Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1821 odpowiedzi na ten temat

#861 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2013 - 20:07

Wapno granulowane

.

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 16:42
  •  

#862 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 20:08

Wapno granulowane to po kiego grzyba porównujesz go z dawkami Nordkalku potrzebnego do odkwaszenia ziemi o ph 4

10,68 x 105zł brutto = 1121,4 zł/ha wersja nordkalk standard
26x 60zł brutto = 1560zł/ha wersja inne wapno typu dolomit lub wapno kopalniane

Co daje na jeden rok:
280,25 wersja nordkalk
390zł wersja inne wapno

Ja mam ph 5,5 - 6,5 i stosuje Nordkalku standart 2,5t/ha raz na 4 lata co daje rocznie koszt 68zł/ha , w Twojej technologi nawet w minimalnej dawce którą zalecasz czyli 400kg/ha to jest 184zł/ha czyli o 116zł drożej razy moje 200ha daje to 23200zł. Czyli niezła zabawa na Teneryfie dla całej rodzinki przez dwa tygodnie.
Nie odpowiedziałeś ile należy wysiać Twojego wapna aby podnieść ph z 4 na 7
Koniec tematu

Edytowany przez west, 16 marzec 2013 - 20:20.

#863 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 16 marzec 2013 - 20:15

Wapno granulowane rzeczywiście zamknijmy już ten temat bo już nie chce mi się powtarzać tysiąc razy .
Szkoda na was czasu.

kolego west
Podałem obiektywne dane z kalkulatora producenta . Każdy przypadek będzie inny nie jestem w stanie ich wszystkich tu opisać.
Zrób sobie eksperyment na 1 hektarze , może efekt cię przekona , bo ze zrozumieniem tekstu to u ciebie nie najlepiej :)
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#864 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 16 marzec 2013 - 20:16

Wapno granulowane Być może i rzeczywiście rozsadziło granulat ale z drugiej strony jakoś zmęczę te 10 ton , na przyszłość będę wiedział jak postępować , kupić rozsiać nie trzymać ;) Swoja drogą to kupiłem to wapno ze względu na wypełnienie transportu nawozu a jechać ekstra 20km po 10 ton nawozu to się mijało z celem ;) Jedyne co mnie cieszy to fakt że nie "powinien być " efekt w żniwa , ale to zdąrzę się pochwalić lub stworzę antyreklamę bo przecież płaciłem połowę 3/4 ceny normalne :unsure: 500 zł/t nie dałbym w życiu ...

#865 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 16 marzec 2013 - 20:19

Wapno granulowane

To jaki jest sens przepłacać, jak uzyskam ten sam efekt i poniosę przy tym niższe koszta?

Kolego nie ma sensu przepłacać.
Kup se mortadele jak xemit a nie szynkę . :)

Być może i rzeczywiście rozsadziło granulat ale z drugiej strony jakoś zmęczę te 10 ton , na przyszłość będę wiedział jak postępować , kupić rozsiać nie trzymać ;) Swoja drogą to kupiłem to wapno ze względu na wypełnienie transportu nawozu a jechać ekstra 20km po 10 ton nawozu to się mijało z celem ;) Jedyne co mnie cieszy to fakt że nie "powinien być " efekt w żniwa , ale to zdąrzę się pochwalić lub stworzę antyreklamę bo przecież płaciłem połowę 3/4 ceny normalne :unsure: 500 zł/t nie dałbym w życiu ...

A za nawóz azotowy dał byś ?
Bo widzisz dobre wapno na kwaśnej glebie daje trzy razy lepszy efekt przyrostu plonu niż azot .

Edytowany przez Agronom_kujawy, 16 marzec 2013 - 20:23.

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#866 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2013 - 20:23

Wapno granulowane .

Edytowany przez e1leex, 19 luty 2014 - 23:59.

#867 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 20:25

Wapno granulowane

Jesteś mistrzem manipulacji, na uciążliwe pytania nie odpowiadasz. Fakt lepiej nic nie powiedzieć, niż powiedzieć i zaprzepaścić wszystko, o czym się pisało przez ostatnie kilka miesięcy.

Kolego mylisz się .
Nie odpowiadam na pytania które powtarzają się już kilkakrotnie i na które już kilka razy odpowiadałem.

Nie cytuj ostatniego posta Odpocznij 7 dni za 4 punkty ostrzeżeń

Edytowany przez MAT912, 16 marzec 2013 - 20:32.

#868 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 20:30

Wapno granulowane Pytanie do eksperta samozwańca Agronom_kujawy ;)
Ile należy wysiać wapna granulowanego Polcalc na 1ha aby podnieść pH gleby z 4,5 do 6,5?? oraz jaki będzie koszt tego zabiegu? gleba średniozwięzła klasy IIIb

#869 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 20:36

Wapno granulowane Agronomowi się chyba wydaje że wapno granulowane działa jak Saletra. Po wysianiu trochę deszczu i już roślina ciągnie.

LowRider:
Wapno granulowane (może być pyliste) ma tajemnicze moce. Stosujesz 500kg na ha, roślina pobiera z tych wysianych granulek tyle ile jej CaO potrzeba i wcale odkwaszać ziemi nie musisz. Wapno działa jak azot. (Oczywiście brednie.)

#870 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 20:44

Wapno granulowane

Pytanie do eksperta samozwańca Agronom_kujawy ;)
Ile należy wysiać wapna granulowanego Polcalc na 1ha aby podnieść pH gleby z 4,5 do 6,5?? oraz jaki będzie koszt tego zabiegu? gleba średniozwięzła klasy IIIb

Zadałem podobne pytanie. Odpowiedź - post 88

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2013 - 20:53

Wapno granulowane

Może mróz granulki rozsadził i się rozpadły na pył.

To niemożliwe , to wapno jest suche i idealnie opakowane , przyczyna tkwi gdzie indziej. Moim skromnym zdaniem ktoś trzsnął drzwiami od magazynu gdzie trzymałeś to wapno, Jeśli zas było trzymane na zewnątrz, to niebezpieczny dla niego jest huk sylwestrowych petard, ewentualnie nadużywanie klaksonu. Duze szkody czyni rownież ujadanie psa , tętent koni i spiew skowronka.
Dlatego popieram spostrzeżenie New1 dotyczące natychmiastowego wysiewu.

Edytowany przez xemit, 16 marzec 2013 - 20:57.

#872 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 marzec 2013 - 21:02

Wapno granulowane Miałem zamknąć ten temat żeby ostudzić emocje ale widzę ze niepotrzebnie :P Nasz "ekspert" dostał bana na 7 dni więc główny element kłótni w temacie pojawi się na forum za tydzień.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#873 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 21:10

Wapno granulowane Tyle, że forum jest po to by dyskutować, i to nie zawsze z kimś, kto ma takie same poglądy. Teraz mamy tydzień nudy :)

#874 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 21:16

Wapno granulowane A szkoda. Składam wniosek o odwieszenie Eksperta (eksperymentatora) z Kujaw.

#875 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 21:31

Wapno granulowane Xemit człowiek się uczy na błędach , gdybym wiedział to tego samego dnia co przyjechało zostałoby rozsiane , ogólnie struktura większych granulek została a mniejsze zastrajkowały i się zciastowały , teraz czym to rozsiać ... moje Lely tego nie przetrawia a sąsiada Motyl ma za małe skrzydła żeby 12 m rozrzucić ; ( Mam nadzieje że jak trochę obeschnie to jakoś rozsieje , głównie spody się skleiły :/

#876 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 21:33

Wapno granulowane Rozrzutnik obornika

#877 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 marzec 2013 - 21:53

Wapno granulowane To te granulki w bigach były? To nie dziwne 500kg to tylko z kamyków by wytrzymały w całości, a wapno miękkie i siadło.

#878 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 22:32

Wapno granulowane

Xemit człowiek się uczy na błędach , gdybym wiedział to tego samego dnia co przyjechało zostałoby rozsiane , ogólnie struktura większych granulek została a mniejsze zastrajkowały i się zciastowały , teraz czym to rozsiać ... moje Lely tego nie przetrawia a sąsiada Motyl ma za małe skrzydła żeby 12 m rozrzucić ; ( Mam nadzieje że jak trochę obeschnie to jakoś rozsieje , głównie spody się skleiły :/

RCW3 :)

#879 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 22:47

Wapno granulowane aro1975 bardzo ciekawe są rozsiewacze z belką i podajnikiem ślimakowym , bo te pyliste to jeden wielki dym za talerzowymi i słaba dokładność , wiec może warto poszukać takiego to będzie dokładnie tylko ta cena :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 22:58

Wapno granulowane rozsiewałem kredę granulowaną z big-bags więc poleciłem - było dobrze - kreda granulowana wcale nie jest sucha i nie pyli (nawet jak granulki się rozpadną)
każdy orze jak może i rozsiewa czym ma :)

Edytowany przez aro1975, 16 marzec 2013 - 22:59.