AGRObombula

Wapno granulowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maxiben    23

doloze jeszcze wapno posodowe tak samo tyle warte pod wzgledem odkwaszania co reszta wynalazkow ztym ze jest tanie a to nie wszystko brak efektoew skresla ten towar z tematu podniesienia ph z reszta nic dodac do wypowiedzi xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam wszystkich użytkowników AF mam takie pytanko czy ktoś z was stosował lub słyszał io efektach stosowania nawozu Wap-Mag.

Pytam sie ponieważ zakupiłem 3tony i chciałbym dowiedzieć się czy to dobry nawóz i na co go najlepiej stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś, a dopiero teraz pytasz się, czy to jest dobre? Ja w takie nawozy nie wierzę. Lepiej wapno po żniwach pod podorywkę, dużo tańsze, dużo lepsze. Jeśli kupiłeś to coś musisz z tym zrobić. Stosuj tam, gdzie masz najbardziej kwaśną ziemię. Nie wiem, czy ten wap-mag jest równie dobry jak w postaci sypkiej. Zastosuj, a się dowiesz. Nauka też musi kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

gdzieś już czytałem, był taki temat o tym wynalazku tema, i ani jednego pozytywnego komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

ja to mialem w ubieglym roku. siane bylo pod kukurydze. lepiej zastosowac normalne sypkie wapno. duzej roznicy nie zauwazylem na polu. duzo tego nie bylo, tylko na probe, ale juz raczej wiecej tego nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja stosowalem i nie zauwazylem po tym zadnych dobrych efektow.Tylko kasa poszla na marne.Za te pieniadze ktore dalem za to wapno mial bym sypkie i do tego skuteczne wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5

ja dałem 600kg/ha nic to nie dało, a kiedy dałem normalne wapno 2,5t/ha to efekty było widać gołym okiem. Nie polecam wap-mag-u pieniądze wyrzucone w błoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41
Napisano (edytowany)

Wszystkie te wynalazki ktorych sie stosuje po kilkaset kg na ha to naciaganie rolnikow.

Nic nie zastapi wapna tlenkowego.

Kupiles wysiac musisz ale daj sobie z tym spokoj, na przyszlosc lepiej sie cos dowiedziec i dopiero kupowac.

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

a stosuje ktoś wapno budowlane jak tak to czym je rozsiewacie i w jakiej dawce je dać na gliniastą ziemie gdzie wapna nie było ok 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46
Skład chemiczny Wapniaka Koszelowskiego w mg/kg:

 

CaO K P Fe Zn Mn B Mo

500000 163 164 443 54 218 128 40

 

Jak to fajnie podaje producent na swojej stronie w mg/kg aby wyglądało poważnie. Nie uczciwiej byłoby skład: 50% Cao a reszta bez znaczenia bo to są setne i tysięczne części procenta.

Za 400 zł miałbyś doliczając jeszcze raz tyle za transport około 8t takiego wapna:

wapno nawozowe

Nawet jak byś się upierał że to musi być koniecznie kreda to proponuje skontaktować się z firmą Nordcalk tam jeszcze lepsza od tej koszelowskiej kosztuje ok 115zł z transportem i miałbyś jej za 4 stówy prawie 4t.

Ludzie nie dawajcie się naciągać cwaniakom.

Edytowano przez west

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli wychodzi 50% CaO? Czyli na te dawki co podają na stronie to trochę małe są...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Ja wzeszłym roku kupiłem tą krede po 400zl/tone, dałem pod jęczmień ozimy i widać efekt na nim, ph zmierze jak ziemia rozmarznie. Reszte wysiałem przed orką zimową pod jare zboże a gleba kwaśna zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dobrze że przynajmniej daje to efekt, nie jak WAP-MAGi itd...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To miałbym gdzieś taka ofertę. To niewiele zapłacisz więcej za 30t dobrego wapna pylistego.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

Witam chciałbym zasięgnąć porady na temat nawozu wapniowo magnezowy w granulacie w workach po 50 kg. nie wiem czy ktoś go siał ale ile trzeba dać na hektar i czy widać po tym efekty jak to sie ma do tych wapn co przywożąc transportem po 27 t chodzi mi o to pyliste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

podaj jak to się nazywa w całości-powinno pisać czy to jest nawóz węglanowy czy tlenkowy.

działanie właśnie od formy zależy-bardziej agresywne czy wolniej działające,no i zawartość procentowa( właśnie od % zależy ile masz na ha dać-o ph nie wspominam nawet).

a czy to jest granulowane czy sypkie-wygoda rozsiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

(27%CaO, 16%MgO) gran firma nie podana mam klase ziemi 5, 4 i nigdy nie było wapnowane czasami obornik z tego co ja wiem to to chyba jest weglanowe. alko jest jeszcze takie Wapno magnezowe 25 kg (45%CaO + 15%MgO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

moim zdaniem to drugie-skład bardziej proporcjonalny(pierwszy ma ciut mało wapnia).

mierzyłeś kiedyś PH-kup płytkę i płyn heliga-może nie musisz dużo wapnować,a jak będziesz miał bardzo zakwaszone to weź tira-zawsze to taniej(pakowanie też kosztuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj