martinezo

Szczepienia przeciw mykoplazmatycznemu zapalaeniu płuc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
martinezo    41

Witam.

Od pewnego czasu pojawia się u mnie w chlewni problem z mykoplazmami, tzn. trzoda mocno kaszle, słabo przybiera na wadze i co gorsza często zdarzają się upadki. Zamierzam wejść ze szczepieniami prosiąt, i tu mam do wyboru dwie szczepionki: "INGELVAK" oraz "M+PAC". Którą wybrać, jakie są koszty zakupu i co najważniejsze efekt stosowanych szczepionek.

Proszę również o namiary gdzie w woj. wielkopolskim można te szczepionki nabyć po przystępnej cenie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Szczerze mówiąc z myko jakoś nigdy nie miałem problemu, więc nie potrafię ci odpowiedzieć, która jest lepsza, ale do tych dwóch szczepionek zaproponował bym ci jeszcze do rozważenia - Respisure (lub Respisure ONE) - znajomy stosują Respisure od kilku lat i na razie sobie ją chwali, ale jak jest w rzeczywistości nie potrafię ci odpowiedzieć.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

My stosujemy Porcilis M-HYO i w naszej chlewni to się sprawdza (2 szczepienia pierwsze w 2 tyg. życia a powtórne za 3 tyg.. koszt ok. 5 zł/szt.).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Ja tak samo szczepiłem M+PAC i też zalecane było 2 razy, jeśli chodzi ci o koszty to nie wiem, ale coś drogo wychodzi ten lek :)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Powiem tak że w 95% wyeliminowany jest problem kaszlu, wiadomo jakieś sztuki pojawiają się z kaszlem, ale to jest sporadyczny przypadek bo bez szczepienia było ciężko to opanować. Szczepię 2 razy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

sadek a ile kosztuje butelka tej szczepionki.... bo ja podaje tetrave la ale to praktycznie jak sa objawy to pomaga bardzo... i zacząłem teraz szczepić w wieku ok 3 tyg i widać trochę poprawę w okresie warchlakowym a ta butelka 100ml kosztuje 40zl wiec nie tak duże pieniądze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Szczepionka dla 50 szt. koszt 270 zł. Suvaxyn MH-One (są zapewne i mniejsze dawki).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

sadek to ci powiem ze tym miom wychodzi ok 100zl taniej nic tym mh-one.. bo ja szczepie małe prosięta ok 2 razy a później do raźnie w razie kaszlu poszczególne sztuki... to wychodzi gdzieś na 70szt takie 3 flachy wiec ok 120zl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tym Suvaxyn MH-One szczepimy raz a jak Porcilis M-HYO to wtedy 2 krotnie ale koszt sztuki wtedy 6 zł.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

My szczepiliśmy dwa razy M-Paciem, jest na prawdę duża różnica, rzadko zdarzają się upadki. Teraz znów coś nowego wyszło że wystarczy tylko raz zaszczepić no ale nazwy nie pamiętam.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Właśnie słyszałem, że ten nowy "ingelvac" stosuje się tylko raz. Kilka lat temu stosowałem tez "ingelvac" i przypominam sobie, że trzeba było szczepić dwukrotnie : w drugim i czwartym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My, jak Pyrek M+Packiem szczepimy i mało upadków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Tydzień temu zastosowałem szczepienie 9-cio dniowych prosiąt szczepionką M+Pac, zobaczymy jakie będą efekty B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Witam. U mnie gdy nie było wykonywane szczepienie przeciwko PCV2 też częściej były problemy z upadkami w związku z kaszlem. Stosowanie szczepienia na PCV2 zminimalizowało ilość upadków wśród tuczników lecz grupowy kaszel choć rzadziej to jednak się zdarza szczególnie w okresie jesień-wiosna wtedy w leczeniu stosujemy antybiotyki np. tetracyklinę. Zastanawiam się nad wprowadzeniem szczepienia na mycoplazme i chciałbym poznać aktualne szczepionki przez was stosowane i godne polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Zanim zaczniesz szczepić przeciwko czemukolwiek może najpierw sprawdz czy masz z tm problem w chlewni. Walisz szczepione w ciemno bez sprawdzenia a później powiesz że ta czy inna szczepinka nie działa... Sąsiadowki pomogło to i ja chcę. To Polska właśnie...

Masz problem z mykoplazmą czy tak sobie strzelasz w choroby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Problem z mykoplazmą stwierdzam po kaszlu występującym przeważnie po przepędzaniu zwierząt rano i wieczorem oraz wyglądzie płuc padłego tucznika, które porównywałem z informacjami zawartymi w książce prof. Pejsaka. Niestety to nie 100% pewność bo badań nie robiłem jednak jeśli szczepionka nie pomoże to nie będę jej stosował ,ale dowiem się że nie w tym problem.

Edytowano przez gruchmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Książkę Pejsaka znam. Nie wiem co dokładnie widziałeś ale często zmiany anatomopatologiczne brane za obecność Mycoplazmy okazują się być Bordetella. Ona często też bierze tylko szczytowe. u Ciebie wyraźnie widać granicę przejścia?? Nie prościej zrobić badanie krwi np 5 sztuk po 20 zł/szt i wiedzieć z całą pewnością czy to Mycoplazma zamiast kupować szczepionkę i prowadzić jakieś dziwaczne testy??

Ile kosztuje szczepionka?? zeby zobaczyć czy zadziała też trzeba trochę czasu. Jak się nie uda bedziesz musiał podać antybiotk, zmiejszyą się przyrosty itd... Kto powiedział ze rolnicy w Polsce maja ciężko.... skoro mogą sobie sobie pozwolić na takie koszty to są raczej bogaci. Ale kto bogatemu zabroni...

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Wyraźnej granicy nie widać. Masz kolego sporo racji i następnym razem jak zdarzy się grupa z kaszlem to zamierzam zbadać tą krew. jednak myślę że dużo do tematu wniesie jak napisze ktoś nazwę jakiejś przetestowanej szczepionki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Ja stosuję Ingelvac mycoflex. Przede wszystkim skuteczny do tego nie najdroższy podaje się raz można podawać w jednej iniekcji z cyrcoflexem i do tego dostępne są opakowania na 10 i 50 sztuk. Z tego co wiem to nie we wszystkich obiektach sprawdzają się szczepionki jednokrotne i nie każdej firmy. To zależy pewnie od obiegu patogena w stadzie. Do stosowania szczepionki przekonał mnie wet który widział płuca mojego świniaka na haku. Przedtem to szczególnie jesienią zimą i wiosną po zgonieniu zaczynał się kaszel. Jak już były objawy kliniczne to był problem z doborem leku bo nie każdy tani działał. Szczytowo jednego roku to ciężko było sprzedać świniaki bo co skończyła się karencja to trzeba było zaczynać od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

A kiedy można szczepić lochy ,loszki  czy szczepi się tylko prosięta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj