Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1821 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 22:28

Wapno granulowane z tego co mi wiadomo to 3 t wapna w czystym skąłdniku podnosi pH gleby o 1 w góre na skali.. zależy od zakwaszenia i możliwości rozkłądu wapna z tego co mi wiadomo dość dobre jest tlenkowe palone 60% wapna...
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 11:31
  •  

#42 Share dmowski1939

dmowski1939

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna
    bydło mięsne

Napisany 17 listopad 2010 - 11:29

Wapno granulowane Po ile tlenkowe wapno? Bo mi kiedyś pan który środki ochrony roślin sprzedawał, powiedział, że właśnie to wapno obniża ph od razu. Nie trzeba czekać na efekty kilka lat. A do kolegi, który wypowiadał sie wcześniej: ile kosztuje taki kwasomoierz i jak to wygląda? Pierwszy raz o czymś takim słyszę.

#43 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 11:38

Wapno granulowane Wszystki wapna woreczkowe służą raczej do utrzymania PH gleby. Jeżeli masz glebę zakwaszoną to syp wapno kopalniane dopiero jak uzyskasz właściwe PH można doraźnie stosować wpreczkowane.

#44 Share bondek77

bondek77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 18:21

Wapno granulowane Jeśli chodzi o kwasomierz to jest kilka rodzajów: analogowy, elektroniczny i tradycyjny. Ja używam takiego tradycyjnego. Próbkę ziemi polewam takim specjalnym płynem i po 5 minutach odczytuję barwę. Znajdziesz kolego coś na allegro na pewno. Groszowa sprawa. Pozdrawiam.

#45 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 18:44

Wapno granulowane Czy ten wapniak trzeba wysiewac przed orką zimową czy mozna bezposrednio przed siewem na wiosne wymieszać z glebą, skoro jego reaktywnosc jest tak bardzo wysoka i szybka?

#46 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 00:40

Wapno granulowane Też kupiłem ze 3tyg temu 3 tony takiego niby nawozu wapniowego w takich woreczkach po 30 kg, "Magnowap" się nazywa i mówię wam dałem się naciągnąć. Zapłaciłem po 350 za tonę a jak tu czytam to nie ma efektu po tym niby wapnie. Sprzedawca zresztą obwoźny twierdził, że daje super efekty ze stosować nie więcej jak 500 kg na ha. A się należało popędzić naciągacza.

Zwykle to pędzę takich "domokrążców" ale tym razem nie wykazałem czujności "bolszewickiej" bo się dawno nie naciąłem. Radzę uwżać na takich nieznanych sprzedawców.
Miał przysłać FV minęły 3 tyg. i nic nie przysłał . Inną kwestią jest to jaką wartość ma to niby wapno . Może to jakaś byle skała kruszona na maszynie. Aż jestem sam zły na siebie.

Pozdrawiam i nie dajcie się naciągać tak jak ja się dałem.

#47 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 08:42

Wapno granulowane widzę, że dopiero teraz zaczęli ludzie rozumieć, że te "nawozy wapniowe" to zwykłe oszustwo. Skład ten sam a cena 4 nawet do 10 razy drożej w zależności od kosztów transportu. Płaci się za te j**ane woreczki chyba.

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2010 - 22:00

Wapno granulowane

Ale może ktoś już stosował takie skoncentrowane wapno? Czekam na opinie.
Pozdrawiam bondek77

Wszystkim pragnącym zakupić ten produkt,radzę by ich koncentracja skierowała się na zdrowy rozsadek w większym stopniu niż skoncentrowane jest to wapno.
Efekt będzie natychmiastowy,w postaci zaoszczędzonej gotówki,którą lepiej przeznaczyć choćby na wspomożenie przemysłu piwowarskiego niż zasypiać z myślą ze jest się kolejnym "łosiem" zrobionym w tzw.bambuko.
Kac po przepiciu zaoszczędzonej kwoty jest niczym w porównaniu do doła związanego z myślą o własnej głupocie ;)

#49 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 28 grudzień 2010 - 12:40

Wapno granulowane A stosował ktoś Luboplon?? to też wapno granulowane z magnezem i siarką. Piszą żeby nie dawać więcej jak 350kg/ha a tona kosztuje 480zł
-----

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2010 - 21:20

Wapno granulowane To logiczne ze piszą tylko o 350kg/ha.Przecież przy tej cenie trudno szukać naiwnego, który zastosuje go w dawce 3500kg/ha.
Przy 350kg, wydając na to cudo ok. 170 zł,jesteś w stanie pogodzić się ze stratą 140-145 zł, gdyż rynkowa wartość odpowiednika tego nawozu to ok 25-30 zł.
Wydatek 1700 zł przy zastosowaniu go w dawce 3500kg/ha, u osobników o słabszych nerwach w wypadku uświadomienia sobie własnej naiwności może spowodować depresję psychiczną i zwiększa ryzyko ubezwłasnowolnienia oraz pozbawienia dostępu do środków finansowych poprzez żonę, gdy wiadomość o naszej naiwności stanie się powszechna.
Klient odseparowany od zasobów gotówkowych, nigdy już nie będzie budził zainteresowania sprzedawców wapna po 500zł/t,podobnie jak raz odstrzelonym jeleniem,przestają się interesować myśliwi.

Edytowany przez xemit, 29 grudzień 2010 - 21:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 29 grudzień 2010 - 23:48

Wapno granulowane doloze jeszcze wapno posodowe tak samo tyle warte pod wzgledem odkwaszania co reszta wynalazkow ztym ze jest tanie a to nie wszystko brak efektoew skresla ten towar z tematu podniesienia ph z reszta nic dodac do wypowiedzi xemit

#52 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:02

Wapno granulowane Witam wszystkich użytkowników AF mam takie pytanko czy ktoś z was stosował lub słyszał io efektach stosowania nawozu Wap-Mag.
Pytam sie ponieważ zakupiłem 3tony i chciałbym dowiedzieć się czy to dobry nawóz i na co go najlepiej stosować.

#53 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:09

Wapno granulowane Kupiłeś, a dopiero teraz pytasz się, czy to jest dobre? Ja w takie nawozy nie wierzę. Lepiej wapno po żniwach pod podorywkę, dużo tańsze, dużo lepsze. Jeśli kupiłeś to coś musisz z tym zrobić. Stosuj tam, gdzie masz najbardziej kwaśną ziemię. Nie wiem, czy ten wap-mag jest równie dobry jak w postaci sypkiej. Zastosuj, a się dowiesz. Nauka też musi kosztować

#54 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 01 luty 2011 - 17:22

Wapno granulowane gdzieś już czytałem, był taki temat o tym wynalazku tema, i ani jednego pozytywnego komentarza

#55 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:31

Wapno granulowane ja to mialem w ubieglym roku. siane bylo pod kukurydze. lepiej zastosowac normalne sypkie wapno. duzej roznicy nie zauwazylem na polu. duzo tego nie bylo, tylko na probe, ale juz raczej wiecej tego nie bedzie.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#56 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:35

Wapno granulowane Też 10 ton kupiłem;-/
:)

#57 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 01 luty 2011 - 18:24

Wapno granulowane Ja stosowalem i nie zauwazylem po tym zadnych dobrych efektow.Tylko kasa poszla na marne.Za te pieniadze ktore dalem za to wapno mial bym sypkie i do tego skuteczne wapno.

#58 Share jaguar235

jaguar235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:14

Wapno granulowane ja dałem 600kg/ha nic to nie dało, a kiedy dałem normalne wapno 2,5t/ha to efekty było widać gołym okiem. Nie polecam wap-mag-u pieniądze wyrzucone w błoto

#59 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:23

Wapno granulowane Wszystkie te wynalazki ktorych sie stosuje po kilkaset kg na ha to naciaganie rolnikow.
Nic nie zastapi wapna tlenkowego.
Kupiles wysiac musisz ale daj sobie z tym spokoj, na przyszlosc lepiej sie cos dowiedziec i dopiero kupowac.

Edytowany przez tomek84pl, 01 luty 2011 - 21:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 21 luty 2011 - 22:31

Wapno granulowane a stosuje ktoś wapno budowlane jak tak to czym je rozsiewacie i w jakiej dawce je dać na gliniastą ziemie gdzie wapna nie było ok 15 lat