Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1821 odpowiedzi na ten temat

#101 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 16:21

Wapno granulowane podaję telefon 604836353-ogłaszają się w Słowo Podlasia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 09:32
  •  

#102 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 17:51

Wapno granulowane Poszukuje rzeczoznawcy od wapna z papierami.Zamówilem krede dostarczyli dolomit 0-2 rozdrobniony iupierają sie ze to jest kreda nawozowa .Powiedzialem że im nie odpuszcze ...

Edytowany przez szynszyl, 13 listopad 2011 - 17:52.

#103 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 21:33

Wapno granulowane Daj wapno do badania do Stacji Chemiczno Rolniczej w Twoim regione. U mnie za takie cos chcieli ok 120 zl od probki

#104 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 13 listopad 2011 - 22:37

Wapno granulowane nie dalmy sie robic w bambuko popieram nie odpuszczaj

#105 Share pawcio21

pawcio21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 22:44

Wapno granulowane witam
czy moze ktos sie orientuje czy mozna siac wapno granulowane na przenzyto zimoze po zasianiu ?? i czy zima lepiej czy moze do wiosny lepiej poczekac i przed wegetacja rozciac ?? Wiem ze to chyba powino byc siane przed siewem ale tek wyszlo :)

#106 Share Kamiloo

Kamiloo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 22:48

Wapno granulowane Według mnie juz nie zadziała dobrze.Lepiej poczekja i po żniwach..

#107 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 29 listopad 2011 - 08:51

Wapno granulowane zalerzy od rodzaju wapna skontaktuj się z producentem i dopytaj napewno timaga wapna z alg morskich można

#108 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 21:33

Wapno granulowane A koledzy czy ten nawóz wapnowo magnezowy mogę dać przed siewnie czy to coś da mam taki pomysł ponieważ nigdy nie stosowałem wapna nawozy npk oczywiscie co roku ale z racji tego ze nie daje wapna podejrzewam że poziom ph jest bardzo niski.?

#109 Share sobuciak

sobuciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 16 luty 2012 - 19:09

Wapno granulowane

dziś gospodarka to nie to co kiedyś niema sęsu wkładać trzeba jak najtaniej po najniższyvh kosztach a nie jakies tam drogie nawozy kupować i wewalać w ziemię ja założyłem posta bo niechce mi sie wapnować po żniwach tracić kasę i czas. Dlatego pytam czy mogę na wiosnę go zastosować tam pisze że przedsiewnie ale no oziminy niejest nic wspomniane a słyszałem różne opinie od niektórych szpeców z dziedziny rolnictwa że ponoć sięnierobi że się zniszcze zboże itp itd.

Może stary temat jednak myśle że przyda sie innym, krew mnie zalewa jak czytam takie mądrości "niechce mi się wapnować po żniwach tracić kasę i czas" człowieku właśnie tak postępując tracisz i kasę i czas. Powracając do tematu oczywiście możesz stosować wap mag na oziminy wiosną tylko zawiele to im nie pomoże jeśli z takim zamiarem go chciałeś stosować. Przyłanczam się do kolegów WAPNOWANIE (odkwaszanie) długofalowe i planowe, tam gdzie trzeba i ile trzeba, wapnem w którym za czysty składnik zapłacimy najmniej, w uprawach rolniczych najrozsądniej forma węglanowa, chyba że GLINY to mozna pobawić się tlenkowym, wapmagi i inne tego typu nawozy wapniowe tak jak napisał @deer interwencyjnie i wszystkie dokładnie mieszać z glebą! Najkorzystniej z całą warstwą orną, interwencyjnie z warstwą gdzie roślinka ma najwięcej "korzeni"

#110 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 17 luty 2012 - 21:01

Wapno granulowane wiem już jakie mam ph 4.8 jaką dawke wapna budowlanego musiał bym dac żeby podnieść ph 5,5 lub troche więcej pytam tak z ciekawości bo po żniwach mam zamiar sypnąć 4 t/h CaO 50% 04 za 45zł t z wojcieszowa +transport i ciekawi mnie co wyjdzie taniej i lepiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share damian092092

damian092092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 17:15

Wapno granulowane Ja brałem wczoraj od producenta po 370za tone.Jezeli ktos mowi ze to zwykła kreda to niech jej nakopie a nie cwaniakuje. To naprawde działa i duzo daje. A cena nie jest wygórowana jak za taki towar.używaj częściej spacji

Edytowany przez Marcin91, 31 marzec 2012 - 17:23.
brak spacji między słowami, ortografia

#112 Share damian092092

damian092092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 14:31

Wapno granulowane Ecogran u producenta kosztuje 400 lub ponad 400 za tone z dowozem na slabe gleby powinnno sie wysiac 500 kg. Siac sie to powinno pod agregat przed siewem lub nawet po. Ten towar naprawde działa szybko i widac poprawe juz gdy zboze zejdzie. Sialem i bardzo chwale ten towar.

#113 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 16 kwiecień 2012 - 19:12

Wapno granulowane Witam,chciałbym rozsiać teraz po pszenicy,jaką dawke zastosować i czy warto rozśiewać.Pozdrawiam i prosze o odpoweidz

#114 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 kwiecień 2012 - 19:42

Wapno granulowane Nie warto, pH i tak bardzo nie podniesiesz, najlepiej zastosuj dobre wapno po żniwach na ściernie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#115 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 17 kwiecień 2012 - 16:21

Wapno granulowane Witam,dzieki za odpowiedz.Pozdrawiam

#116 Share Adasko5401

Adasko5401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 maj 2012 - 21:03

Wapno granulowane Witam :)) . Wiemy że z roku na rok jest coraz wiecej nowości.. Tu mam jedną z tych nowości .. Physiomax975 .. jest to granulowane wapno nawozowe z magnezem .. chciałbym poznac wasze zdanie i opinie - jak działa .. poprostu .. poznać wasze zdanie :)) Z góry dziekuje :))

#117 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 maj 2012 - 21:43

Wapno granulowane To jest bardzo dobre wapno, w przeciwieństwie do "zwykłego" dajesz go mniej i koszty związane z jego stosowaniem są niższe poza tym działa "od razu" a nie tak jak zwykłe po kilku miesiącach, jest dobrze przyswajalne i rozpuszczlne, poza tym to żadna nowość.

#118 Share Adasko5401

Adasko5401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 maj 2012 - 07:04

Wapno granulowane No tak .. cenowo także wygląda bardzo kusząco .. bo gdybym chciał ten sam skład umieszać w firmie zapłacił bym kupę kasy więcej .. .. Nowość nie nowość.. myślę że zależy to od regionu polski albo od firm zaopatrujących rolników ... Dzieki :)

#119 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 30 maj 2012 - 09:03

Wapno granulowane Panowie pytanie:
Gdzie można znaleźć skład tego nawozu? Na stronie nie ma precyzyjnych informacji. Napisano, że:

"PHYSIOMAX 975 i Physio-Mescal G18 - nawozy z wysoką zawartością reaktywnego wapnia Mezocalc, polecane pod większość upraw oraz na użytki zielone i uprawy wieloletnie. Oba nawozy zalecane są do stosowania także w rolnictwie ekologicznym (wykaz IUNiG)."

Ma ktoś dokładne dane? Jaka jest cena tego ustrojstwa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share polcalc

polcalc

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 17:18

Wapno granulowane Reklama - razor275

Edytowany przez razor275, 05 sierpień 2012 - 18:05.