Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1821 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 24 luty 2015 - 19:27

Wapno granulowane

według ich kalkulatora wyszło 8,8 tony na ha( ph 4,1-4,5 ziemia średnia) standaru więc pomyślałem o dawce 7 ton

Doradca z Nordkalku nie zaleca wiecej jak 3-4 tony Standardu na raz. Daj polowe na wiosne reszte po zniwach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 15:32
  •  

#1362 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 24 luty 2015 - 20:58

Wapno granulowane

Postaram się posypać po żniwach połowę a resztę za rok

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1363 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 24 luty 2015 - 21:00

Wapno granulowane

zasada jest taka żeby dawać niejsze dawki a częściej  my dajemy wapno co drugi rok  2t standartu na ha

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1364 Share mariuszzz

mariuszzz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 luty 2015 - 11:51

Wapno granulowane

Możesz ja często tak robię jeśli się nie wyrabiam lub jesienią stosuję naw. org. Wapnuję węglanowym Nordcalc Standard , lub podwójnie mielonym dolomitem. Dawki różne zależnie od odczynu 1,5-3 t/ha. Zresztą jutro chyba wyjedziemy rozsiewać. Musisz to tylko zrobić jak najwcześniej , aby była przerwa pomiędzy nawożeniem fosforem i azotem. 

Kolego a co to za podwójnie mielony dolomit? Mozesz powiedzieć coś więcej o tym? Skad jest i za ile kupujesz?

#1365 Share dil3

dil3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Witam jak wszyscy na tym portalu interesuje się rolnictwem.
    Od 2013 roku jestem młodym rolnikiem.

A w wolnych chwilach interesuje się... łowiectwem i motocyklami.

Napisany 25 luty 2015 - 12:02

Wapno granulowane

Witam znalazłem na Olx Kredę granulowana. Co sądzicie o jej właściwościach.

http://olx.pl/oferta...d4d744;promoted

WŁAŚCIWOŚCI:
CaCO3-89,50%
CaO- 40,65%
Ca- 29,07%
Mg- 6,07%
Wilgotność- 6,53%

Cena ok 350zl

Zastanawiam sie tez nad wapnem z Siewierza

Suma zawartości składników użytecznych rolniczo w przeliczeniu na tlenki wapnia i magnezu (CaO+MgO) wynosi 45%-50%, w tym zawartość tlenku magnezu (MgO) 15%-20%, a tlenku wapnia (CaO) ok. 30%.

http://www.gzd.com.pl/oferta/nawozy

Cena ok 50zl za tone.

Ph gleby ok 4,5 może i mniej.

Co polecacie w mojej sytuacji?? Dać 5 ton wapna, czy 1 tonę kredy?

Edytowany przez dil3, 25 luty 2015 - 12:03.

#1366 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 25 luty 2015 - 12:21

Wapno granulowane

Bierz sloik, sprawdz czy sie rozpuszcza dobrze do konca:) Ja bym od razu bral 350zl u mnie kupowalem krede po 400zl(najtaniej mniejsza ilosc), a ceny dochodza do 560zl.Jaki kolor kredy?

#1367 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 25 luty 2015 - 13:26

Wapno granulowane

WŁAŚCIWOŚCI:
CaCO3-89,50%
CaO- 40,65%
Ca- 29,07%
Mg- 6,07%
Wilgotność- 6,53%

Cena ok 350zl

To nie jest kreda granulowana , unikajcie takich oszustów jak diabeł święconej wody - klasyczny przykład otoczkowanego kamienia w cenie z kosmosu ! Badania są zafałszowane lub spreparowane , ten produkt w ogóle nie nadaje się do stosowania w rolnictwie - może co najwyżej w budownictwie jako dodatek do betonu . 

Jednym słowem OSZUSTWO !!!!

Edytowany przez milanreal1, 25 luty 2015 - 22:04.

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#1368 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 25 luty 2015 - 14:41

Wapno granulowane

Agronom kujawy, dobrze że zawitałeś do trematu. Mógł byś się odnieść do pH metru dramiński którego ogłoszenie wklejałem niedawno. Wczoraj go zakupiłem, wiem że ty też użytkowałeś takie pH metry. Czy one faktycznie pokazują to co jest na polu, sprawdzałeś go gdzieś w stacji chemiczno rolniczej.

#1369 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 25 luty 2015 - 20:12

Wapno granulowane

A jak powinno rozpuszczać się dobre wapno? Próbowałem z kredą pastewna to tworzy sie taka zawiesina która przez noc opada na dno, u góry naczynia zostaje czysta woda.

Wapno z poniższego linku rozpuszcza się podobnie tyle że zostaje niewielka ilośc drobnych kamyczków. Niedawno miałem ofertę 380zł/t z transportem

WŁAŚCIWOŚCI:
CaCO3-89,50%
CaO- 40,65%
Ca- 29,07%
Mg- 6,07%
Wilgotność- 6,53%

Cena ok 350zl

Zastanawiam sie tez nad wapnem z Siewierza

Suma zawartości składników użytecznych rolniczo w przeliczeniu na tlenki wapnia i magnezu (CaO+MgO) wynosi 45%-50%, w tym zawartość tlenku magnezu (MgO) 15%-20%, a tlenku wapnia (CaO) ok. 30%.

#1370 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 25 luty 2015 - 20:51

Wapno granulowane

Nie piernicz głupot ;[  , to wapno to tak zwany DYNAMIT!!!  , Słabo zmielony dolomit otoczkowany w betoniarce z gipsem i wapnem tlenkowym - praktycznie się nie rozpuszcza i w ogóle nie działa . 

Kreda pastewna mielona powinna się właśnie w ten sposób rozpuszczać jak napisałeś - chemicznie kreda nie reaguje z wodą w przeciwieństwie do wapna tlenkowego .

Kreda rozpuszcza się w wodzie tworząc koloid i dopiero w glebie łączy się z kwasami .

Wapno tlenkowe w pierwszej kolejności chemicznie reaguje z wodą tworząc wodorotlenek wapnia który z kolei jest trudno rozpuszczalny bo to to samo co zaprawa budowlana - jak wyschnie to już amen -kamień.  

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share xarcadius

xarcadius

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 luty 2015 - 23:09

Wapno granulowane

Nie piernicz głupot ;[  , to wapno to tak zwany DYNAMIT!!!  , Słabo zmielony dolomit otoczkowany w betoniarce z gipsem i wapnem tlenkowym - praktycznie się nie rozpuszcza i w ogóle nie działa . 

Kreda pastewna mielona powinna się właśnie w ten sposób rozpuszczać jak napisałeś - chemicznie kreda nie reaguje z wodą w przeciwieństwie do wapna tlenkowego .

Kreda rozpuszcza się w wodzie tworząc koloid i dopiero w glebie łączy się z kwasami .

Wapno tlenkowe w pierwszej kolejności chemicznie reaguje z wodą tworząc wodorotlenek wapnia który z kolei jest trudno rozpuszczalny bo to to samo co zaprawa budowlana - jak wyschnie to już amen -kamień.  

kolego czy ten producent  http://kopalniapt.pl...nik--sklep.html  oferuje to samo co opisałes powyzej

#1372 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 25 luty 2015 - 23:20

Wapno granulowane

To jest już prawie dobry towar. Tzn jeśli przywiozą ci go cementowozem to jest towar ekstra, jeśli będą kamyki to do niczego się nie nadaje na polu. Patrz w galerię u nich http://kopalniapt.pl/galeria.html#  . Mają dobry materiał tylko kwestia jaki z niego zrobią towar. Jak bardzo go zmielą.

Zadzwoń i zapytaj czy to będzie miało konsystencje mąki bądź cementu, jeśli tak to śmiało bierz.

#1373 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 25 luty 2015 - 23:49

Wapno granulowane

Tak jak napisał damianzbr - jak towar jest nie zmielony to nie ma co tego kupować .

Rolniczo przydatne frakcje węglanów to mączki przemielone poniżej 125 mikronów . Wszystko co powyżej nigdy się nie rozłoży .

Z okolic Działoszyna jedyny uczciwy towar to ten z Minerału z Trębaczewa od 50 lat sprzedają kredy pastewne dla zwierząt i maja kredę nawozową w workach i bagsach w rozsądnej cenie  i w jakości odpowiadającej nordkalk fast . 

Edytowany przez Agronom_kujawy, 25 luty 2015 - 23:50.

#1374 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 27 luty 2015 - 01:06

Wapno granulowane

Po co sie tak unosisz???

Przeciez napisałem że zostaje trochę kamyczków. próbowałem tez z dolomitem i to można porównac do piasku budowlanego, zmącił wodę na dnie zostało dużo...

#1375 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 28 luty 2015 - 21:19

Wapno granulowane

Tak jak napisał damianzbr - jak towar jest nie zmielony to nie ma co tego kupować .

Rolniczo przydatne frakcje węglanów to mączki przemielone poniżej 125 mikronów . Wszystko co powyżej nigdy się nie rozłoży .

Z okolic Działoszyna jedyny uczciwy towar to ten z Minerału z Trębaczewa od 50 lat sprzedają kredy pastewne dla zwierząt i maja kredę nawozową w workach i bagsach w rozsądnej cenie  i w jakości odpowiadającej nordkalk fast . 

kolego a takie pytanie z innej beczki cosądzisz o dolomicie z okolic Klodzka kopalnia Romanowa  bo ma w dobrej cenie brakuje mi troch magnezu bo ph jest optymalne więc pytanie o magnez z tego wapna?

Thug

#1376 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 15:25

Wapno granulowane

Kolego agronom , mam wielką prośbę do ciebie o sprawdzenie wapna nawozowego z kopalni Czatkowice . Wapno występuje  w trzech frakcjach i jest dostępne w cenie ok.135 zł netto za tonę . Zakła d produkuje też kredę pastewną .Zastanawiam się czy frakcja od 0,1 do 0,4 mm jest wstanie poprawić ph przy ilości ok 2,5 t na ha .

#1377 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 15:27

Wapno granulowane

ile może orientacyjnie kosztować nordkalk standard lub fast ? Tak +- bo jeszcze się nigdzie nie dowiadywałem

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1378 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:00

Wapno granulowane

Na Pomorze 115 + VAT cena aktualna. Stosowal ktos Kujawit z Lafarge?

#1379 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 22:44

Wapno granulowane

Dzisiaj na polu znalazłem dwa dziwne, żółte place w życie. Zbadałem kilkukrotnie pH w tym miejscu i się okazało że oscyluje w przedziale 7,07 - 7,8. Nic nie mogę się wypowiedzieć co do nawożenia bo to nie moja działka. Jedynie co wiem że przedplonem było zboże chyba pszenżyto. Co o tym sądzicie?

Załączam fotografie:

http://pokazywarka.pl/ccfrhu/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 22:57

Wapno granulowane

U mnie w miejscu wysypywania wapna zboże żółknie i ginie.

Ile kosztuje taki pH -metr i na ile pomiar jest wiarygodny?