Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1822 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 18 lipiec 2013 - 11:58

Wapno granulowane dobre :) nie zauważyłem nawet. Ogólnie w tej tabeli pionowej jest błąd bo wapno węglanowe z polifoską mieszać można .
Poprawił bym to ale w edycji jest tylko zapis html.
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 09:00
  •  

#1042 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 13:12

Wapno granulowane Ta http://www.cds-lider...ews,pl,102.html chyba jest ok?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#1043 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 18 lipiec 2013 - 16:18

Wapno granulowane Czyli niby wapna z wapnem mieszać nie można ? :)

Edytowany przez Agronom_kujawy, 18 lipiec 2013 - 16:20.

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 22:41

Wapno granulowane agronom, który nawóz wg ciebie jest najlepszy i dlaczego, a który najgorszy:

Kreda Agrocarb MMP
CaCO3 77%
CaO 43%
Wilgotnosc 18 %
Gęstość 2.65 g/ml
pH 8,5
Reaktywność 99,9%

Kreda AGROCARB MMP jest naturalnym, sypkim produktem bez żadnych udoskonaleń, o podwyższonej zawartości wilgoci ( nawet do 18 %), ale bardzo wysokiej reaktywność
ok. 100zl/t

Kreda Agrocarb MP
CaCO3 92%
CaO 52%
Wilgotność 0.5%
Gęstość 2.65 g/ml
pH wodnej suspensji 8.5
Reaktywność 100 %

Kreda Agrocarb MP jest wapnem sypkim, osuszonyma ( wilgotność <1%) i pakowana jest w worki 40 kg
ok. 300zl/t

Granukal
Parametry chemiczne:
CaCO3 (węglan wapnia) 80 %
CaO (tlenek wapnia) 45,0 %
MgCO3 (węglan magnezu) 5,0 %
MgO (tlenek magnezu) 2,0 %
Suma składników odkwaszających CaO + MgO 47 %
SiO2 (krzemionka) 5 %
H2O (wilgotność) < 10 %

Reaktywność chemiczna: 80%
Odczyn pH: 8,5 - 9,5

Kreda nawozowa Granukal jest to granulowany nawóz węglanowy, wapniowo-magnezowy powstający ze złoża naturalnej kredy z dodatkiem magnezu. Kreda, jako podstawowy składnik nawozu, jest pochodzenia organicznego, co zapewnia wyjątkowe rozdrobnienie i niespotykaną miękkość w kontakcie z glebą. Wysoka, procentowa, zawartość CaO i MgO w produkcie Granukal, decyduje o dużej sile zobojętniania tego nawozu i gwarantuje doskonałą skuteczność odkwaszania, ponieważ w nawozie obok wapnia pojawia się magnez. Wynika to z faktu, że tlenek magnezu ma o 40% większą siłę zobojętniającą niż tlenek wapnia. W procesie nawożenia roślin, ważną rolę odgrywa magnez, który jest dobrze przyswajany z roztworu glebowego. Optymalne przyswajanie magnezu jest możliwe, dzięki stosowaniu kredy Granukal, która zawiera magnez rozpuszczalny w wodzie, w formie, która łączy się sorpcyjnie z minerałami ilastymi. Forma węglanowa gwarantuje łagodne działanie neutralizujące jony wodorowe w glebie, a co za tym idzie, poprawę własności fizycznych, chemicznych i biologicznych gleby, bez zakłócenia jej naturalnej równowagi
ok. 390zl/t

Edytowany przez nie, 25 lipiec 2013 - 22:47.

#1045 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 26 lipiec 2013 - 09:02

Wapno granulowane wczoraj przywieźli mi Agrocarb MMP. Cena 91,80 zł/t.

#1046 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 20:55

Wapno granulowane Wszystkie te wapna omay nie są złe ale też nie są rewelacyjne .
Za to myślę że cena za kredę mielnicką wilgotną ( AGROCARB MMP) jest odpowiednia do jakości, inaczej mówiąc zakup tej kredy to dobry wybór w tej cenie.
Co do granulatu to pod względem granulacji jest to produkt słaby :
-po pierwsze granule są za duże co przełoży się na szybkość rozkładu i szybkość uzyskania efektu .
-po drugie może być problem z wysiewem tego typu granulatu.
-po trzecie parametry nie są najlepsze w relacji do ceny.
Ten granulat nie powinien być droższy niż 250 zł za tonę

Z tych trzech najlepszy będzie produkt suszony (Kreda Agrocarb MP ) ale cena trochę odstrasza :o . ( za 160zł można kupić o wiele lepszą suchą moczkę np. z "Minerału" czy fast z Nordkalku )
Więc najbardziej rozsądny wydaje się być zakup wapna surowego tego producenta czyli Kredy Mielnickiej ( Kreda Agrocarb MMP)

Edytowany przez Agronom_kujawy, 26 lipiec 2013 - 20:57.

