Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 23 sierpień 2010 - 19:21

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Jak w temacie.Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób najlepiej uszczelnić połączenia węży hydraulicznych z siłownikami.Jakie są na to najlepsze sposoby? Smarujecie czymś połączenia gwintowane? Jakie najlepiej stosować podkładki, miedziane gumowe a może jeszcze coś innego. Chcę uszczelnić połączenia węży z siłownikiem.Próbowałem już różnych sposobów ale zawsze gdzieś tam troszkę oleju się pojawi a to jest bardzo denerwująceDodany obrazekDodany obrazek
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Dzisiaj, 15:52
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 19:33

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Ja do hydrauliki najczęściej używam pakuł,takich jak do rur do wody,lub CO.Nie ma nic lepszego.Ale przy siłownikach to masz stożki,nigdy nie miałem problemu z nimi a jak był to zmieniałem węża lub redukcję.

#3 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 13:22

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Właśnie nie tyle chodzi o stożki co o połączenia gwintowane. Te taśmy co obkleja się gwinty zdały by egzamin? Może sylikon wysokotemperaturowy?

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 17:40

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Stosowałem taśmy teflonowe, silikony ale pakuły najlepsze. trzeba trochę podrapać gwint brzeszczotem żeby pakuły się nie zsuwały. Jeszcze można najpierw pakuły a na nie taśma teflonowa, ale to nie ma sensu.

#5 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 18:34

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Dzięki za odpowiedź. Ja stosowałem podkładki miedziane ale nie zdają egzaminu...Spróbuje z pakułami może wreszcie będzie spokójDodany obrazek

#6 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 06:03

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Z pakuł zrób coś na kształt podkładki, nawiń ich trochę na palec tak aby było je można włożyć do nakrętki od węża i zakręć na siłownik .
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#7 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:00

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Podkładka miedziana podczas wycinania, zgniatania, stukania utwardza się i nawet nowe nadają się czasem do ........ Wystarczy podgrzać palnikiem nawet na kuchence gazowej i szybko wrzucić do wody, staje się wtedy miękka i dobrze uszczelnia.

#8 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 18:43

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Oringi pod nyple można stosować jak w siłowniku będzie odpowiednie podtoczenie inaczej przy dokręcaniu oring wyciśnie się. Podkładki miedziane dobrze uszczelniają ale powierzchnia styku z podkładkami musi być równa i nie uszkodzona i dobrze je "zmiękczyć" tak jak pisał poprzednik.

#9 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 30 wrzesień 2010 - 19:58

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Ja stosuję taśme silikonową i jest bez wycieków.

#10 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 13:42

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Ja polecam posmarować gwint klejem poliuretanowym najlepszy i jedyny jakiego używamy w naszej firmie to matech ms-60 tani nie jest ale nawet do tłustego się trzyma. I nigdy nie było sytuacji żeby coś po matechu nam przeciekało kosztuje coś ponad 100pln za tube ale wart swojej ceny trochę tańszy jest też quickseal ok 50pln ale też nie jest zły- kładzie na glebę wszelkiego typu silikony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Dzisiaj, 15:52
  •  

#11 Share piotr123283

piotr123283

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 18:34

Jak w temacie.Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób najlepiej uszczelnić połączenia węży hydraulicznych z siłownikami.Jakie są na to najlepsze sposoby? Smarujecie czymś połączenia gwintowane? Jakie najlepiej stosować podkładki, miedziane gumowe a może jeszcze coś innego. Chcę uszczelnić połączenia węży z siłownikiem.Próbowałem już różnych sposobów ale zawsze gdzieś tam troszkę oleju się pojawi a to jest bardzo denerwująceDodany obrazekDodany obrazek

Pakuły najlepsze

#12 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 18:40

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Pakuły mają jedną wadę jeżeli ich nawiniemy za dużo to mogą rozsadzić, dotyczy to głównie elementów aluminiowych typu pompy olejowe, rozdzielacze itp.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:18

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Ja w siłownik mam wkręcone kolanko http://www.agrofoto....okodyl-do-tura/ a na nim jest nakrętka. Pod nakrętką jest gumowy oryng. Nic nie leci.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share misiaczek238

misiaczek238

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:39

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Kolanko i kontra i oryng to normalne i orginalne zestawienie a w siłowniku masz do teko zrobioną fazkę więc to nie jest dodatkowy sposób na uszczelnienie. Ja polecam kleje jest ich teraz tyle do wyboru a są bardzo dobre.

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:43

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Nie potrzeba żadnych kleji. A co jak będziesz musiał odkręcić??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#16 Share misiaczek238

misiaczek238

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 21:04

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej Oj to są kleje uszczelniające a nie wiążące ja korzystam z firm Loctite i teraz z tańszych a dobrych Chester Molecular i nie miałem problemów z rozkręcaniem połączeń. Zgodzę się ze oryngi są dobrą formą sam z nich często korzystam jak coś grzebię w warsztacie i bawię się z układami hydraulicznymi ale podstawa to dobre stożki.

#17 Share oolek46

oolek46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 15:28

Moim zdaniem też pakuły są najlepsze, a uszczelnienia zawsze kupuję od firmy James Walker:

http://www.jameswalker.pl/pl/uszczelnienia-do-hydrauliki,38.htm . Już mam ją sprawdzoną i mogę powiedzieć, że zapewniają długą i bezawaryjną pracę.

#18 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 22:09

Nie ma to jak robić reklamę ,,kryzys na rynku czy co?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 22:14

X lat temu na szybko uszczelniliśmy kruciec od pompy olejowej w kombajnie pakułą, po 2 dniach pompa pękła od naporu pakuły, więc nie polecam tej metody.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878