AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Słyszał ktoś o agrosulca? Tak gdzie kupuje nawozy bardzo mi to polecają 80 zł tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
Dnia 3.10.2018 o 18:00, Agrest napisał:

Rozpuści się i przemieści w profilu .

Jeśli masz obawy że będzie zbyt dużo opadów i pójdzie za głęboko to obserwując pogodę będziesz mógł wysiać np w styczniu czy lutym.

Niemniej jak masz czym to i sypkie możesz dać po orce. Do wiosny spenetruje profil glebowy a później agregat wymieszać.

Tona granulatu = 3 do 5 ton sypkiego. 

Skąd Ty takie wyliczenia bierzesz? tona granulatu =  tona sypkiej kredy (pod warunkiem tej samej wilgotności) czasem mam wrażenie że zwolennicy granulatu są z innej planety i nie rozumieją że kreda pochodząca z tej samej kopalni jest dalej tą samą kreda co kreda sypka tylko przechodzi proces granulacji i osuszania co nie zmienia faktu że to dalej ta sama kreda z tej samej kopalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

Żeby coś skomentować to należy to zrozumieć. Nie wyrywać jednego posta tylko odnieść się do całości konwersacji.

Objaśniam: za zakupioną tonę granulatu można zakupić 3 do 5 ton wapna sypkiego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
Dnia 29.11.2018 o 17:00, Agrest napisał:

Żeby coś skomentować to należy to zrozumieć. Nie wyrywać jednego posta tylko odnieść się do całości konwersacji.

Objaśniam: za zakupioną tonę granulatu można zakupić 3 do 5 ton wapna sypkiego.

 

Sory zwracam honor. Zacytowałem Twój post bo czasem faktycznie niektórzy tak liczą wartośc wapna granulowanego w stosunku do wapna sypkiego  i myślałem że Ty tak samo to liczysz wiec zapytałem skąd takie wyliczenia ale już wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193
Panowie na wiosnę pod qq będzie dawny obornik ok 35t ha pod orke i czy po tym można dac wapno granulowane bo na działce jest ph4,5 czy poczekać i po zbiorze dopiero wapnowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A skąd. Przy takim pH nie czekaj ani chwili, jeśli nie ma śniegu to już bym siał. A jak płaski teren to i na śnieg wal. I najlepiej drugą dawkę od razu po orce. 3 tony teraz i 3 tony na zaorane jakiegoś węglanu dobrze zmielonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta mikro z obornika pujdzie w ch...

damianzbr napisał:

A skąd. Przy takim pH nie czekaj ani chwili, jeśli nie ma śniegu to już bym siał. A jak płaski teren to i na śnieg wal. I najlepiej drugą dawkę od razu po orce. 3 tony teraz i 3 tony na zaorane jakiegoś węglanu dobrze zmielonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193
w tamtym roku na tym polu z ph 4,5 rosło Rotondo i żeby nie susza to pewnie plon by był w okolicach 6 t przy nawożeniu 250 Poli 6 i 150 N a czystym składniku ale że deszcz prawie nie padał to było dobre 4t to może poczekać z tym wapniwaniem po zbiorze qq tylko to na ziarno to też będzie sporo resztek i znowu może wapno będzie nie wskazane:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, MafiaRuszkowo napisał:

Ta mikro z obornika pujdzie w ch...

 

Proponuję mniejsze zło. A swoją drogą rozwiń kwestię pójście w ch.. mikro z obornika za sprawą wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Panowie z racji tego, że mi się nudzi a mam trochę do wapnowania chciałbym zapytać o opinie bardziej doświadczonych kolegow. 

Czy przejdzie motyw rozsiania wapna z kopalni lejkiem (dziurę mogę powiększyć) bądź dwutalerzowy rozsiewaczem w lutym bądź marcu na zamarznięta glebę? Posiana jest pszenica ozima. Ktoś próbował tak robić? Gleba to glina, teren płaski także nigdzie to nie popłynie. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mój sąsiad tak robił na wiosnę i dobrze było. Ja na zaorane siałem na jesieni i potem tylko przemieszane z glebą przed siewem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

Możesz rozsiać tylko uważam że musisz za jakimś taśmowym rozsiewaczem się rozejżeć typu rcw, kos, kłos, motyl. Bo mowa o wapnie luz, nie granuli?

Po zbożu to dobrze było by magnezowe typu premium 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393
2 godziny temu, melon10641 napisał:

Panowie z racji tego, że mi się nudzi a mam trochę do wapnowania chciałbym zapytać o opinie bardziej doświadczonych kolegow. 

Czy przejdzie motyw rozsiania wapna z kopalni lejkiem (dziurę mogę powiększyć) bądź dwutalerzowy rozsiewaczem w lutym bądź marcu na zamarznięta glebę? Posiana jest pszenica ozima. Ktoś próbował tak robić? Gleba to glina, teren płaski także nigdzie to nie popłynie. 

Nudzisz się  ? Sam mam zamiar spróbować czy Amazonką pójdzie dolomit z Kielc myślę dać bezpośrednio nad mieszadło dać deskę aby nie było nacisku na mieszadło i powinno siać 

Edytowano przez GucioJUMZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, MafiaRuszkowo napisał:

To że mieszając wapno z obornikiem tracimy amoniak wie każdy przygłupek na wsi.

Po pierwsze jaka jest realna wysokość straty finansowej. No pomyśl ile tej kasy za czysty N uleci ci z amoniakiem, dużo czy mało $?

Po drugie przyspieszony rozkład materii, mineralizacja nie jest spowodowana bezpośredni wapnem, a mikroorganizmami które bytują w warunkach zasadowych i dodając wapno istnieje prawdopodobieństwo zwiększenia populacji mikro organizmów które szybciej zmineralizują obornik. Koleś ma pH 4,5 to jest jałowa gleba mikroorganizmów niemalże brak

 

Po trzecie, prosiłem cię o rozwinięcie kwestii ,,MIKRO,, stwierdziłeś że dodając wapno do obornika ,,MIKRO,, pójdzie w ch....  Możesz rozwinąć tą kwestie, jakie konkretnie mikro i w jakich procesach chemicznych pójdzie w ch....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

@damianzbr a co myślisz o zastosowaniu kredy granulowanej pogłównie w celu ratowania roślin? Na nowej dzierżawie trochę słabo miejscami wygląda pszenżytko. Niestety błędem było nie wykonanie próbek :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@danielursus3p  Powiem tak, jestem sceptycznie nastawiony do takich zabiegów, ale tu na AF było kilka głosów że coś tam pomagały takie akcje. Nie duży kawałek możesz spróbować, w razie niepowodzenia wile nie stracisz finansowo a się przekonasz na własnej skórze, a nóż coś tam pomorze.

 

Na jesieni już zżółkło czy tylko po prostu słaby wigor miało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Są małe płace że zżółkło A sa i miejsca że słaby wigor miało.

 

A pylistym jakby sypnac próbowałeś coś takiego albo ktoś inny próbował? 

 

Zaraz po zeszłorocznych zbiorach poszło 3t wapna magnezowego na to pole. Na tym polu jest około 90a. Może to Cię jakoś na trop na prowadzi, możliwe że to inna przyczyna. Siane pszenżyto było w terminie tj 19 września. Resztę ziemi doprawdziłem do kultury zostało tylko to, a żeby jeszcze coś ukosić szukam jakiejś metody na rozwiązanie tego problemu.

Edytowano przez danielursus3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
6 godzin temu, Agrest napisał:

Możesz rozsiać tylko uważam że musisz za jakimś taśmowym rozsiewaczem się rozejżeć typu rcw, kos, kłos, motyl. Bo mowa o wapnie luz, nie granuli?

Po zbożu to dobrze było by magnezowe typu premium 

Tak, mowa o wapnie luz bo o granulowane to bym się głupio nie pytał tylko siał :P
Edit.
Kurde w złym temacie widzie zapytałem bo dopiero teraz się obczaiłem, że temat dotyczy granulowanego.  Sorki ;)
 

@GucioJUMZ Tak chce zrobić to zimną bo wtedy mam czas z ojcem to zrobić. Dolomit chcesz siać? Nie lepiej dopłacić i brać węglan wapnia? Zrobić raz a dobrze ;) 
W sumie z deską to nie głupi pomysł. W dwutalerzowym mam takie kraty to na nich położyć. Tylko ciekawe czy suche dojedzie i nie zbrylone. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393
4 minuty temu, melon10641 napisał:

Dolomit chcesz siać? Nie lepiej dopłacić i brać węglan wapnia? Zrobić raz a dobrze

Już Dolomit z Mg posiadam spróbować zawsze warto . Posieję to co mam niema zamiaru dopłacać a zwłaszcza kupować te cuda wianki granulowane co pomagają na kieszeń . Kładź szeroką deskę tak aby wapno się tylko osypywało na mieszadło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

panowie czy kredę granulowana mogę siać pogłównie po pszenicy i rzepaku nie przypali mam zamiar w tym tygodniu bo puściło i gleba nie jest zamarznięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj