Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtekkkkk

wojtekkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 19:05

Bizon Potrzebuję opini jak tnie kosa przy zastosowaniu wymienionych bagnetów, perz, wilgotna miotła zbożowa, trawy i inne chwasty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Dzisiaj, 15:02
  •  

#2 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 05:48

Bizon Ja mam takie bagnety w swoim Bizonie już kilka lat i nie widzę różnicy między tymi a ze stalkami. Wszystko tną.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 19:36

Bizon Jest różnica.Z stalkami masz z 8-9mm przerwy,a bez stalek praktycznie na żyletkę.Można to dociągnąć dociskami ale nie o to chodzi.Założyłem u mnie najpierw 9 szt.Po 3 z prawej,na środku i z lewej strony.Różnicę zobaczyłem po paru ha.zwłaszcza z trawą i perzem.Szybko kupiłem resztę i założyłem.

#4 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 19:40

Bizon bagnety bezstalkowe były montowane fabrycznie do rekordów bo są dużo lepsze od stalkowych, można szybciej kosić zboże z trawą i chwastami, wilgotne czy położone a i tak tną dobrze i nie zapycha się a z bagnetami stalkowymi wystarczy suchej słomy nabrać i już dalej nie pójdzie, z resztą wszystkie nowsze zachodnie kombajny mają tylko bezstalkowe

#5 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 17:22

Bizon A takie pytanko przy okazji.
W zachodnich kombajnach zauwazylem ze sa stosowane zyletki na kosie z zacieciami nie tak jak u bizona od dolu, ale od gory, tak sie zastanawiam czy nie sprobowac zalozyc kilka do bizona na probe (moze ktores spasuja), moze by sie lepiej sprawowaly w trawie ?

#6 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 20:00

Bizon żletki na przemian góra dół są zakładane w systemie cięcia schumacher ale tam są zupełnie inne bagnety samoprowadzące bez przycisków.

tamte żletki do bizona nie pasują (innny rozstaw otworów) ale można by odwrócić zwykłe od bizona, tylko w zwykłym bizonie Z056 to się raczej nie sprawdzi bo jest za duża szczelina w bagnecie na żletkę ale w rekordzie z bezstalkowymi bagnetami to może być tak lepiej ale nigdy nie próbowałem

#7 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 09:26

Bizon nie wiem czy sie zrozumielismy, chodzi mi o cos takiego:
- zyletka kosy bizon
- zyletka kosy class (przykladowa)

zastanawiam sie wlasnie nad taka zamiana, te bizonowskie jak sie dosc dobrze spasuje kose to sie od dolu szybko wycieraja, moze tamte by sie lepiej sprawowaly, o ile oczywiscie sa identyczne wymiarami jak w bizonku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 12:16

Bizon Ale cena prawie dwa razy wyższa. B)
Happiness is easy

#9 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 12:35

Bizon Ja bym wam tylko powiedział tak jeśli macie ze stalką to można wymienić na bez stalkowe bagnety bo są lepsze <moim zdaniem> chociaż mam w bizonie Z056 stalkowe i nie narzekam a w Z110 bez stalkowe i też są dobre ale nie ma czego szukać w tamtych

A co do żyletek to wymiana raz na 2-3 lata, a tak to po rzepakach to zaostrzyć boschem i dalej jazda na pszenice

#10 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 20:18

Bizon Ta żletka od Classa z linku nie będzie na pewno pasować. Ma inny (niedużo) rozstaw otworów a poza tym za dużo będzie wystawać do tyłu.

TEN
http://www.sklep-gre...oducts_id/10175
to może udało by się wpasować

#11 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 07:45

Bizon clasa miał chyba 2 albo 3 rodzaje nozyków.. kup takie od starego kombajnu jakis consul czy soć w podobie najlepiej czerwone takie (nie gerlachy) pasuje idealnie moge zrobic fotke jeśli nie wierzysz zobaczysz różnice od razu . po pierwsze lepiej tna gdy szybciej jedziesz w trawie w mokrym nawet jak jest nizutka i motowidła nie zgarniają nozyki wszystko wyzucaja i listwa jest czysta. nic się nie zapycha... trwałość chyba większa bo mam je 2 sezon i nadal są jak nowe... te bizonowskie to nawet jak nowe to jakieś lipne tamtym mozesz się zaciąć... ponadto mam bagnety ze stalkami i stalki powymieniane... szukaj takich czerwonych napis jag i jakiś numer...

#12 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 17:43

Bizon Ten będzie pasował

http://www.sklep-gre...oducts_id/13903

Sam nam jedną kosę do remontu, na następny sezon wypróbuję te nożyki

#13 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 19:50

Bizon przeciez pisalem ze tamten jest tylko na przyklad, nie szukalem dokladnie B)

tez mam 2 kosy z tego jedna do kapitalki, i tak myslalem ze mozna zamiast nowej sprobowac wlasnie podmienic nozyki i sprawdzic efekt, u nas tereny podmokle i przewaznie wlasnie to sie zboza dosc mocno zachwaszczone kosi, ze juz nie wspomne ze jest klient ktory juz 5 lat grama oprysku w zboze nie dal, przepiekna laka jest co roku z wystajacymi kloskami zboza B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 02 wrzesień 2010 - 10:38

Bizon Ja w swoim bizonie mam te niemieckie żyletki ( czerwone ) super sprawa po sezonie zero zużycia i co do koszenia to poezja:D Jak już wymieniacie bagnety to tylko na bezstalkowe naprawdę polecam kosa lepiej docina i radzi sobie z zielonym i przede wszystkim nie gubi się żyletek na kamieniach.
Adi1232

Dodaj odpowiedź