Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1821 odpowiedzi na ten temat

#661 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 17:16

Wapno granulowane Ten wapmag drogi. 240zł za tonę. To już lepiej samochód wapna za 1700zł zamówić. Będzie 25 ton.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 15:10
  •  

#662 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 marzec 2013 - 17:39

Wapno granulowane Ale tego z kupy lejkiem nie rozsieję, a nająć to koszta przewyższą efekt.

#663 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 17:42

Wapno granulowane Zawsze można pożyczyć od kogoś RCW, Kosa lub Motyla -dasz na flaszke i po sprawie :P

#664 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 marzec 2013 - 17:59

Wapno granulowane No i łopatą nasypywać to dobrze przypakuję ..

#665 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 12 marzec 2013 - 18:22

Wapno granulowane

Ten wapmag drogi. 240zł za tonę. To już lepiej samochód wapna za 1700zł zamówić. Będzie 25 ton.

Będzie 25 ton albo i nie będzie !
Znajomy zważył taka jedną łódkę i wyszło że brakowało 7 ton !
U nas łódka po 2500 zł to wyszła tona po 140 zł brutto
Do tego towar w połowie zmielony w połowie skruszony , czyli realnie koszt wyszedł około 300zł .
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#666 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2013 - 18:23

Wapno granulowane

eee
Chyba trochę zmanipulowałeś danymi ;)
Ale to i tak nie dojdziemy czy podałeś swoje badania czy cudze .
pozdrawiam

Widzę wyjście z sytuacji .
Mogę przesłać skan z badań, również tych dodatkowych na twoją skrzynkę i moda , jeśli się na to zgodzi. Mogę również wykorzystać galerie, proszę tylko podać dział na który mam nadać zdjecia.
Jeśli dane są choćby w minimalnym stopniu zmanipulowane , publicznie przyznam się że łgam jak pies , zarzucam bezpodstawnie innym mówienie nieprawdy, mam blade pojęcie o wapnie we wszelkich postaciach i przeproszę Cię za każde słowo które uznasz za kłamliwe.
Jeśli zaś dane są prawdziwe , zachowasz się honorowo , postępując tak samo.
W skanie znajdą się wszystkie badane grunty , łącznie z szkicem mapek które posiadam. Warto zwrócić uwagę ze wszystkie moje grunty pochodzą z zakupu , czynionego sukcesywnie (nie oddziedziczyłem gospodarstwa lecz je kupiłem) od największych dziadów , których pola miały tragiczną zasobność.

Ruch należy do Ciebie.

#667 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 18:32

Wapno granulowane agronom - od łachudrów kupowałeś skoro 7t brakowało.
Rolnik - lepiej kupić łódkę, nająć rozsiewacz, zwapnować i mieć 4 lata spokoju. Za 25t wapmagu dasz ponad 6tys zł, Wynajęcie rozsiewacza - koszt niewielki + wynajęcie kogoś do ładowania np c330+tur (ciągnika z turem nie masz?)
xemit - co Cię skłoniło do zakupu gospodarstwa? Miłość do ziemi? :D

#668 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2013 - 18:42

Wapno granulowane The End.

Edytowany przez xemit, 12 marzec 2013 - 19:38.

#669 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 12 marzec 2013 - 20:29

Wapno granulowane Kolego xemit , nie jestem urzędem skarbowym nie musisz mi dokumentować swojego posiadania ;)
Muszą być jakieś granice dyskursu , za chwilę poprosisz o to abym przysłał ci moje dyplomy naukowe!!!!!! :ph34r:

agronom - od łachudrów kupowałeś skoro 7t brakowało.
Rolnik - lepiej kupić łódkę, nająć rozsiewacz, zwapnować i mieć 4 lata spokoju. Za 25t wapmagu dasz ponad 6tys zł, Wynajęcie rozsiewacza - koszt niewielki + wynajęcie kogoś do ładowania np c330+tur (ciągnika z turem nie masz?)
xemit - co Cię skłoniło do zakupu gospodarstwa? Miłość do ziemi? :D

Nie ja kupowałem, ja bym takiego sietu nie zakupił , pisałem że kolega takie kupuje, jego sprawa .

-- połączono posty --

co to jest ten dolokorn? to jest granulowany dolomit?
zawartość produktu:
60% CaCO3 - węglan wapnia
30% MgCO3 - węglan magnezu

Tak to to samo co PRP SOL z grubsza tylko to produkują w Niemczecha PRP SOL jest produktem importowanym z Chin .

Edytowany przez Marcin91, 16 marzec 2013 - 17:50.

W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#670 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:kukurydza roslina szczegolnie ulubiona......

Napisany 12 marzec 2013 - 21:59

Wapno granulowane xemit ziemi nakupił bo dopłaty dają zna się takich mądrali co to farmerów amerykańskich udają. bilans wychodzi a zero z tym wapnem bo nie ma to na celu odkwaszenia. najpierw odkwaszenie dużą dawką kredy z nordcalku (fast) rozsiane piastem. orientowałem się i do mnie z nordcalku za 115 zł tona przywiozą. potem corocznie mniejsze dawki dla utrzymania pH. a brak magnezu siarczanem magnezu uzupełnie. w tm roku na kukurydzy zaobserwowałem niedobory to jeden zabieg załatwił problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 22:16

Wapno granulowane Agronom_kujawy jeśli możesz to napisz co o tym sądzisz (mój post przekopiowany z innego tematu), najbardziej chodzi o pierwszą posta:

"W minionym tygodniu kupowałem nawozy i obejrzałem sobie wapniak koszelowski ECOGRAN i nawet sobie wziąłem trochę do kieszeni. W domu wrzuciłem dużą granulę do szklanki z wodą i patrzyłem jak się ładnie rozsypuje bez mieszania. Niestety rozsypała się tylko do połowy to co z niej pozostało było kulką wapna, którą można było "rozmazać" w palcach. Moim zdaniem skoro to ma być granulowana kreda to granula powinna być jednorodna. Ponadto granule to dość duże kulki o średnicy od 10 do 20mm i nie jestem pewien czy by to się nie pokruszyło i zasklepiło na dnie rozsiewacza (amazone ZAF). Cena nawozu wynosi 500zł/tona za BB i 550za worki chyba 40kg. Jeśli macie jakieś doświadczenia z tym nawozem to napiszcie."

#672 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 12 marzec 2013 - 22:38

Wapno granulowane xemit jeśli masz ochotę wstawić coś do galerii to nie musisz się pytać o pozwolenie, ani oczekiwać próśb o to

Edytowany przez mirek37, 12 marzec 2013 - 22:40.

#673 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 23:05

Wapno granulowane

Agronom_kujawy jeśli możesz to napisz co o tym sądzisz (mój post przekopiowany z innego tematu), najbardziej chodzi o pierwszą posta:

"W minionym tygodniu kupowałem nawozy i obejrzałem sobie wapniak koszelowski ECOGRAN i nawet sobie wziąłem trochę do kieszeni. W domu wrzuciłem dużą granulę do szklanki z wodą i patrzyłem jak się ładnie rozsypuje bez mieszania. Niestety rozsypała się tylko do połowy to co z niej pozostało było kulką wapna, którą można było "rozmazać" w palcach. Moim zdaniem skoro to ma być granulowana kreda to granula powinna być jednorodna. Ponadto granule to dość duże kulki o średnicy od 10 do 20mm i nie jestem pewien czy by to się nie pokruszyło i zasklepiło na dnie rozsiewacza (amazone ZAF). Cena nawozu wynosi 500zł/tona za BB i 550za worki chyba 40kg. Jeśli macie jakieś doświadczenia z tym nawozem to napiszcie."

