Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyśpieszacz w starszych JD

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dmnk217

dmnk217

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 14:20

Przyśpieszacz w starszych JD Niedawno zakupiłem JD 2650 z 90r. i na przeciwko gazu ręcznego po drugiej stronie kkierownicy jet taki sam drążek który jest do przyśpieszania jazdy i zwalniania. Mam takie pytanko jak tego używać bob wiecie zacznę się bawić i zj**ie. Ogólnie to mi chodzi czy można to włączać w czasie jazdy czy tylko na sprzęgle. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyśpieszacz w starszych JD Dzisiaj, 07:45
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 lipiec 2007 - 14:58

Przyśpieszacz w starszych JD ???
chodzi ci o to co jest obok manetki gazu ręcznego??
a i gdzie masz drążki zmiany biegów - oba po prawej stronie czy tez w podlodze.

ja jezdzilem przez ponad rok takim co mial drązki zmiany biegów po prawej stronie i obok (w lewą stronę) miał wlasnie manetkę gazu ręcznego i ciut do tylu była dzwigienka zółwia/zająca - katowalismy ile wlezie.
oczywiscie bez wyciskania sprzęgła
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 16:24

Przyśpieszacz w starszych JD ja tez jezdzilem jd z takim przyspieszaczem i mozna go przeloczac bez sprzegla.

#4 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 20:01

Przyśpieszacz w starszych JD ja mam 3140 w kabinie sg2.dwie wajchy kolo siebie po prawej strony.i jak mowił moj przedmowca katuje te polbiegi od 6 lat i nic.jak ma za ciezko to polowka sie nie właczy.

#5 Share dmnk217

dmnk217

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 16:11

Przyśpieszacz w starszych JD Aha czyli jak dajesz z agregatem i pod gore nie daje rady to dajesz na żółwika i jedzie wolniej?

#6 Share luks

luks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 lipiec 2007 - 22:39

Przyśpieszacz w starszych JD Ja mam taki model JD 2650 z kabina MC i jest taka dzwignia żółwika/ zajca. na drugiej grupie biegowej wciskam sprzegło bo cykam żę ,,coś" walnie, a tak to fajna sprawa.

#7 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 10:57

Przyśpieszacz w starszych JD Nic się nie powinno stać jak bedziesz zmieniał go bez sprzęgła ale jak wszystko kiedyś się wyjedzie i bedzie trzeba naprawić.
The Truth Is Out There

#8 Share dmnk217

dmnk217

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 12:58

Przyśpieszacz w starszych JD Ej Luks zmienialeś może uszczelki z szyb w tej kabinie bo mam taką samą i w jednej szybie sie rozsypały trzeba znaleść jakieś odpowiedniki

#9 Share luks

luks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 21:58

Przyśpieszacz w starszych JD Nie uszczelki w bocznych szybach sa ok. tylko z przodu jakiś gebels posmarował silikonem i miejscami jest powykręcana. Gdy poszukasz jakieś odpowiedniki to daj znać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 18:04

Przyśpieszacz w starszych JD dmnk217 byłes u mnie mówiłem ci ze to na bank jest bez sprzegła to jest cos takiego jak w polskim ursusie reduktor albo wzmacniacz mometu a po drugie po groma by to było jesli trzeba by bylo wciskac sprzegło tak samo jak bys wcisną sprzegło mógłbys bieg do dołu i na to samo by ci wyszło

a Ty ciągle bez żadnych popraw popełniasz podstawowe ortografy !

#11 Share dmnk217

dmnk217

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 17:30

Przyśpieszacz w starszych JD ty wczoraj żeby to sprawdzić jak to działa to sobie nim wyjechałem z garażu i jak sie przyjrzałem sie to jest to na żółwiu a jak przełączałem na zająca na pierwszym biegu szosowym to nie widziałem różnicy w jeździe. A tak w ogóle to powinno był na zającu.

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 17:41

Przyśpieszacz w starszych JD powinno byc tak (w dwoch tak mielismy) ze jak masz go na "zającu" i wylączasz silnik - gasisz go to sam powinien przelączyć się na zółwia. jesli tak nie jest to cos moze byc zwalone/rozlączone (w trzecim wlasnie tak bylo).

fajną roznice widać na 3-4 szosowej - raz zjezdzalem na farmę i widzę za sobą nissana navre 2,5d - jechal tak z 200-300 metrow za mną (ja na 3 szosowej i zółwiu). jak dalem na czworeczkę i na zająca i po gazie (bylem bez przyczepy) to gosc z nissana bardzo klął ze tak się wydurniamy gdy mnie zatrzymał.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 17:47

Przyśpieszacz w starszych JD wes go na wyzszych biegach sprubuj na niskich to mozesz tylko zauwazyc jak bedziesz miał cięzko z czyms jechac albo w polu. to tak jak w bizonie wciskasz sprzegło i przyspieszacz przestawia sie sam na najwolniejsze. a u mnie w ursusie mam zrobione ze tez przestawia sie na zułwia ale trzeba pamietac zeby zaraz na zająca bo na wzmacniaczy cały czas nie mozna pracowac

#14 Share dmnk217

dmnk217

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 21:15

Przyśpieszacz w starszych JD Ej Nikita_Bennet czyli można jeździć jak i na żółwiu tak i na zającu to nie będzie nic sie działo (chodzi mi o zużycie tych przekładni co są w skrzyni) Bo wiesz np. jak będzie normalnie cały czas na żółwiu i będę jeździł to żeby się nic nie zrypało

#15 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 21:58

Przyśpieszacz w starszych JD jezdzilismy tak z kumplem przez poltora roku a od tamtego czasu kumpel jezdzi sam rok a maszynki byly uzywane przed nami przez gorszych kierowców.
raczej nic nie uszkodzisz tylko uzywaj tego z glową (moje wyglupy opisane wyzej).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#16 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:53

Przyśpieszacz w starszych JD W moim JD3350 półbiegi zmienia się tą samą dźwignią co biegi 1,2,3,4,5,6,7,8. Jadąc którymś biegiem bez sprzęgła delikatnie przebijam tą dźwignię w prawo i jest zając, a przebijając z powrotem w lewo jest żółw. Oczywiście po odpaleniu ciągnika automatycznie zawsze jest żółw. I nawet kontrolka od półbiegów mi dziala. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 12:54

Przyśpieszacz w starszych JD Ja urzywam połbiegow jako normalnego biegu w parcach polowych i przez 9 lat nic sie nie popsulo. Nie nalezy probowac przelanczac polbiegu w gore pod duzym obciazeniem bo nie wejdzie i na sile bez sensu pchac ta dzwignie.