Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1822 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 18 styczeń 2014 - 20:29

Wapno granulowane nordkalk

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 21:06
  •  

#1142 Share TomaszW

TomaszW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 09:43

Wapno granulowane

Nie warto, pH i tak bardzo nie podniesiesz, najlepiej zastosuj dobre wapno po żniwach na ściernie.

A jakie wapno jest lepsze? Dolomitowe? Nie żartuj sobie. Kreda jest najbardziej reaktywna i najszybciej rozkłada się w glebie. Co do siania kredy na pszenicę to stosujemy 300 kg/ha. Pszenica bardzo lubi wapń.

ten cały wapniak rzeczywiście jest wart tych pieniędzy?
czy lepiej zamówić np kredę z Dwikóz ?

Warty jest swoich pieniędzy.

#1143 Share adriano

adriano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 17:51

Wapno granulowane moim zdaniem kujawit 04 jest lepszy od nordkalk standard cal. Nordkalk Fast cal byłoby lepsze lub takie samo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 18:20

Wapno granulowane no to na razie opinie sa wyrównanie a co powiedzą inni w tym temacie ? co by wybrał Agronom_kujawy ? chciałbym przed zamówieniem mieć pewnośc że wybrałem najlepszy produkt... poza tym panowie jak wygląda składowanie tego wapna ? może leżeć pod chmurką do żniw czy koniecznie trzeba zabezpieczyć ?

#1145 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 styczeń 2014 - 20:38

Wapno granulowane Dolomit to warto stosować na słabych glebach jak mamy uregulowane pH a chce podwyższyć zasobność w magnez.
I co z jej reaktywności? 300kg to tyle co nic, tym gleby nie odkwasisz. Ok jak co roku dasz te 0,5t kredy granulowanej to dobry odczyn się utrzyma nawet przy dużych dawkach nawozów mineralnych.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1146 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z tym związane , wędkarstwo,motoryzacja .'' KOBITKI''!!!

Napisany 21 styczeń 2014 - 21:44

Wapno granulowane Witam.Panowie mam takie pytanie jakie wapno można sypnąć pogłównie teraz z wiosny na przenice pszenżyto?
Jesienią dałem 100kg kizerytu i 100 polifoski na hektar przed siewem. Teraz na 1 dawkę chcę sypnąć 200kgsaletry i jakieś wapno jeszcze na 2 dawkę myślę 100/150kg/ha saletry 3 dawki ni daję. I tu teraz mam dylemat jakie wpno mogę sypać na zboże dolokorn? polcalc czy coś innego ? co polecacie co sie sprawdza a czego nie kupować? glebe mam kwaśną.

#1147 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 22:54

Wapno granulowane to jak Panowie co polecicie bo muszę się zdecydować na promocyjn ceny z nordcalku standart... ale ten kuajwit 04 też chodzi mi po głowie... Agronom_Kujawy gdzie jesteś jak Cie niema? i ludzie proszą Cie o pomoc ?:P

#1148 Share farmer1973

farmer1973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 22:56

Wapno granulowane Jak masz kwaśną glebę to teraz już żadne wapno nie pomoże.Zrobisz tylko szkody kołami traktora.

#1149 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 22 styczeń 2014 - 19:33

Wapno granulowane myśle że cenowo i jakościowo nie ma lepszego wapna niż nordkalk standart, solid fast cal

Thug

#1150 Share supermichal13

supermichal13

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze Motoryzacja, rolnictwo, robienie filmów rolniczych.

Napisany 27 styczeń 2014 - 11:50

Wapno granulowane witam
chciałem się zapytać czy da sie jakoś domowymi sposobami zmierzyć PH gleby ?
Zapraszam na kanał na YT http://www.youtube.c...13?feature=mhee

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 12:48

Wapno granulowane po co masz sie meczyc domowymi sposobami skoro za jedna probke w stacji chemiczno rolniczej placi sie 11 zł hyba cos kolo tego

#1152 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:32

Wapno granulowane

witam
chciałem się zapytać czy da sie jakoś domowymi sposobami zmierzyć PH gleby ?

