Skocz do zawartości

Zdjęcie

kożuch na gnojowicy

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcin7811

Marcin7811

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 09:45

kożuch na gnojowicy Mam gruby kożuch w zbiorniku na gnojowicę i nie mogę go wypompować, i nie wiem w tej sytuacji czy lepiej jest kupić mieszadło czy jakieś środki biologiczne do rozkładania gnojowicy np. (Aktywator do gnojowicy), bo widziałem ostatnio takie w internecie. Jak szukałem mieszadła to napotkałem się na mikser, no i sam nie wiem co by było lepsze. Proszę doradźcie mi coś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kożuch na gnojowicy Dzisiaj, 21:04
  •  

#2 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 24 sierpień 2010 - 11:31

kożuch na gnojowicy Wybierz mikser, na pewno szybciej zadziała pomieszasz kilka minut i po sprawie.

#3 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 24 sierpień 2010 - 11:59

kożuch na gnojowicy Tylko czy mikser da rade z kożuchem, który pozostał w zbiorniku?

#4 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 12:41

kożuch na gnojowicy Aby było tylko co mieszać, mikser spokojnie da radę.
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2010 - 13:46

kożuch na gnojowicy Tylko i wyłącznie mieszadło... wiesz ile traciła Twoja gnojowica na wartości nie mieszając jej? W skrajnych przypadkach 50% potasu i fosforu zostawało w kożuchu

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2010 - 15:05

kożuch na gnojowicy U nas pod wlewaniu różnego rodzaju bakterii i innych ustrojstw do zbiornika kożuch robi się znacznie szybciej. My rozwadniamy gnojowicę poprzez natrysk kożucha wodą o podwyższonym ciśnieniu. Nasza stara beczka miała swego rodzaju "muszlę" z wyciętym na dłuższej ścianie prostokątnym otworem. Przy zasysaniu trzeba było operować końcówką tak, aby pobierała kożuch, natomiast rzadka gnojowica nabierała się samoczynnie.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2010 - 15:29

kożuch na gnojowicy Ja jeszcze dodam ze po wymieszaniu gnojowicy mieszadłem, jak kto woli ,,mikserem'' kożuch tak czy siak powstanie ponownie- czas po jakim zrobi się znowu to maksymalnie 3 godz, nie będzie jednak tak spory jak po dłuższym leżakowaniu lecz to co lżejsze idzie do góry...
My gdy wywozimy gnojowice mieszadło ciągle działa, wymaga to użycia 2 ciągnika lecz efekty są naprawdę widoczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 20:53

kożuch na gnojowicy U mnie mieszadło to porządna wiertarka i długi pręt zakończony płaską podłużną blachą i wszystko super spływa do zbiornika i zaraz potem jest wywożone na pole :D