Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1821 odpowiedzi na ten temat

#741 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 14 marzec 2013 - 21:14

Wapno granulowane Ok
Więc ja podsumuje te dwa produkty;
Wapno granulowane kredowe polcalc: krótko produkt identyczny jak niemieckie nawozy wapniowe , skuteczny i wygodny. Polski producent uczciwa cena ( nie 2500 tyś jak PRP czy 1200zł jak Timac)
Wap-mag : krótko traktowanie rolników jak debili . Wywalanie kamyczków na pole o frakcji nawet do 2cm . Dramat skuteczności . Parametry jedynie na papierze. Polski kluczowy producent
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 17:10
  •  

#742 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2013 - 21:21

Wapno granulowane Pozostało nam tylko sprecyzować pojęcie uczciwej ceny w stosunku do np tego producenta. http://www.lhoist.pl...o/produkty.html

#743 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:21

Wapno granulowane Ja bym jeszcze dorzucił http://kwmorawica.pl...ferta/16-nawozy do powyższego zestawienia.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:23

Wapno granulowane Na terenie byłego lotniska w Lubieniu Kujawskim powstał zakład produkcyjny w którym produkowany jest specjalistyczny nawóz granulowany. Budowa zakładu rozpoczęła się w 2011roku a otwarcie przewidziano na drugą połowę 2012 roku. Obecnie jest to jedyny zakład produkujący granulowane wapno tej klasy w Polsce . O lokalizacji zakładu zdecydowała głównie bliskość głównych węzłów drogowych autostrad A1 i A2 oraz szerokie zaplecze terenów rolniczych.

#745 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 14 marzec 2013 - 21:34

Wapno granulowane porównywanie wapna kopalnianego z granulowanym mija się z celem gdyż są to dwa różne rodzaje nawozów, które zupełnie inaczej się stosuje.
Wapno granulowane stosowane co roku potrafi w niewielkiej dawce podnieś plon np. kukurydzy o 30% .
Czy ktokolwiek kto umie liczyć stwierdzi że wydatek na taki nawóz jest nieopłacalny?

Edytowany przez Agronom_kujawy, 14 marzec 2013 - 21:38.

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#746 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:44

Wapno granulowane Ja chyba za mało mądry jestem. Wapno granulowane jest wytwarzane z ..... Nie z wapna kopalnianego przypadkiem?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#747 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:48

Wapno granulowane z mączki wapiennej( w przypadku węglanu wapnia pochodzenia kredowego) , lub z wapna kopalnianego ( w przypadku kredy jeziornej)

Edytowany przez Marcin91, 16 marzec 2013 - 17:42.
cytowanie poprzedniego posta

#748 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2013 - 21:50

Wapno granulowane Własnie , w jaki to cudowny sposob prosty zabieg jakim jest granulowanie " uturbia" to wapno.
Idac tą drogą można by zgranulowac piwo, by miec srubę jak po wodce.

Edytowany przez xemit, 14 marzec 2013 - 21:50.

#749 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:53

Wapno granulowane Metoda stosowania "uturbia" to wapno a nie samo wapno . ( nie wiem jak to przełożyć na picie wódki)
Chociaż półprodukt też musi mieć najwyższe parametry żeby granulat był skuteczny.

Edytowany przez Agronom_kujawy, 14 marzec 2013 - 21:54.

#750 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2013 - 21:54

Wapno granulowane Gdybym wierzył w siłę granulacji tego wapna , uwierzył bym również w takie metody. http://powiekszanie.w.interia.pl/

Edytowany przez xemit, 14 marzec 2013 - 21:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 22:15

Wapno granulowane

Pzreczytałem ten kuriozalny opis o skutecznym obniżaniu pH gleby przez polcalc , które ma taki opis " Odmiana 04 charakteryzuje się najwyższą zawartością przeliczeniową CaO i wynosi ponad 50" , to zobacz na wapno 04 ile kosztuje luzem np tutaj http://www.lhoist.pl...o/produkty.html

To jest odpowiednik(OPOLWIAK węglan 50% )półproduktu mączki wapiennejcena big-bag1t 170zł netto
Cena 29 zł to jest za grysik a nie za mączkę .

Spróbuj co ci szkodzi ;)

Gdybyś chciał przywieść z Lhoistu na Kujawy takie wapno to koszt wyszedł by:
1t-170zł netto +8%VAT = 183,6 brutto
Transport około 3,3zł netto kilometr Opole- Kujawy około 500km w dwie strony, razem 1650 netto + 23%VAT 2029 zł
Przy zakupie 24t transport do tony 84,5zł
RAZEM= 84,5+183,6 = 268zł brutto

Edytowany przez Marcin91, 16 marzec 2013 - 17:43.
cytowanie poprzedniego posta

#752 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 marzec 2013 - 22:17

Wapno granulowane Agronom już miałem się do Ciebie nie doczepiać ale jednak nie potrafię Jak człowiek który nazywa się ekspertem (masz tytuł prof. że się tak nazywasz, czy najzwyczajniej jesteś "skromny"?) który chwali się na lewo i prawo wiedza z wapnowania dodatkowo zachęcając innych do wysiewu kilkukrotnie droższego wapna. Jeżeli masz widzę z wapnowania, to chyba chemie rolna tez powinieneś znać. I jak taki "ekspert" nie zna takiego pierwiastka jak molibden? Wzór Mo gdybyś szukał w tablicy Mendelejewa Dodatkowo ten ekspert twierdzi że słoma w glebie gnije... Sorry ale @xemit nie raz już mówił ze wyższego wykształcenia nie ma a jego wiedza jest większa niż Twoja. Dodatkowo dostajesz 10% za obrażanie i prowokowanie do kłótni w 2 postach, poza tym robisz OT, ludzie zadają pytania a Ty gdzieś krążysz w chmurach. I jeżeli twierdzisz że u @deer, @HubertOjdana czy @dziedzio zobaczysz gleby o pH 4,5 to chyba na rozum upadłeś.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#753 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 22:23

Wapno granulowane

Metoda stosowania "uturbia" to wapno a nie samo wapno . ( nie wiem jak to przełożyć na picie wódki)
Chociaż półprodukt też musi mieć najwyższe parametry żeby granulat był skuteczny.