605629882 - telefon do gościa (doradca terenowy) co wozi próbki do stacji w lublinie - koszt ok 10zł
http://www.oschr.pl/...schr-lublin.jpg

#1153 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 08:38

Wapno granulowane Domowym sposobem to Płyn Helliga, na allegro niecałe 20 zł lub sklepy ogrodnicze, castoramy, obi itp.
Z dokładnością pomiaru jest słabo ale zawsze już coś pokaże.

#1154 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 29 styczeń 2014 - 10:13

Wapno granulowane Witam chciałbym zasięgnąć wiedzy w temacie odkwaszania gleby otóż PH wynosi 4.5 i oto moje pytanie czy to wapno http://www.polcalc.pl/?page_id=7 nadaje się do podniesienia PH cena to 450zł za tone skład jest niedaleko mnie

#1155 Share FRIDO

FRIDO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:mechanika,ciagniki inne maszyny uprawa roslin

Napisany 29 styczeń 2014 - 18:10

Wapno granulowane Witam czy ktos z was stosowal krede jeziorna i w jakiej ilosci???kleby sa lekkie

#1156 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 21:45

Wapno granulowane

Witam chciałbym zasięgnąć wiedzy w temacie odkwaszania gleby otóż PH wynosi 4.5 i oto moje pytanie czy to wapno http://www.polcalc.pl/?page_id=7 nadaje się do podniesienia PH cena to 450zł za tone skład jest niedaleko mnie

Nadawać się nadaje, tylko za 1500zł/ha nie jestem pewien czy dasz radę odkwasić pole tym wapnem, zainteresuj się może kredą nie granulowaną luzem w ilościach całosamochodowych w cenie ok 100zł/t, dużo zaoszczędzisz ;)

#1157 Share Pafnucek

Pafnucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:06

Wapno granulowane

W minionym tygodniu kupowałem nawozy i obejrzałem sobie wapniak koszelowski ECOGRAN i nawet sobie wziąłem trochę do kieszeni. W domu wrzuciłem dużą granulę do szklanki z wodą i patrzyłem jak się ładnie rozsypuje bez mieszania. Niestety rozsypała się tylko do połowy to co z niej pozostało było kulką wapna, którą można było "rozmazać" w palcach. Moim zdaniem skoro to ma być granulowana kreda to granula powinna być jednorodna. Ponadto granule to dość duże kulki o średnicy od 10 do 20mm i nie jestem pewien czy by to się nie pokruszyło i zasklepiło na dnie rozsiewacza (amazone ZAF). Cena nawozu wynosi 500zł/tona za BB i 550za worki chyba 40kg. Jeśli macie jakieś doświadczenia z tym nawozem to napiszcie.

No tak to niestety jest, albo miekka granula co się rozpuszcza i można stosować pogłównie albo twarda i potrzeba czasu....sąsiad jakos sobie poradził z wapniakiem koszelowskim i mówił, ze zadowolony. Dawał do sadu i na pole.

#1158 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:36

Wapno granulowane W pewnej firmie jest promocja do 01.03 cena 299zł netto z kredę granulowaną jak kogoś interesuje niech piszę na pw

#1159 Share farmer1973

farmer1973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:53

Wapno granulowane Po byku promocja.300 zł za węglan.I pewnie jeszcze netto.Jak do 1.03 to podejrzewam że wiem o którą firmę ci chodzi.Kamyki otoczone pudrem.Kiedyś takie coś kupiłem i jak zrobiłem przesiew na mokro przez sito do mąki oczko około 0,5 mm to zostało mi co najmniej 50% kamyków od 0,5 do 4 mm.Z przewagą na te 4 milimetrowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 23:02

Wapno granulowane To jednak sam inwestowałeś w kredę? Kupić za 500zł a za 300zł to jest różnica ale broń boże ja nikogo nie namawiam.Sam brałem z innej tylko dzisiaj do mnie dzwonili że po tyle sprzedają więc jak ktoś i tak ma zamiar to siać to zawsze będzie miał taniej. A kolego kamyki w dolomicie Ci nie przeszkadzają? Ja tej kredzie co siałem nie znalazłem żadnych kamyków wszystko się rozpuściło

Edytowany przez karolr2, 30 styczeń 2014 - 23:03.