Z kredą jeziorną ( np Ecogran) - która jest najmłodszą odmianą węglanu wapnia - to jest tak że jej struktura jest miałka , nie jest to skała czy kamień co powoduje że nie trzeba jej mielić ani kruszyć . Po wrzuceniu do wody i zamieszaniu tworzy od razu mleczko wapienne .
Jej naturalna struktura nie jest zbita a pojedyncze jej ziarenka mają rozmiar kilku mikronów.
Dlatego też wrzucając 20 gram kredy do beczki 1000l wody zabarwimy ją całkowicie na mleko .
A wrzucając 20 gram kamyczków nie zauważymy niczego.
Podobnie będzie po zastosowaniu kredy na polu , pod wpływem deszczu lub wody nawet mała ilość kredy jest w stanie " opanować" sporą ilość koloidu glebowego.
Stąd właśnie wynika skuteczność stosowania nawozów kredowych .
Im mniejsza frakcja pojedynczych ziarenek tym jest jej "więcej" i może działać szybciej.

Co do granulatów kredowych to pozostawiają jeszcze sporo do życzenia , większość jest zbyt nierównomierna i duża , często zdarza się granulat niedosuszony lub mokry potrafi zawieszać się w rozsiewaczach . Dużo osób narzeka na zbyt małą twardość granulek , które pylą przy rozsiewaniu. Są to naturalne minusy kredy i sposobów jej granulacji .

Co do ceny to głównym czynnikiem podrażającym jest tu suszenie które trzeba wykonać podwójnie przed granulacją i po granulacji. Kreda jeziorna potrafi mieć nawet 30 % wody co pochłania sporą energię w procesie suszenia. Z tego co wiem to u producenta można dostać taki produkt za 300zł netto a produkt niegranulowany i mokry( 30% wody) w granicach 70zł netto . Nie widzę tu jakiś niebagatelnych zysków. Myślę że najwięcej zarabiają na tym pośrednicy a nie producenci .
pozdrawiam

#674 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 00:28

Wapno granulowane jaki jest koszt samej granulacji bez suszenia? używa się jakiegoś lepiszcza?

najpierw odkwaszenie dużą dawką kredy z nordcalku (fast) rozsiane piastem. orientowałem się i do mnie z nordcalku za 115 zł tona przywiozą.

kto Ci przywiezie fast cal za 115zł/t? u mnie niewiele taniej wychodzi standard z transportem, a do portu mam prawie 100km bliżej

#675 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 10:02

Wapno granulowane Koszt samej granulacji zależy od wielu czynników i nie da się go podać nawet w przybliżeniu. Jeżeli producent ma dużą wydajność to koszt jest mniejszy a jak ma małą wydajność to koszt rośnie. To podobnie jak z brykietem ze słomy tona słomy w skupie około 150zł po zgranulowaniu 450zł ( po konfekcji 1000zł) . Małe granulatory chińskie o wydajności 150 kg/h ( takie jak na allegro) muszą zasuwać na tonę pół dnia a wielkie granulatory w brykieciarniach potrafią zrobić tonę w 4 minuty. W obu przypadkach są koszty stałe( pracownicy, prąd, obsługa maszyn itp ) i koszty zależne od wydajności ( surowiec , dodatki transport)

#676 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 10:53

Wapno granulowane czyli nie używa się lepiszcza lecz wyłącznie siły i każda peleciarka zrobi nam granulat z kredy?

#677 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 11:39

Wapno granulowane Z tym to już nie wiem .
Podejrzewam że peletowanie słomy i granulacja kredy to jednak nie to samo , podałem przykład żeby zobrazować jak to wygląda od strony producenta, ale mogę się mylić gdyż się na tym nie znam za bardzo.

#678 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:15

Wapno granulowane

"Kolejne popłuczyny naukowe nam tu serwujesz, niby masz trochę wiedzy ale wszystko tak chaotyczne i nie spójne że źle interpretujesz pewne fakty.

Nie wiem czy wiesz , ale istniej pewna żelazna zasada -by dokonać jakiegoś pomiaru, narzędzie które do tego ma służyć, musi posiadać wyższe parametry niż te, które chcemy okrśslić.
Podobnie jak Doktor ocenia magistra, inżynier -robotnika , a nauczyciel -ucznia.
Moim skromnym zdaniem twoje możliwości oceny wiedzy z zakresu chemii kończą się na etapie oceny 7-latka , więc mi , który ukończył 7 klas szkoły podstawowej nie wystawiaj cenzury.
Uczepiłeś się magicznego słowa 'reaktywność" choć nie bardzo wiesz jak i gdzie nim się posługiwać . Zapraszam do zapoznania się z tą pomocą naukową . o ile oczywiście jesteś w stanie ją ogarnąć.
http://allegro.pl/ma...3066713746.html

Forumowiczom którzy kupują wapno proponowane przez przesławnego Agronoma z Kujaw powiem tylko tyle , nie wierzcie w bajki i szanujcie swoje pieniądze .Przy odczynie kwaśnym, czyli wskazującym na konieczność wapnowania , niezbędna jest dawka min 3 tony CaO lub 6 CaCO3 . Każda mniejsza nie rozwiązuje problemu. Jeśli więc koszt 600 zł/t , przesławny Agronom z Kujaw uważa za jeszcze opłacalny , to wiedzieć trzeba że koszt 4 letni , gdyż taka jest średnia rotacja wapnowana wynosi 3600 zł/ha lub 900 rocznie.
Żadne odkwaszenie samym związkiem wapna nie przyniesie takiego zwrotu nakładów, gdyż sam niedobór wapnia to straty ok 3-6q zboża rocznie. Dużo większe straty przynosi brak magnezu , którego to niedobór przynosi dużo większy spadek plonu niż samo niskie pH, o czym szanowny Agronom z Kujaw nie raczy wspomnieć.
Idąc za jego magiczną teorią reaktywności, najlepiej odkwaszać glebę wapnem musującym w pastylkach lub saszetkach kupionym w markecie bądz najbliższej aptece. Dobrze się to rozrzuca , nie kurzy się a i działa błyskawicznie. Dodatkowym atutem jest spora zawartość mikroelementów , o czym ja Xemit wam mówię. A koszty, co mnie obchodzą koszty , Ty-płacisz ja zarabiam.. Ty kupujesz, ja sprzedaję.
Na szczęście takie teorie tylko na forum , bo na podwórku i Xemitowi i Agronomowi z Kujaw należy sprzedać kopa zwanego kujawiakiem , gdyż zapomnieli o jednym- pamiętaj rozchodzie, żyć z przychodem w zgodzie.

Amen:)

Nie tylko Ty padłeś :D

Które wybrać:
http://allegro.pl/kr...3081712489.html
http://allegro.pl/wa...3096140140.html
http://allegro.pl/wa...3063769994.html

Ja też :))

#679 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:18

Wapno granulowane Nie wiem czy kolego zauważyłeś ale temat dotyczy wapna granulowanego , dlatego porusza się tu wszelkie aspekty stosowania takiego wapna i ekonomi tego typu zabiegów.
Ja nikomu niczego nie sprzedaje , za to jako ekspert w dziedzinie wapnowania mogę doradzić jak zastosować tego typu produkt żeby efekt był najlepszy.
Co do stosowania wapna granulowanego to już każdego indywidualna sprawa, przetestować warto i samemu sprawdzić kalkulację .
Natomiast podejście "nie bo nie" przypomina mi podejście chłopa do elektryfikacji w latach 60 . Po co nam ta cała elektryfikacja ? Przecież to się nie opłaca . taniej będzie przy nafcie siedzieć. " Konopielka"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 13:04

Wapno granulowane odniesienie się do podstaw literatury podnoszącej temat wsi jest tutaj jak najbardziej na miejscu, rolnik boi się nie tyle udogodnień i postępu, co raczej utraty niezależności, bano się kosy a dzisiaj z kombajnami jest jeszcze więcej pracy (pozostał wyłącznie sentyment do uczycielek), podobnie wygląda kwestia podejścia do wapna granulowanego - jest to rozwiązanie fantastyczne, ale drenujące kieszeń