości

Zdjęcie

szersze opony z przodu

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 06:34

szersze opony z przodu tych kół się nie wyważa, ale istnieje coś takiego jak ustawienie zbieżności. układ kierowniczy masz na jeden drążek łaczący oba koł przednie, czy dwa oddzielne do każdego koła?
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szersze opony z przodu Dzisiaj, 17:43
  •  

#22 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 06 kwiecień 2013 - 07:47

szersze opony z przodu W przypadku osi napędzanej ustawia się rozbieżność kół żeby właśnie nie zdzierało tak szybko opon.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2013 - 07:48

szersze opony z przodu Takie ustawianie rozbieżności na nic może się zdać gdy będzie miał luzy na łożyskach zwrotnic.Może kolega cały czas jeździ w włączonym przednim napędem po utwardzonych placach

#24 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 08:57

szersze opony z przodu wyłączony mam przedni napęd a załączam go tylko wtedy gry pracuje w polu np: orka agregat . :)
mam jeden drążek łączący dwa koła :lol:

#25 Share ML1224

ML1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 09:35

szersze opony z przodu zgadzam sie ze stwierdzeniem ze nalezy ustawic zbieznosc/rozbieznosc :) u mnie w 1224 to pomoglo :) POZDRAWIAM :)

#26 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 16:41

szersze opony z przodu Prawe koła mam bardziej zdarte i jest lekko przechylone . czy to też od zbieżności ? :) :)

Edytowany przez kamilrolnik18, 06 kwiecień 2013 - 16:42.

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2013 - 17:47

szersze opony z przodu Jak masz różne kąty pochylenia obu przednich kół to znak, że musisz robić przednie zwrotnice.

#28 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 05:49

szersze opony z przodu możliwe :mellow:

#29 Share Chochlik

Chochlik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 październik 2013 - 23:09

szersze opony z przodu Witam mam zamiar założyć w swoim 1212 przednie koła w rozmiarze 11,5, czy może mi ktoś podpowiedzieć jakie zmiany będe musiał wprowadzić tzn. czy felgi pasują, a jeśli nie to jakie założyć.

#30 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 21 październik 2013 - 11:38

szersze opony z przodu zadnych zmian, wszystko P&P
mozesz zalozyc 10x18, jesli znajdziesz taka obrecz, pwenie w Pronarze by zrobili

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 23 październik 2013 - 18:14

szersze opony z przodu ja mam w moim 11,5 jestem zadowolony a flasze tokaz mi wycioł z starych felg dla za iteresowanych mogę fote podesłac jak to wyglada

#32 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 17 luty 2014 - 19:09

szersze opony z przodu Mam pytanie .Kupiłem dzisiaj felgi na przód 9x15,3 ET+12 ( w agromie, według numeru katalogowego"koła na żądanie szerokie") , wstępnie przymierzyłem bez opony i wygląda, że opona 11,5x15,3 będzie obcierać o obudowę sprężyny zwrotnicy. Teraz pytanie, jak to u Kolegów wyglądało, czy obracaliście felgę wentylem do środka ?Przy tej opcji nie ma fabrycznych zatoczń pod nakrętki . Możę to jest tylko opcja do zwrotnic sztywnych ?

#33 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 luty 2014 - 19:32

szersze opony z przodu jesli masz odpowiedni kąt piasty( czyli nie zużyte łożyska, piasta, czop) to powinno pasować bez problemu... jesli jest wszystko ok, to teraz na większych okłach powinny stac lekko pod kątem ( czyli góra koła powinna byc odsunięta od obudowy zwrotnicy...) jesli koła stoją prostopadle do podłoża, to najpierw musisz zregenerować zwrotnice ,a dopiero potem zakładac balonówki.. ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#34 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów

Napisany 17 luty 2014 - 20:14

szersze opony z przodu Zwrotnice robiłem, jutro założę opony to będzie pewność jak to pasuje, ale wygląda, że jest to na styk . Kusi obrócenie felg, ale żeby zrobić fachowe gzymki pod nakrętki to znowu trzeba gdzieś je wieźć, szukać zakładu itd.

