Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szczepienia przeciw mykoplazmatycznemu zapalaeniu płuc

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share gruchmen

gruchmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 październik 2014 - 07:33

Problem z mykoplazmą stwierdzam po kaszlu występującym przeważnie po przepędzaniu zwierząt rano i wieczorem oraz wyglądzie płuc padłego tucznika, które porównywałem z informacjami zawartymi w książce prof. Pejsaka. Niestety to nie 100% pewność bo badań nie robiłem jednak jeśli szczepionka nie pomoże to nie będę jej stosował ,ale dowiem się że nie w tym problem.

Edytowany przez gruchmen, 27 październik 2014 - 07:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szczepienia przeciw mykoplazmatycznemu zapalaeniu płuc Dzisiaj, 09:15
  •  

#22 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 712 postów

Napisany 27 październik 2014 - 17:03

Książkę Pejsaka znam. Nie wiem co dokładnie widziałeś ale często zmiany anatomopatologiczne brane za obecność Mycoplazmy okazują się być Bordetella. Ona często też bierze tylko szczytowe. u Ciebie wyraźnie widać granicę przejścia?? Nie prościej zrobić badanie krwi np 5 sztuk po 20 zł/szt i wiedzieć z całą pewnością czy to Mycoplazma zamiast kupować szczepionkę i prowadzić jakieś dziwaczne testy??

Ile kosztuje szczepionka?? zeby zobaczyć czy zadziała też trzeba trochę czasu. Jak się nie uda bedziesz musiał podać antybiotk, zmiejszyą się przyrosty itd... Kto powiedział ze rolnicy w Polsce maja ciężko.... skoro mogą sobie sobie pozwolić na takie koszty to są raczej bogaci. Ale kto bogatemu zabroni...

Edytowany przez rafik256, 27 październik 2014 - 17:12.

#23 Share gruchmen

gruchmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 październik 2014 - 21:04

Wyraźnej granicy nie widać. Masz kolego sporo racji i następnym razem jak zdarzy się grupa z kaszlem to zamierzam zbadać tą krew. jednak myślę że dużo do tematu wniesie jak napisze ktoś nazwę jakiejś przetestowanej szczepionki. Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 11 listopad 2014 - 23:03

Ja stosuję Ingelvac mycoflex. Przede wszystkim skuteczny do tego nie najdroższy podaje się raz można podawać w jednej iniekcji z cyrcoflexem i do tego dostępne są opakowania na 10 i 50 sztuk. Z tego co wiem to nie we wszystkich obiektach sprawdzają się szczepionki jednokrotne i nie każdej firmy. To zależy pewnie od obiegu patogena w stadzie. Do stosowania szczepionki przekonał mnie wet który widział płuca mojego świniaka na haku. Przedtem to szczególnie jesienią zimą i wiosną po zgonieniu zaczynał się kaszel. Jak już były objawy kliniczne to był problem z doborem leku bo nie każdy tani działał. Szczytowo jednego roku to ciężko było sprzedać świniaki bo co skończyła się karencja to trzeba było zaczynać od nowa.

#25 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 22:03

A kiedy można szczepić lochy ,loszki  czy szczepi się tylko prosięta 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 21:27

Po szczepieniu loch rezultatu nie będziesz widział bo przeciwciała nie przechodzą przez siarę a maciory nie wykazują objawów. Ja szczepię jednak i je dlatego żeby nie siały patogena jak i także ze względu na to ze przed kryciem (2tyg) podaję circoflex który podaję prosiętom i zostawałoby mi tego specyfiku a to taki trochę komplet. Żeby było jasne bo trochę zagmatwałem, prosiaki 3tygodniowe circo+myco, a maciory na 2 tygonie przed pokryciem też ten sam zestaw plus jeszcze oczywiście parvo i różyca.