Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1822 odpowiedzi na ten temat

#941 Share bartek30

bartek30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 20:05

Wapno granulowane

Rozumiem kolego yacenty że nie widzisz rewolucji po zmianie pH z 4,5 do 6,7 ?

Opowiem wam historyjkę:
-Dzisiaj u nas na wsi jeździli obwoźni handlarze wapnem -normalnie cyganeria, co jakiś czas pojawiają się krzyczą z samochodu - "wapno! wapno !"
ogólnie komedia. Bo rozumiem że można sprzedawać wapno jeżdżąc od gospodarza do gospodarza i wciskać ulotki bez żadnych danych firmy tylko z numerem telefonu, ale żeby tego typu praktyki przechodziły to naprawdę świadczy o tym że ktoś to kupuje. A najlepsze jest to że znajomy któremu tłumaczyłem jak się nie dać zrobić, zakupił od nich " na próbę" 1 tonę tego wapna, sam mi o tym nie powiedział(chyba ze wstydu jak już ochłonął po zakupie) ale się dowiedziałem od sąsiada. Oczywiście towar luxus co byś nie zapytał handlarza to w sobie ma:
-Magnez ma?
-Ma Panie .
-Dużo
-25%
-A mocne to wapno jest?
-Panie mocne.
-A ile procent?
-Ponad 120% :)
itp..
Ogólnie wszystko było by ok , gdyby nie jakość i cena tego specyfiku .
Tona kamyczków otoczonych na mokro w betoniarce mączką wapienną kosztuje w workach 700zł .
No i tu zaczyna się dramat.
A najlepsze jest to że kupują takie wapno i mali rolnicy i duzi, mądrzy i głupi w zależności od pogody , a jak zapytasz jak oceniają ten produkt to mówią że luxus granulat ,sieje się idealnie efekt super :)
Rozumiem że można się raz naciąć na coś takiego , ale żeby sypać sobie kamienie na pole i jeszcze to chwalić to już tego nie pojmuje :wacko:

Firmy z Częstochowy, Działoszyn, Raciszyn to ich praktyka materiał sprzedawany, zwykły dolomit spakowany w worki w garażach i stodołach ( byłem tam i sprawdzałem). Też zachodzę w głowę ile razy można dać się zrobić w ch.... żeby zrozumieć że jest się oszukiwanym i że takich powinno się bić. A ulotkę z nr telefonu można zawsze sprawdzić dzwoniąc do potencjalnej firmy i prosząc o nr nip w celach weryfikacji firmy, a następnie przez internet ogólnie dostępny dziś w każdym domu, sprawdzić na stronie CiDG a tak na marginesie to wystarczy nazwa firmy by dowiedzieć się wszystko o firmie bo na takiej ulotce jest nazwa firmy. Także zanim zaczniemy krytykować sprawdźmy zanim pomierzymy ich jedną miarką. A jeśli chodzi o skład 120% nie wypowiem się na temat tego klienta który to kupił.

Edytowany przez milanreal1, 11 kwiecień 2013 - 22:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 20:11
  •  

#942 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 20:52

Wapno granulowane Wapno z Działoszyna miałem. Paliło jak nie wiem, 75% tlenkowe.

#943 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 13 kwiecień 2013 - 18:13

Wapno granulowane Oczywiście nie ma co generalizować.
Bo na przykład z Działoszyna do Trębaczewa jest zaledwie 10km a w Trębaczewie w Zakładzie Kredowym Minerał jest wapno workowane super i w cenie 155zł za tonę . Bardzo często je polecałem tu na forum.
A już z Działoszyna i Raciszyna nie polecam ze względu właśnie na oszustwo , chociaż ze względu na bardzo dużą ilość małych producentów nie ogarniam ich wszystkich i nie wiem co oni w tych stodołach mieszają.
Ogólnie nie należy kupować wapna niewiadomego pochodzenia i od osób które nie potrafią wskazać producenta ani nie mają nawet firmy bo jest to na 99% oszustwo.
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#944 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 19:39

Wapno granulowane Na poniedziałek - środę mam umówiony odbiór wapna w BIG-BAG z Tębaczewa. Po prostu nie mam jeszcze umówionego transportu, stąd taka rozbieżność co do terminu. Mam też RCW do delikatnego remontu.
@Agronom_kujawy podpowiedz mi czy już w poniedziałek z samego rana muszę się zabierać za remont rozsiewacza RCW czy da radę rozsiać wapno z Trębaczewa czymś takim: http://www.google.pl...19&tx=156&ty=68
z taką dziurą: http://www.google.pl/imgres?client=firefox-a&hs=Zk6&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1366&bih=648&tbm=isch&tbnid=kxRUwOOwY29GCM:&imgrefurl=http://www.maszyny.dlafarmera.plwww.maszynydlafarmera.pl/index.php/katalog-maszyn-rolniczych/item/15-rozsiewacze/174-brzeg-mx-premium-850120016003000&docid=rqic6rA00C9TWM&itg=1&imgurl=http://www.uniagroup.com/ug/vfs/7.%252520nawozenie/ms_%252520mx%252520-%252520otwor%252520dozujacy.jpg&w=1024&h=768&ei=5qVpUcvQGJHn4QTi4oD4BA&zoom=1&ved=1t:3588,r:45,s:0,i:225&iact=rc&dur=655&page=3&tbnh=191&tbnw=259&start=45&ndsp=28&tx=159&ty=57

#945 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:09

Wapno granulowane A jakie wapno zakupiłeś ?
Pyliste czy ziarniste ?
Bo jak ziarniste to pójdzie zwykłą siewką , a jak pyliste to raczej będzie niezbędny RCW lub jakiś inny wynalazek tego typu.
Ogólnie kreda nawozowa w Trębaczewie jest w formie pylistej , ale mają też różne frakcję kredy pastewnej i wiem że dużo ludzi myśli że to ten sam produkt tylko dużo lepszy od pylistego bo się lepiej wysiewa. Niestety jest to zasadnicza różnica w tych dwóch postaciach tego samego materiału. Pyliste kiepsko się sieję ale efekt jest szybki widoczny od razu po zastosowaniu. Drobne kamyczki super się sieją ale rozkładają się nie wiadomo jak długo- może i kilkadziesiąt lub kilkaset lat i efektu raczej ciężko szukać :)
Pewnie znajdą się tacy którzy stwierdzą że sieją kamyczki i widzą efekt ale jest to raczej mało prawdopodobne .
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#946 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2862 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 22:08

Wapno granulowane Wapno ma być pyliste. W tym temacie już mówiłeś i ja to przeczytałem że wapno ziarniste z Trębaczewa będzie się długo rozkładać więc zamówiłem pyliste. Na samym początku rozmowy telefonicznej podczas zakupu wapna podkreśliłem iż interesuje mnie rolnicze wapno pyliste, więc sprzedający z Trębaczewa nic nawet nie wspominał o tym ziarnistym dodawanym do pasz itd. Czyli jutro ciężki dzień przed mną, spawarka i diaks idzie w ruch.

#947 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 22:15

Wapno granulowane Pytam , bo często na privie komuś tłumacze i spotykam się z tym że wszystko ok , ale jak ktoś ma zakupić pyliste a w tej samej cenie i w tym samym zakładzie jest gruboziarniste to wybiera gruboziarniste bo się lepiej sieje- i nie przetłumaczysz :wacko: .
A niestety nie jest to to samo co granulat mimo że wysiew jest super to efekt żaden w porównaniu do pylistego.
pozdrawiam

#948 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 18:32

Wapno granulowane jednak nie zdążyłem z aplikacją wapna pod kukurydzę, w jaki sposób teraz rozrzucić granulat przed siewem czy po siewie?

#949 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 kwiecień 2013 - 21:09

Wapno granulowane To co już zamierzasz siać kukurydzę? Jak chcesz stosować to przed agregatem żeby jeszcze w miarę dobrze wymieszać te wapno z glebą.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#950 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 21:53

Wapno granulowane jeszcze nie, ale boję się o fosfor, dlatego nie jestem przekonany do tego mieszania

mam ofertę na granulat z Sohlde po 300zł/t luzem, 45% CaO i 2% MgO 06a macie jakieś ciekawsze oferty?

Edytowany przez kissmy..., 17 kwiecień 2013 - 10:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 kwiecień 2013 - 15:57

Wapno granulowane A tak ogólnie to jaki masz tam odczyn?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#952 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 20:19

Wapno granulowane na jednym stanowisku odczynu jeszcze nie znam (ale raczej jest bardzo niski) na pozostałych >5,5
nie mogę wypracować żadnego rozwiązania, nie mam pomysłu na jednoczesną aplikacje polidapu i wapna w kukurydzy

#953 Share Tojestmoje

Tojestmoje

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:26

Wapno granulowane Witam,

mam info dla Agronoma. Jesli chodzi o Grade IV ekstra to rzeczywiscie jest produkowane w Vereinigte Kreidewerke Dammann ( sa dwa zaklady Soehlde i Laegerdorf), choc nazwa wląsna tego produktu nie wystepuje w Niemczech, wystepuje za to w Polsce. Nie jest to natomiast kreda nawozowa, nikt jeszcze nie widzial ( i pewnie nie zobaczy) polskiego certyfikatu, choc firma sprowadzajaca do Polski i majaca tu siedzibe OMYA ( zreszta udzialowiec VKD) pokazuje tzw. karte produktu ( ale nie certufikat! ) , która pisze...sama i ogłasza wszem i wobec , ze to kreda nawozowa. Otóz jest to granulowany weglan wapnia a nie kreda nawozowa. Jesli chcesz to sprawdzic, po prostu popros ich o polski certyfikat. Import kwitnie w tysiacach ton a certyfikatu jak nie bylo tak nie ma. Brakuje słów na taka działalnosc.

#954 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:40

Wapno granulowane kreda to też węglan wapnia

#955 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:48

Wapno granulowane to jest to samo co u Osadkowskiego po 300zł/t?

#956 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 16:59

Wapno granulowane Nie miałem tego w ręku to nie powiem co to jest warte , ale docierają do mnie sprzeczne informację , raz to samo wapno ma super kartę produktu innym razem dane są dużo słabsze.
Mój nos wyczuwa tu jakiś szwindel ;)

#957 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 01 maj 2013 - 22:30

Wapno granulowane agronomie a co sądzisz o tych wapnach http://tnij.org/vjhg i http://tnij.org/vk1i ?

Edytowany przez nie, 05 maj 2013 - 16:03.

#958 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 02 maj 2013 - 00:10

Wapno granulowane Stosowałem to wapno i jestem zadowolony, polecam.

#959 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 02 maj 2013 - 04:18

Wapno granulowane Po małych testach na polu wapna kredan z Huszlewa, stwierdzam że się łatwo rozkłada. Posypałem pogłównie po jęczmieniu ozimym i po dwóch deszczach po granulkach ani śladu, jedynie jak była jakaś wielka to została biała plamka na ziemi. Na efekt działania poczekam do żniw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share mtz820narew

mtz820narew

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo:maszyny rolnicze,uprawa roślin

Napisany 03 maj 2013 - 10:11

Wapno granulowane Cześć,wiecie może jaka jest cena wapna tlenkowego 60%(na dolnym śląsku)???