prorok

Wasze sposoby na uszczelnienie połączeń w układach hydrauliki siłowej

Polecane posty

prorok    2036

Jak w temacie.Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób najlepiej uszczelnić połączenia węży hydraulicznych z siłownikami.Jakie są na to najlepsze sposoby? Smarujecie czymś połączenia gwintowane? Jakie najlepiej stosować podkładki, miedziane gumowe a może jeszcze coś innego. Chcę uszczelnić połączenia węży z siłownikiem.Próbowałem już różnych sposobów ale zawsze gdzieś tam troszkę oleju się pojawi a to jest bardzo denerwująceangry.gifwink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ja do hydrauliki najczęściej używam pakuł,takich jak do rur do wody,lub CO.Nie ma nic lepszego.Ale przy siłownikach to masz stożki,nigdy nie miałem problemu z nimi a jak był to zmieniałem węża lub redukcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2036

Właśnie nie tyle chodzi o stożki co o połączenia gwintowane. Te taśmy co obkleja się gwinty zdały by egzamin? Może sylikon wysokotemperaturowy?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Stosowałem taśmy teflonowe, silikony ale pakuły najlepsze. trzeba trochę podrapać gwint brzeszczotem żeby pakuły się nie zsuwały. Jeszcze można najpierw pakuły a na nie taśma teflonowa, ale to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2036

Dzięki za odpowiedź. Ja stosowałem podkładki miedziane ale nie zdają egzaminu...Spróbuje z pakułami może wreszcie będzie spokójsmile.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Z pakuł zrób coś na kształt podkładki, nawiń ich trochę na palec tak aby było je można włożyć do nakrętki od węża i zakręć na siłownik .


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Podkładka miedziana podczas wycinania, zgniatania, stukania utwardza się i nawet nowe nadają się czasem do ........ Wystarczy podgrzać palnikiem nawet na kuchence gazowej i szybko wrzucić do wody, staje się wtedy miękka i dobrze uszczelnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Oringi pod nyple można stosować jak w siłowniku będzie odpowiednie podtoczenie inaczej przy dokręcaniu oring wyciśnie się. Podkładki miedziane dobrze uszczelniają ale powierzchnia styku z podkładkami musi być równa i nie uszkodzona i dobrze je "zmiękczyć" tak jak pisał poprzednik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

Ja polecam posmarować gwint klejem poliuretanowym najlepszy i jedyny jakiego używamy w naszej firmie to matech ms-60 tani nie jest ale nawet do tłustego się trzyma. I nigdy nie było sytuacji żeby coś po matechu nam przeciekało kosztuje coś ponad 100pln za tube ale wart swojej ceny trochę tańszy jest też quickseal ok 50pln ale też nie jest zły- kładzie na glebę wszelkiego typu silikony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr123283    0

Jak w temacie.Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób najlepiej uszczelnić połączenia węży hydraulicznych z siłownikami.Jakie są na to najlepsze sposoby? Smarujecie czymś połączenia gwintowane? Jakie najlepiej stosować podkładki, miedziane gumowe a może jeszcze coś innego. Chcę uszczelnić połączenia węży z siłownikiem.Próbowałem już różnych sposobów ale zawsze gdzieś tam troszkę oleju się pojawi a to jest bardzo denerwująceangry.gifwink.gif

Pakuły najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Pakuły mają jedną wadę jeżeli ich nawiniemy za dużo to mogą rozsadzić, dotyczy to głównie elementów aluminiowych typu pompy olejowe, rozdzielacze itp.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja w siłownik mam wkręcone kolanko http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/197705-krokodyl-do-tura/ a na nim jest nakrętka. Pod nakrętką jest gumowy oryng. Nic nie leci.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolanko i kontra i oryng to normalne i orginalne zestawienie a w siłowniku masz do teko zrobioną fazkę więc to nie jest dodatkowy sposób na uszczelnienie. Ja polecam kleje jest ich teraz tyle do wyboru a są bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie potrzeba żadnych kleji. A co jak będziesz musiał odkręcić??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj to są kleje uszczelniające a nie wiążące ja korzystam z firm Loctite i teraz z tańszych a dobrych Chester Molecular i nie miałem problemów z rozkręcaniem połączeń. Zgodzę się ze oryngi są dobrą formą sam z nich często korzystam jak coś grzebię w warsztacie i bawię się z układami hydraulicznymi ale podstawa to dobre stożki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

X lat temu na szybko uszczelniliśmy kruciec od pompy olejowej w kombajnie pakułą, po 2 dniach pompa pękła od naporu pakuły, więc nie polecam tej metody.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj