AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jankes123    6

po co masz sie meczyc domowymi sposobami skoro za jedna probke w stacji chemiczno rolniczej placi sie 11 zł hyba cos kolo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Domowym sposobem to Płyn Helliga, na allegro niecałe 20 zł lub sklepy ogrodnicze, castoramy, obi itp.

Z dokładnością pomiaru jest słabo ale zawsze już coś pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FRIDO    0

Witam czy ktos z was stosowal krede jeziorna i w jakiej ilosci???kleby sa lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Witam chciałbym zasięgnąć wiedzy w temacie odkwaszania gleby otóż PH wynosi 4.5 i oto moje pytanie czy to wapno http://www.polcalc.pl/?page_id=7 nadaje się do podniesienia PH cena to 450zł za tone skład jest niedaleko mnie

Nadawać się nadaje, tylko za 1500zł/ha nie jestem pewien czy dasz radę odkwasić pole tym wapnem, zainteresuj się może kredą nie granulowaną luzem w ilościach całosamochodowych w cenie ok 100zł/t, dużo zaoszczędzisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pafnucek    0

W minionym tygodniu kupowałem nawozy i obejrzałem sobie wapniak koszelowski ECOGRAN i nawet sobie wziąłem trochę do kieszeni. W domu wrzuciłem dużą granulę do szklanki z wodą i patrzyłem jak się ładnie rozsypuje bez mieszania. Niestety rozsypała się tylko do połowy to co z niej pozostało było kulką wapna, którą można było "rozmazać" w palcach. Moim zdaniem skoro to ma być granulowana kreda to granula powinna być jednorodna. Ponadto granule to dość duże kulki o średnicy od 10 do 20mm i nie jestem pewien czy by to się nie pokruszyło i zasklepiło na dnie rozsiewacza (amazone ZAF). Cena nawozu wynosi 500zł/tona za BB i 550za worki chyba 40kg. Jeśli macie jakieś doświadczenia z tym nawozem to napiszcie.

 

No tak to niestety jest, albo miekka granula co się rozpuszcza i można stosować pogłównie albo twarda i potrzeba czasu....sąsiad jakos sobie poradził z wapniakiem koszelowskim i mówił, ze zadowolony. Dawał do sadu i na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

W pewnej firmie jest promocja do 01.03 cena 299zł netto z kredę granulowaną jak kogoś interesuje niech piszę na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Po byku promocja.300 zł za węglan.I pewnie jeszcze netto.Jak do 1.03 to podejrzewam że wiem o którą firmę ci chodzi.Kamyki otoczone pudrem.Kiedyś takie coś kupiłem i jak zrobiłem przesiew na mokro przez sito do mąki oczko około 0,5 mm to zostało mi co najmniej 50% kamyków od 0,5 do 4 mm.Z przewagą na te 4 milimetrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

To jednak sam inwestowałeś w kredę? Kupić za 500zł a za 300zł to jest różnica ale broń boże ja nikogo nie namawiam.Sam brałem z innej tylko dzisiaj do mnie dzwonili że po tyle sprzedają więc jak ktoś i tak ma zamiar to siać to zawsze będzie miał taniej. A kolego kamyki w dolomicie Ci nie przeszkadzają? Ja tej kredzie co siałem nie znalazłem żadnych kamyków wszystko się rozpuściło

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

A ma ktoś jakieś namiary na krede luzem interesowało by mnie ilość całosamochodowa około 25t a lokalizacja to kłodawa krośniewice łęczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Kopalnia minerał z Trębaczewa dobry towar i sprawdzony, cena atrakcyjna, jeszcze jak byś złapał auto z powrotu to Ci by to wyszło nie najgorzej tym bardziej, że to na prawdę dobra kreda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A ma ktoś jakieś namiary na krede luzem interesowało by mnie ilość całosamochodowa około 25t a lokalizacja to kłodawa krośniewice łęczyca

chłopie bierz auto nordkalku i msz co trzeba na pole


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Thug a mógłbyś podesłać jakiś link towaru który miałeś na myśli bo nie miałem jeszcze styczności z tą firmą z gury dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

jak chcesz węglan w postaci kredy o dużej reaktywności to polecam nordkalk standart cal reaktywność powyżej 90 %

a możesz go kupić w każdej dużej firmie dystrybucyjnej jak osadkowski , agro-efekt, rudnik itd

tu masz link i klikniesz sobie do opisow produktów nordkalku

http://www.nordkalk.pl/default.asp?viewID=1868

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Auto tego nordkalku wyjdzie trzy razy drożej, niż kredy z Trębaczewa minimalna różnica w składzie i reaktywności. Jeśli masz czym rozsiać to bym się za dużo nie zastanawiał no chyba, że masz za dużo kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

ile kosztuje auto tej kredy z trębaczewa sprzedają pylistą czy tylko granulat nordkalk nie sprzedje granulatu

a gdzie jest napisane jaką reaktywność ma ta kreda bo nie mogę znależć

auto nordkalku standart pylistego kosztuje około 2200zł niecała stówa za tonę

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

W formie pylistej tylko sprzedają, dokładnie ceny nie pamiętam ale w zeszłym roku luzem płaciłem ok 130zł a w big bag około 145 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no to jest drożej niż w nordkalku także odpada


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

a ile Ci powiedzieli bo jak ja szukałem w mojej okolicy to ponad 200 za tone, generalnie uzupełniam z morawicy bo mi najkorzystniej wychodzi lub z radkowic , a jak mam bardzo kwaśną to krede daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie nie wiecie gadzie na skladach z nawozami w okolicy Radziejowa ,Osięcin, Dobrego mozna kupic polcalc ? Do Lubienia mam 60 km i nie bardzo mam ochote jechac tam po 2-3 tony a w pobliskich skladach tylko wap-mag badz kreda jeziorna w big bagach "no name " :blink: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1973    13

Ktoś zainteresowany jest wapnem ??? Mam do zaoferowania całą game Lhoist.

Ja jestem zainteresowany węglanem i tlenkiem. Tak po 1 samochodzie każdego jak będzie w dobrej cenie.Wrzuć ceny jakie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj