Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1822 odpowiedzi na ten temat

#921 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 26 marzec 2013 - 21:30

Wapno granulowane niedługo będzie, to jak z elektrycznością ;)

„Kalk ist nicht alles, aber ohne Kalk ist alles nichts“.
wapno to nie wszystko ale wszystko bez wapna jest niczym

Edytowany przez Agronom_kujawy, 26 marzec 2013 - 21:45.

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 06:42
  •  

#922 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2013 - 21:53

Wapno granulowane .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:07.

#923 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 26 marzec 2013 - 22:04

Wapno granulowane ok, jak byś potrzebował porady cenionego EKSPERTA to pisz na priv :)
" Często drażni nas w innych to co mamy sami w sobie "

Edytowany przez Agronom_kujawy, 26 marzec 2013 - 22:09.

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 26 marzec 2013 - 22:10

Wapno granulowane Wydaje mi się że ten temat nie ma sensu , to tak samo jakby próbować kogoś nakłonić do stosowanie RSM-u , mimo że wielu rolników może stosować RSM mowa tu o osobach mogących wjechać w pole to i tak połowa z nich napycha kieszenie pośrednika lub zakładu chemicznego i to jest wszystko ok ?

#925 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 22:15

Wapno granulowane Kolego, sensu nie ma to że kolega Xemit za jeden post dostał tyle punktów reputacji co ja za 300 postów !
Życie nie jest sprawiedliwe .... :wacko:

Edytowany przez Agronom_kujawy, 26 marzec 2013 - 22:15.

#926 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 22:19

Wapno granulowane Tak mnie zastanawia twoja wytwałoiśc w przekonywaniu do swojego zdania
100 dni

#927 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 22:26

Wapno granulowane Za to ile człowiek się douczył przez ten czas , bezcenne :)

#928 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 22:30

Wapno granulowane Masz racje pare lat teorii 28 lat praktyki
ale wapnu nie poświeciłem nigdy tyle czasu co przez te zimę
rewolucji nie widze

#929 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 22:33

Wapno granulowane wszystko zależy jakie masz gleby i jakie masz pH . Bo jak byś miał pH w granicach 4 i podniósł do optymalnego to byś zobaczył rewolucję .
A jeżeli utrzymujesz od lat optymalne pH to problem cie nie dotyczy w zasadzie i dziwie się w takim razie co tu robisz ?

#930 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 27 marzec 2013 - 20:11

Wapno granulowane nie widzę tak owej, ale może patrzeć nie potrafię.
w 3 lata z 4.5 do 6.2-6.7

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 21:03

Wapno granulowane Rozumiem kolego yacenty że nie widzisz rewolucji po zmianie pH z 4,5 do 6,7 ?

Opowiem wam historyjkę:
-Dzisiaj u nas na wsi jeździli obwoźni handlarze wapnem -normalnie cyganeria, co jakiś czas pojawiają się krzyczą z samochodu - "wapno! wapno !"
ogólnie komedia. Bo rozumiem że można sprzedawać wapno jeżdżąc od gospodarza do gospodarza i wciskać ulotki bez żadnych danych firmy tylko z numerem telefonu, ale żeby tego typu praktyki przechodziły to naprawdę świadczy o tym że ktoś to kupuje. A najlepsze jest to że znajomy któremu tłumaczyłem jak się nie dać zrobić, zakupił od nich " na próbę" 1 tonę tego wapna, sam mi o tym nie powiedział(chyba ze wstydu jak już ochłonął po zakupie) ale się dowiedziałem od sąsiada. Oczywiście towar luxus co byś nie zapytał handlarza to w sobie ma:
-Magnez ma?
-Ma Panie .
-Dużo
-25%
-A mocne to wapno jest?
-Panie mocne.
-A ile procent?
-Ponad 120% :)
itp..
Ogólnie wszystko było by ok , gdyby nie jakość i cena tego specyfiku .
Tona kamyczków otoczonych na mokro w betoniarce mączką wapienną kosztuje w workach 700zł .
No i tu zaczyna się dramat.
A najlepsze jest to że kupują takie wapno i mali rolnicy i duzi, mądrzy i głupi w zależności od pogody , a jak zapytasz jak oceniają ten produkt to mówią że luxus granulat ,sieje się idealnie efekt super :)
Rozumiem że można się raz naciąć na coś takiego , ale żeby sypać sobie kamienie na pole i jeszcze to chwalić to już tego nie pojmuje :wacko:

#932 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 27 marzec 2013 - 21:26

Wapno granulowane kupione prosto z duzej kopalni w okolicy, mierzone kwasomierzem za 30zł, dodatkowo powierdzone corocznym glejtem z uniwerystetu wrocławskiego gdzie jeden z instytutow wykonuje nam badania. PH jest wyższe, nie widzę z tego korzyści na oko, może muszę zmienić okulary albo zacząć inaczej patrzeć na ziemie i płody rolne

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#933 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 21:56

Wapno granulowane widzę kolego że jesteś bardziej radykalny niż ja , tyle że w odwrotną stronę .

#934 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 05:36

Wapno granulowane

Kolego, sensu nie ma to że kolega Xemit za jeden post dostał tyle punktów reputacji co ja za 300 postów !
Życie nie jest sprawiedliwe .... :wacko:

Kolego nie przejmuj się tym kolega Xsemit jest z nami chyba od zawsze i niejednokrotnie spuszczał w kanał róznych uczonych swoim zdrowo rozsądkowym lekko cynicznym podejściem do rolnictwa do polityki itp. To jest taki Niesiołowski agrofoto :). A wapno cóż ktoś kiedyś pożyczył ode mnie 5 ton granulatu a kupił i chciał mi oddać 5 ton kamyków wapno podobnych jeszcze w cenie granukalku :)

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#935 Share QuQurydza

QuQurydza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 12:41

Wapno granulowane Witam. Stosował ktoś może kiedyś wapno "Kreda nawozowa GRADE IV Extra". Jakie efekty. Jakie doświadczenia z zastosowania tego typu wapna. Czy można je mieszać z jakimkolwiek nawozem wiosną.??

Edytowany przez QuQurydza, 02 kwiecień 2013 - 12:49.

#936 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 16:06

Wapno granulowane 42 strony dyskusji poszły na marne po takim jednym pytaniu :(

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#937 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 20:39

Wapno granulowane Nie wiem czy to analfabetyzm wtórny czy zwyczajne lenistwo.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#938 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 21:32

Wapno granulowane heh
A co jest najzabawniejsze to nie potrafie zlokalizowac kto produkuje wapno Grade IV Ekstra. Może ktoś z was zna producenta?
Z mojej wiedzy wynika że producent doszedł dopiero do Grade I . Po niemiecku Grade znaczy gatunek - czyli im większa cyfra tym gatunek gorszy :)
Czyżby polskiego pośrednika poniosła fantazja ?
hehe

A stosował ktoś z was ;
Kalk Super EXTRA Plus III Generacji wapno z dodatkiem Physio+++ i mikroelementami , borem, manganem,krzemem, molibdenem, żelazem i magnezem?
Ponoć plon staje dęba po czymś takim!
:)

ok już znalazłem, to jednak OMAYA takie coś produkuje.

Witam. Stosował ktoś może kiedyś wapno "Kreda nawozowa GRADE IV Extra". Jakie efekty. Jakie doświadczenia z zastosowania tego typu wapna. Czy można je mieszać z jakimkolwiek nawozem wiosną.??

Reaktywność tego wapna to 50% , bardzo kiepski parametr:(. Pytanie jaka jest tego cena?

Edytowany przez Agronom_kujawy, 02 kwiecień 2013 - 22:04.

#939 Share QuQurydza

QuQurydza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:45

Wapno granulowane garek, paktofonikas niestety nie znalazłem nikogo kto by stosował to wapno na 42 stronach o których wspomnieliście (może gdzieś przeoczyłem). Jest to wapno granulowane. Pochodzi Zakład Vereinigte Kreidewerke Dammann KG Lagerdorf - Niemcy. Granulowany nawóz węglanowy wapniowo-magnezowy, powstający z naturalnej kredy pochodzenia organicznego z dodatkiem magnezu. Forma węglanowa. Tyle dostałem. Jak rozumiem nikt nie miał styczności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 21:19

Wapno granulowane dziwne .
Chyba raczej jest produkowany przez omaya , tylko gdzie?
Na stronie damman nie ma takiego produktu jak kreda granulowana gatunek IV z magnezem.

garek, paktofonikas niestety nie znalazłem nikogo kto by stosował to wapno na 42 stronach o których wspomnieliście (może gdzieś przeoczyłem). Jest to wapno granulowane. Pochodzi Zakład Vereinigte Kreidewerke Dammann KG Lagerdorf - Niemcy. Granulowany nawóz węglanowy wapniowo-magnezowy, powstający z naturalnej kredy pochodzenia organicznego z dodatkiem magnezu. Forma węglanowa. Tyle dostałem. Jak rozumiem nikt nie miał styczności.

Lepiej zastosuj jakiś polski sprawdzony produkt, ewentualnie niemiecki ale Grade I . Bo ten co napisałeś to tak naprawdę połowa wapno a połowa glina .

Edytowany przez Agronom_kujawy, 09 kwiecień 2013 - 21:05.