Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1821 odpowiedzi na ten temat

#1301 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 17:20

Wapno granulowane

Z zakładów Koszelowskich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 02:05
  •  

#1302 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 08:29

Wapno granulowane

Jak możesz podaj namiary.

#1303 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 styczeń 2015 - 15:32

Wapno granulowane

nordkalk ma bardzo dobre wapne

Thug

#1304 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 16:42

Wapno granulowane

Z tym granulatem to jest fanie przy rozsiewaniu niestety efekt ekonimiczny tylko dobry dla tych którzy je sprzedają. Dla podtrzymania pH ok ale typowe odkwaszanie to tylko kreda kopalna , i prawdziwy tlenek najlepiej z magnezem jak gleby cięższe gdyż jak wiemy MgO odkwawsza 1,5 razy silniej niż CaO czyli efekt odkwaszania plus Mg. Stosowałem różen wynalazki w tym te super których wystarczyła tylko tona na zdernowanie kieszeni , dobrze że chodziłem na wykłady z\ chemii rolnej , aby odkwasić niestety trzeba dać wapno i tyle ile potrzeba aby wyprzeć wodory najlepiej wygooglaj kalkulator wapnowania i wszystko wyjaśnisz. była moda na smażenie na oleju teraz jest na super wapna granulowane i mielone kaminie w kopalniach kruszywa :)))||   ziemie lekkie jak ktos ma kasę niech bbędzie kreda granulowana 5x droższa!!! A i trafiają się ściemniacze typu : Wapno tlenkowe granulowane - no to juz tylko Nobel nic więcej/

#1305 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:37

Wapno granulowane

504272325, pytać o kredę z przesiewacza

#1306 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:40

Wapno granulowane

polecam

#1307 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 22:16

Wapno granulowane

a którą da się siać lejkiem

#1308 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 22:21

Wapno granulowane

wysuszoną przesianą kredę powinieneś posiać - foto u mnie w galerii

#1309 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 07:52

Wapno granulowane

Skąd ten Gość bo dobra cena

Jaka dobra.... Ja w tamtym roku kupowałem  po 60zł/t.+transport

#1310 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 09:37

Wapno granulowane

kredę za 60 zł/t ciekawe gdzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1311 Share Karina_Hemerling

Karina_Hemerling

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 20:17

Wapno granulowane

Ja kupowałem. Szczerze bardzo polecam. W tym sezonie po żniwach znów wezmę.

Po przeczytaniu kilku pozytywnych opinii dla tego wapna sama zakupiłam na próbę to wapno i mogę powiedzieć że efekt super -dla mnie wapno polcalc to najlepiej granulowane wapno jakie stosowałam. Każdemu szczerze polecam bo stosowałam wcześniej różne wapna luzem i granulowane i nie widziałam efektu  takiego jak daje to wapno polcalc. Stosowanie wapna w dużych dawkach kilkutonowych jest bez sensu bo daje gorsze efekty jak pół tony granulatu posypanego na wierzch uprawy . W przypadku wapna luzem dużo zależy od tego co ci przywiozą , niby obiecują że jest dobrze przemielone a można wyraźnie wyczuć piasek i kamyczki . Nikt już mnie nie namówi na wapno z łódki - szkoda na to kasy bo jakość nie jest stała i nie jest pewna . lepiej kupić coś co działa i nie szarpać się z wysiewaniem . Polcalc ma naprawdę ładną granulkę którą można bez problemu rozgnieść i nie czuć piasku tylko taką maź - widać że jest to substancja chemiczna a nie jakaś kopalina z piachem i kamyczkami . Każdemu polecam - nie warto eksperymentować z podejrzanymi produktami niby podobne ale efektu nie widać . 

#1312 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 20:28

Wapno granulowane

Może i dobre tylko że jak chciałem zamówić to trzeba było albo czekać albo szukać ludzi żeby załadować samochód, a tego nie dało rady, na całe województwo jeden punkt... Także po przeczytaniu wielu opinii widzę że lepiej, szybciej i taniej wyjdzie kupić luz z nordkalku

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1313 Share Pawel250

Pawel250

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 styczeń 2015 - 12:30

Wapno granulowane

aro1975  W Kredowym Zakładzie w Kornicy i kilka km dalej w Rudce.

#1314 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 17:34

Wapno granulowane

ale to przesiewana, czy prosto z pryzmy - możecie podać więcej szczegółów np. adres, telefon

#1315 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 22:38

Wapno granulowane

Po przeczytaniu kilku pozytywnych opinii dla tego wapna sama zakupiłam na próbę to wapno i mogę powiedzieć że efekt super -dla mnie wapno polcalc to najlepiej granulowane wapno jakie stosowałam. Każdemu szczerze polecam bo stosowałam wcześniej różne wapna luzem i granulowane i nie widziałam efektu  takiego jak daje to wapno polcalc. Stosowanie wapna w dużych dawkach kilkutonowych jest bez sensu bo daje gorsze efekty jak pół tony granulatu posypanego na wierzch uprawy . W przypadku wapna luzem dużo zależy od tego co ci przywiozą , niby obiecują że jest dobrze przemielone a można wyraźnie wyczuć piasek i kamyczki . Nikt już mnie nie namówi na wapno z łódki - szkoda na to kasy bo jakość nie jest stała i nie jest pewna . lepiej kupić coś co działa i nie szarpać się z wysiewaniem . Polcalc ma naprawdę ładną granulkę którą można bez problemu rozgnieść i nie czuć piasku tylko taką maź - widać że jest to substancja chemiczna a nie jakaś kopalina z piachem i kamyczkami . Każdemu polecam - nie warto eksperymentować z podejrzanymi produktami niby podobne ale efektu nie widać . 

Nie wiem o jakim konkretnie wapnie mówisz jeśli chodzi o luz że nie daje efektów. Polcalc może i jest dobry wiele osób go chwali ale wątpię aby te 500kg podniosło ph gleby w znaczący sposób. Zresztą zacytuje eksperta: 

"Wysiewanie wapniowych nawozów granulowanych często jest elementem systemu corocznego dokarmiania roślin podobnie jak dokarmianie azotem lub NPK. Stąd wynikają mniejsze dawki. Preparat wapniowy służy więc do wprowadzenia niezbędnej dawki wapnia – niejako „przy okazji” uzyskuje się również efekt podtrzymania właściwego pH gleby."

Przy cenie granulatu +/- 400zł/t Jeśli mam ph na poziomie 4.5 to muszę wydać około 1200 na ha żeby podnieść ph przynajmniej do 5.5. Więc to trochę drogi interes.

Tylko spokój może nas uratować....

#1316 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 13:43

Wapno granulowane

Polcalc III generacji z Lubienia Kujawskiego. Ja stosowałem go po żniwach w zeszłym roku pierwszy raz, w dawce 700kg/ha na pole zgruberowane. Na 1 gorszym pod względem ph polu 2x700 - po gruberze i na orkę. Wiadomo, że ph z 4,5 do 6 nie podniesiesz w 1 rok bo to proces długotrwały ale plon chcesz zbierać jak najlepszy już w pierwszym roku stosowania, dlatego dobrze dawać na orkę jeśli masz 4,5.

Edytowany przez milanreal1, 15 styczeń 2015 - 20:45.
cytowanie poprzedniego posta

#1317 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 17:11

Wapno granulowane

Własnie jestem ciekaw ile trzeba wysypać tak w praktyce tego wapna żeby podnieść ph o 1 stopień. Sam wysiałem po żniwach 500kg/ha na jeden kawałek gdzie ph jest około 4.3 do tego jeszcze tona wapna tlenkowo magnezowanego. W sumie mam w takim stanie ponad 4ha a może kolejne 2 dojdzie po żniwach( raczej w podobnym stanie). U mnie to wapno kosztuje 420zł dać 1 tonę na ha i zwapnować tak 6ha to już wychodzi 2,5tyś. Chyba korzystniej będzie kupić kredy luzem i dać te 2-3 tony koszt będzie znacznie niższy i po takiej dawce ph powinno się ruszyć. Jedyny problem to jego rozsianie.

Tylko spokój może nas uratować....

#1318 Share PanPawel

PanPawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 17:22

Wapno granulowane

Witam ktoś posiada jakieś namiary na dobre wapno w okolicach Lublina?

#1319 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 23:01

Wapno granulowane

Własnie jestem ciekaw ile trzeba wysypać tak w praktyce tego wapna żeby podnieść ph o 1 stopień. Sam wysiałem po żniwach 500kg/ha na jeden kawałek gdzie ph jest około 4.3 do tego jeszcze tona wapna tlenkowo magnezowanego. W sumie mam w takim stanie ponad 4ha a może kolejne 2 dojdzie po żniwach( raczej w podobnym stanie). U mnie to wapno kosztuje 420zł dać 1 tonę na ha i zwapnować tak 6ha to już wychodzi 2,5tyś. Chyba korzystniej będzie kupić kredy luzem i dać te 2-3 tony koszt będzie znacznie niższy i po takiej dawce ph powinno się ruszyć. Jedyny problem to jego rozsianie.

Po ile wychodzi u ciebie kreda luzem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1320 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 16 styczeń 2015 - 17:49

Wapno granulowane

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie stosowanie wapna gran jest nieekonomiczne '

kup sobie auto nordklaka standart i zapłacisz mniej i dużo więcej zrobisz  niż tym  granulatem

Edytowany przez thug, 16 styczeń 2015 - 17:50.

Thug