Skoro to nie wapno "uturbia" tylko sposób stosowania, czyż nie osiągnę tego samego efektu stosując wapno nie granulowane w takiej samej dawce i z taką sama częstotliwością?

sprzedam

#754 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 22:27

Wapno granulowane

Agronom już miałem się do Ciebie nie doczepiać ale jednak nie potrafię Jak człowiek który nazywa się ekspertem (masz tytuł prof. że się tak nazywasz, czy najzwyczajniej jesteś "skromny"?) który chwali się na lewo i prawo wiedza z wapnowania dodatkowo zachęcając innych do wysiewu kilkukrotnie droższego wapna. Jeżeli masz widzę z wapnowania, to chyba chemie rolna tez powinieneś znać. I jak taki "ekspert" nie zna takiego pierwiastka jak molibden? Wzór Mo gdybyś szukał w tablicy Mendelejewa Dodatkowo ten ekspert twierdzi że słoma w glebie gnije... Sorry ale @xemit nie raz już mówił ze wyższego wykształcenia nie ma a jego wiedza jest większa niż Twoja. Dodatkowo dostajesz 10% za obrażanie i prowokowanie do kłótni w 2 postach, poza tym robisz OT, ludzie zadają pytania a Ty gdzieś krążysz w chmurach. I jeżeli twierdzisz że u @deer, @HubertOjdana czy @dziedzio zobaczysz gleby o pH 4,5 to chyba na rozum upadłeś.

Kolego radzę powstrzymać emocję
To co napisałem o molibdenie było żartem , zauważ że jest tam buźka
Nigdy nie twierdziłem że znam się na czymś innym niż wapnowanie . A to czy słomka gnije czy ją jakiś królik zeźre i przemieli naprawdę mnie mało interesuje.
Jako moderator nie powinieneś podchodzić do spraw wymiany zdań jak do kłótni .
To że jesteś stronniczy i niechętny moim argumentacjom świadczy o tobie nie najlepiej ( w mojej opinii)
poza tym nie zarzucaj mi niewiedzy na temat wapnowania i nawozów wapniowych, bo mógł bym ciebie i twoich profesorów 10 razy przegadać w tym temacie. Wszak jestem prawdziwym ekspertem , a ty nawet nie raczysz eksperymentować ;)
A i @deer, @HubertOjdana czy @dziedzio tez mnie mało interesują , ich sprawa co tam mają na swoich podwórkach. Nie znam ich osobiście . A ty znasz ? Czy masz kolegów wyłącznie wirtualnych ?????

#755 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 22:29

Wapno granulowane

Ja bym jeszcze dorzucił http://kwmorawica.pl...a/16-nawozy��do powyższego zestawienia.

Znasz cenę tego wapna bez transportu?

#756 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 22:30

Wapno granulowane Przegadać kogoś to nie sztuka, sztuką jest w rozmowie przytoczyć na tyle sensowne argumenty że 2 strona sama zamilknie ;)

sprzedam

#757 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 22:31

Wapno granulowane

Skoro to nie wapno "uturbia" tylko sposób stosowania, czyż nie osiągnę tego samego efektu stosując wapno nie granulowane w takiej samej dawce i z taką sama częstotliwością?

Tak kolego osiągniesz , właśnie o tym pisze w tym temacie od samego początku.
Możesz prześledzić moje wcześniejsze posty.

pozdrawiam i dobranoc
Na dzisiaj już kończę

#758 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 22:31

Wapno granulowane

Metoda stosowania "uturbia" to wapno a nie samo wapno . ( nie wiem jak to przełożyć na picie wódki)

idąc tym tropem mączka wapienna niegranulowana zdziała to samo tylko troszkę bardziej będzie się kurzyło. ;)
doświadczenia z wapnem granulowanym nic nie wykazały, nawet nie dało się odróżnić gdzie było dawane a gdzie nie (a wg folderów od razu to widać), teoretycznie na słabych glebach małe dawki wapna są wskazane zamiast uderzeniowych, ale nie w takiej cenie, na słabej ziemi trzeba bardziej liczyć złotówki niż, już gdzieś przytoczeni, Niemcy ze znacznie lepszymi dotacjami i plonami.

Edytowany przez Stasiek84, 14 marzec 2013 - 22:40.

#759 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 22:32

Wapno granulowane

Przegadać kogoś to nie sztuka, sztuką jest w rozmowie przytoczyć na tyle sensowne argumenty że 2 strona sama zamilknie ;)

No własnie do tego dążę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 22:36

Wapno granulowane

idąc tym tropem mączka wapienna niegranulowana zdziała to samo tylko troszkę bardziej będzie się kurzyło. ;)

Dokładnie, też tak to rozumiem. Niegranulowana kosztuje ze 100 zł, granulowana 500, więc wyliczenia @xemit mają jak najbardziej sens.

sprzedam