Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie dot. dofinansowania, kredytu itp.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariuszk988

mariuszk988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 06:57

Pytanie dot. dofinansowania, kredytu itp. Witam, jestem na tym forum nowy, więc z góry przepraszam za wszelkie błędy ( z regulaminem się zapoznałem).
Przechodząc do rzeczy.
Chodziłem do zawodówki i z zawodu jestem hydraulikiem, niestety z przyczyn losowych gospodarstwo moich rodziców zostało przepisane na mnie gdy miałem 19 lat. Teraz mam 22. Mam 5 ha ziemi i za dużo na tym nie da się zarobić, więc pomyślałem, ze mógłbym kupic kombajn zbożowy, ale na to potrzeba z 50 tys. I pojawia się problem... wziąłem powypełniałem wszystkie papierki i chciałem wziąc kredyt hipoteczny pod całe gospodarstwo, wiadomo, że wszystkie budynki i maszyny rolnicze są warte więcej niż 50 tys. a mimo tego nie dostałem go bo jestem ni wiarygodny finansowo dla banku. Później poszedłem do ARiMR a tam mi powiedzieli, że nie ma opcji i żadnego dofinansowania nie dostanę, bo nie jestem z zawodu rolnikiem ( a znam przypadki osób, które nawet podstawówki nie mają skończonej i po 30 tys. z Unii ciągną) więc jak to jest?
Czy jest jakaś szansa, że udzielą mi gdzieś tego kredytu?
A może da się z Unii coś załatwić?

Przecież jakbym dostał ten kredyt, kupił kombajn to od następnego sezonu byłbym już bez problemu wypłacalny ( teraz zresztą też jestem).
Co możecie poradzić?

Z góry będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie dot. dofinansowania, kredytu itp. Dzisiaj, 11:58
  •  

#2 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 07:12

Pytanie dot. dofinansowania, kredytu itp. 1.Jakie masz klasy ziemi.
2Po co ci kombain za 50 tysięcy na 5 h
3.Idzi na kurs na rolnika jest w taki w szkole rolniczej.
4. Jesteś może ubezpieczony w krusie przez 4lata ???? Bo jak tak to wystarczy potwierdzenie ze pracowałeś w jakimś gospodarstwie przez parę lat to ci wtedy powinni dać

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 07:20

Pytanie dot. dofinansowania, kredytu itp. nie wiarygodny finansowo

jakie miałeś kredyty w przeszłości i na jakie sumy i ile ich było (chociaż sumy nie są tak istotne jak ich ilość i przebieg spłat tzw historia kredytowa) bo bez niej jesteś mało wiarygodnym kredytobiorcą, zastaw 5ha też nie jest zbyt wielkim zastawem bo banki od mało wiarygodnych kredytobiorców chcą zęsto zastawu 3 albo i więcej krotnego niż suma kredytu a 5ha x 20tys to tylko 100tys. a maszyny to jakie masz pod zastaw?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mariuszk988

mariuszk988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 07:30

Pytanie dot. dofinansowania, kredytu itp. hodowca94
2 klasa ziemi.
Kombajn po to, żeby inni rolnicy mogli korzystać z moich usług ( mało kombajnów w okolicy)
Nigdzie tego znaleźć nie mogę.
W KRUSIE jestem ubezpieczony 2 lata.
A jak takie potwierdzenie pracy w gospodarstwie złapać?

qazi
Nigdy wcześniej nie brałem kredytu, na nic. Pod zastaw mam ciągnik Ursus C330 i C360, agregat uprawowy, śieenik, przyczepy..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 08:18

Pytanie dot. dofinansowania, kredytu itp. dlatego jesteś nie wiarygodny finansowo dla banku żebyś chociaż miał kiedyś telewizor na raty albo jakiś inny mały kredyt to by bank widział że tamte spłacałeś sumiennie i by już twoje notowania rosły

o kredyt pytałeś się w jednym banku czy w kilku? masz stałą prace, bo to też może być jakimś tam zabezpieczeniem

#6 Share mariuszk988

mariuszk988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 14:27

Pytanie dot. dofinansowania, kredytu itp. Byłem w jednym banku i tak mnie zgasili, że nie miałem siły na więcej.
Nie pracuję zawodowo, gdyż nie mógłbym opłacać wtedy KRUS-u i błędne koło.
Nawet teraz stwierdziłem, że i 25 tys by starczyło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share zWyboru

zWyboru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 13:53

Pytanie dot. dofinansowania, kredytu itp. Klient musi spełnić dla banku jego warunki biznesowe.