#1047 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 22:46

Wapno granulowane wielkie dzięki za odpowiedź <piwo> twoje zdrowie

#1048 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 20:15

Wapno granulowane co sądzicie o granulatach Ekograncali z Vincal:
- wersja activ 40% CaO i 5-15% substancji organicznej z węgla brunatnego (w tym kwasy huminowe) 370zł/t,
- wersja merc 45% CaO, 1,5% MgO 400zł/t

#1049 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 07:45

Wapno granulowane Nie słyszałem, nawet dr Google o tym nie słyszał .
Skąd to wyczasłeś kolego ?

Edytowany przez Agronom_kujawy, 31 lipiec 2013 - 07:47.

#1050 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 20:45

Wapno granulowane chyba w sierpniowym TopAgrar była ich reklama tudzież artykuł sponsorowany o "wapnie z jeziora"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 12 sierpień 2013 - 21:50

Wapno granulowane Witam i potwierdzam że dolomitowe to badziew i znalazłem coś takiego wapno węglanowe odmiana 04 z dostawa do wielunia 58 zł za tonę http://wapno-nawozow...pna-weglanowego myslę że będzie dobre chyba że macie inny ch producentów wapna weglanowego pylistego lub granulowanego.A jeszcze mają krede w granulacie odmiana 06A w big bagu za 372 zł/t.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#1052 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 13:49

Wapno granulowane Cena netto za kruszonkę :)
Ty to akurat pod nosem masz bardzo dobre wapno w zakładzie kredowym Minerał w Trębaczewie - kreda nawozowa odmiana 04

Edytowany przez Agronom_kujawy, 13 sierpień 2013 - 13:56.

#1053 Share ollo82

ollo82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,gry komputerowe,

Napisany 16 sierpień 2013 - 13:01

Wapno granulowane witam.mam pytanie czy jest sens wywozic na pole margiel? dostalem wlasnie dwa kawalki w dzierżawe i na jednym z nich lezy duza halda tego badziewia.czy moze lepiej uzyć wapna budowlanego?ziemia klasy 3-4 gliniasta.

Edytowany przez ollo82, 16 sierpień 2013 - 13:03.

#1054 Share Bastelli

Bastelli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 07:26

Wapno granulowane Witam. Co sądzicie o tym produkcie . Ten dystrybutor jest najbliżej mnie. Agronom co sądzisz o tym wapnie?
Chcego używać co roku w nieielkich dawkach po 300-400 kg/ha pogłównie. Wapno nie było dawane już długi czas co najmniej 15 lat

EKO-GRAN EXTRA

Wapno nawozowe odmiana 01 - granulat

Zawartość CaO 90%

Postać: Granulat, frakcja 2 – 5 mm – nie zawiera części pylistych

Dzięki odpowiedniej granulacji daje się odpowiednio roziewać na polu bez ”efektu pylenia”

EKO-GRAN EXTRA znacznie poprawia odczyn gleby i dostarcza wapń dla wszystkich rodzajów gleb praktycznie w bardzo krótkim czasie po wysiewie, dzięki formie tlenkowej nawozu.

Doskonale reaguje z glebą w wyniku czynników atmosferycznych, co powoduje bardzo szybką przyswajalność.

EKO-GRAN EXTRA jest to wapno nawozowe w postaci tlenkowej zgranulowane które poddane specjalistycznemu procesowi granulacji przeznaczone jest do stosowania głównie na glebach średnich i ciężkich, gdzie wymagana jest szybka poprawa odczynu pH.

EKO-GRAN EXTRA jest nawozem zawierającym wysoką dawkę CaO i dlatego należy unikać przewapnowania.

Pozdrawiam

#1055 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 21:52

Wapno granulowane Jak dla mnie to wapno jest trochę ryzykowne żeby dać je pogłównie tak jak podaje producent. Ten produkt to jakaś nowość , lepiej przetestować go w mniejszej ilości i zobaczyć efekt.
Wapna tlenkowego nie można dawać pogłównie , bo spowoduje więcej strat jak pożytku. Nie wiem czy producent robił jakieś badania w tym zakresie , trzeba by wypytać producenta.
Parametry to wapno ma dobre a nawet bardzo dobre , sądząc po cenie też jest to towar w odpowiednim przedziale cenowym.
Co do granulacji to raczej jest to kruszonka niż granulat i wysiew może być problematyczny.
Myślę że z oceną trzeba poczekać aż ktoś je zastosuje i oceni efekty .
Ja raczej polecał bym je pod orkę lub pod agregat a odradzał pogłównie.
poza tym podobny produkt ma grupa Lhoist tylko nie nazywa go granulowanym i zdaje się że cena jest o połowę niższa .

Edytowany przez Agronom_kujawy, 27 sierpień 2013 - 22:03.

#1056 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 23:23

Wapno granulowane Hej, jaki kolor powinno mieć wapno węglanowe? Z ciekawości zerknąłem teraz w google i raczej są kolory z odcieniem żółtego, a moje jest jakby jasno-szaro-niebiesko-grafitowe. Nie wiem jak to dokładnie określić :D

#1057 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 18:41

Wapno granulowane Witajcie! Jakie wapno najlepiej zastosować w powiecie lipskim (woj. mazowieckie). Najbliżej jest kopalnia w IŁŻY - pokłady jurajskie - ale stopień zmielenia pozostawia wiele do życzenia. W promieniu 100-120km jest też Bukowa, Morawica, Kielce, Drugnia. Które kopalnie oferują najlepiej zmielony towar i może ktoś zna aktualne ceny? Ewentualnie jakie wapno granulowane będzie najekonomiczniejsze?

#1058 Share trys

trys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 09:38

Wapno granulowane agronom kujawy mam pytanie

mam ziemie ciężką o ph 4.5 do 5,5 klasy III i IV w zależności od działki potrzebuje to zwapnować odkwasić jestem z okolic Żywca samo południe polski w uprawach są ziemniaki owies pszenica trawa i od zeszłego roku bobik dla poprawy struktury gleby bobik oczywiście wapnowany wapno nawozowe tlenkowe 60 % odm 03 w big bag przed siewem bo tak to nie rośnie możesz coś polecisz lub doradzisz w mojej okolicy

Edytowany przez trys, 02 wrzesień 2013 - 19:47.

#1059 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 18:07

Wapno granulowane Siemka. Ile powinienem dać ton na ha wapna i jakiego jeżeli mam ph 4,6 i 5,3? Myślałem o tym http://tablica.pl/of...html#e9ba9e2be6
(magnezowe).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 21:29

Wapno granulowane

Hej, jaki kolor powinno mieć wapno węglanowe? Z ciekawości zerknąłem teraz w google i raczej są kolory z odcieniem żółtego, a moje jest jakby jasno-szaro-niebiesko-grafitowe. Nie wiem jak to dokładnie określić :D

Kolor nie jest decydujący chyba że uprawiasz warzywa białe , takie jak pietruszka czy seler . Wtedy im bielsze tym lepsze .
Ogólnie białe wapno jak dostanie wody to robi się żółte , świadczy to obecności zanieczyszczeń ( zwanych także mikroelementami) takich jak magnez, krzem i żelazo.
Poza tym kolor u jednego producenta może się różnić za każdym razem co wynika z niestabilności złóż wapieni , jedynie wapno jeziorne lub kreda pisząca pozostaje biała lub sino-biała.
Pozostałe wapna węglanowe są różnych odcieni od żółtego po po pomarańczowy i ciemno stalowy .
Na pewno pomarańczowy odcień jest właściwy dla wapna z magnezem , a żółty wapna z żelazem , siwy to raczej obecność krzemionki .
pozdro

agronom kujawy mam pytanie

mam ziemie ciężką o ph 4.5 do 5,5 klasy III i IV w zależności od działki potrzebuje to zwapnować odkwasić jestem z okolic Żywca samo południe polski w uprawach są ziemniaki owies pszenica trawa i od zeszłego roku bobik dla poprawy struktury gleby bobik oczywiście wapnowany wapno nawozowe tlenkowe 60 % odm 03 w big bag przed siewem bo tak to nie rośnie możesz coś polecisz lub doradzisz w mojej okolicy

Jeśli chodzi o odkwaszanie gleby ciężkiej to nie prawdą jest że wapno tlenkowe jest skuteczniejsze niż węglanowe. W badaniach IUNGU wyszło że taka sama dawka wapna węglanowego odkwasza glebę silniej niż wapno tlenkowe . Więc proponuje ci zrobić eksperyment i sypnąć wapno węglanowe kredowe pod agregat w ilości 1 tony na hektar dla granulatu( gleba ciężka) .

Siemka. Ile powinienem dać ton na ha wapna i jakiego jeżeli mam ph 4,6 i 5,3? Myślałem o tym http://tablica.pl/of...html#e9ba9e2be6
(magnezowe).

Nie wygląda to na wapno magnezowe , ciężko powiedzieć kto jest producentem i jakie ma parametry patrząc po zdjęciu .
Sprecyzuj bardziej co to za produkt .
Sądząc po cenie 35zł za tonę to trzeba by dac tego z 10 t na hektar ;)

Edytowany przez Agronom_kujawy, 03 wrzesień 2013 - 21:38.