#35 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 17 luty 2014 - 22:33

szersze opony z przodu

Mam pytanie .Kupiłem dzisiaj felgi na przód 9x15,3 ET+12 ( w agromie, według numeru katalogowego"koła na żądanie szerokie") , wstępnie przymierzyłem bez opony i wygląda, że opona 11,5x15,3 będzie obcierać o obudowę sprężyny zwrotnicy. Teraz pytanie, jak to u Kolegów wyglądało, czy obracaliście felgę wentylem do środka ?Przy tej opcji nie ma fabrycznych zatoczń pod nakrętki . Możę to jest tylko opcja do zwrotnic sztywnych ?

A więc tak kiedyś szukałem informacji na forum na temat szerokiej felgi, ale nikt nie umiał odpowiedzieć co i jak. Dużo osób zakładało te felgi, nikt nie wie jakie, pasują, nie pasują i tak w kółko ''Macieju''.Mam u siebie takie felgi w ursusie 912 z resorowanym przodem, felgi nie pasują!!!!!jeśli miały by być zamontowane w pierwotnej formie(czyli wentylami na zewnątrz lub jak kto woli na fabrycznych nawierceniach w feldze pod nakrętki. Nie pamiętam dokładnie, ale problemem była felga kolidująca z ''kielichem'' zwrotnicy.Nie wiem jak jest w przypadku ''sztywnego'' przodu, do rzeczy. Rozwiązaniem problemu okazało się odwrócenie felg(wentylami do środka), nawiercenie ''fazy'' po drugiem stronie, na wiertarce stołowej w warunkach domowych. U mnie mam opony 11.5, moje felgi to pronar nr katalogowy 1530907. PS nie pomogą tutaj nawet zwrotnice świeżo po naprawie ;). Wstawił bym zdjęcie, ale ten temat chyba nie posiada takiej opcji.

Edytowany przez UrsusFan1222, 17 luty 2014 - 22:35.

W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#36 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 18 luty 2014 - 15:24

szersze opony z przodu Zgadza sie, przy resorowanym przodzie felgi należy obrócić. Jesienią zakładałem i nie było innego lepszego wyjścia

#37 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów

Napisany 18 luty 2014 - 15:38

szersze opony z przodu Teraz przeczytałem te dwa ostatnie posty, już jestem "po robocie". Nie dało się założyć tak jak fabryka zrobiła, obróciłem, zrobiłem fazki na wiertarce kolumnowej , wiertłem coś ok.24 mm . Musiałem zdjąć oponę, którą 5 minut wcześniej zakładałem . Trochę to irytujące, że trzeba wszystko dopasowywać, chociaż Agroma sprzedaje te felgi pod numerem katalogowym ursusa . Mam teorię, że fabrycznie balonówki były tylko przy sztywnych zwrotnicach .

#38 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 19 luty 2014 - 08:15

szersze opony z przodu mam takie koła w swojej c 385 i są montowane wentylem do środka. mam normalnie resorowaną oś i nic nie ociera
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#39 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów

Napisany 19 luty 2014 - 09:31

szersze opony z przodu Miałeś fabryczne zatoczenia pod nakrętki z obu stron felgi ? Jak obróciłem to u mnie też nie obciera , o tym obracaniu właśnie tutaj rozmawiamy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 19 luty 2014 - 21:50

szersze opony z przodu Fezoi- wg. instrukcji obsługi (902- 1604), zwrotnice resorowane mogą służyć właściwie tylko do pracy w transporcie (bo instrukcja zaleca zwrotnice resorowane blokować, nawet do pracy z obciążnikami przednimi). Więc Twoja teoria (fabryczne balonówki tylko pod sztywny przód) ma sens. W transporcie lepsze są wąskie, wysokie gumy + amortyzacja osi. W polu, sztywny przód + balonówki wymiatają. :)