Skrzypek

Kosa Stihl FS 120

Polecane posty

Skrzypek    3

Witam i prosze o pomoc,bo już siwe włosy na głowie mi sie pokazują.Uruchomienie zimnego silnika w kosie nie stanowi problemu,po nagrzaniu nie ma wolnych obrotów,a uruchomic nagrzaną to trzeba byc cierpliwym.I "wchodzenie"na obroty z nozem tnacym jest jakby przymulone,dopiero na pełnym gazie kosa ma moc.Gażnik moczony i myty w rozpuszczalniku,membrany wymienione,filtr paliwa-wymieniony i świeca też.Stan tłoka i cylindra w porządku.Regulacja gażnika według instrukcji i zero efektów.Szczelność między cylindrem,a gażnikiem sprawdzona,filtr powietrza ok.Prosze o porady,bo naprawde nie wiem.Gażnik jakiejś chińskiej firmy Zama,ale ta kosa to oryginał Stihl z 2003r,około 10 godzin pracy rocznie.Cewke wymienić?Uszczelniacze na wale?Czy ten chiński ale montowany fabrycznie gażnik wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

w takich sytuacjach to najlepiej oddać kosę do serwisu. zaoszczędzisz czas, nerwy i pieniądze...a tak to będziesz wymieniał wszystko po kolei i tak nie dojdziesz co jest pięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sprawdz jeszcze uszczelniacze i łożyska na wale czy nie przepuszczają czasem w powietrze ciśnienia spod tłoka.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jeśli uszczelniacze były by wyrobione to i zimna by nie paliła. Oddaj to do serwisu gaxników rozpuszczalnikiem sie nie myje co najwyżej benzyną. W serwisie za regulacje zapłacisz grosze a jeśli poważniejsza awarja to i tak pewnie przyjdzie się kupic nową. Polecam husqvarne mam najtańszy model od tez gdzieś 7 lat i zero problemów kosze więcej niż 10 godzin rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Różnie to bywa. Tak czy owak po tylu latach serwis się jej należy jak psu buda.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

U mnie FS 120 miała identyczne objawy i okazało się że pierścienie do wymiany :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

u mnie bardzo podobnie zachowywała się FS 36 - wyregulowali gaźnik i działa jak trzeba, koszt serwisu 30zł


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Jest już po problemie,ale i tak każdemu dziekuje za podpowiedż.Przyczyna był sparciały przewód paliwowy w miejscu połączenia z gażnikiem.Ja to widziałem,ale myślałem że gażnik jest innym przewodem zasilany.Myślałem że zasilenie gażnika odbywa się przewodem ze zbiornika do pompki uruchamianej recznie przed uruchomieniem silnika,a z pompki paliwo dopływa do gażnika,a ten dolny przewód karbowany to jakiś powrót,jednak myślałem błędnie.Właśnie tym karbowanym przewodem zasilany jest gażnik,co się stało oczywiste,bo na jego końcu jest filtr-smoczek.Maszyna mruczy jak nowa.Regulacja wkręta-do oporu w lewo(gwint lewoskrętny) i dwa obroty w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek-tak instrukcja każe i w takim położeniu silnik pracuje najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj