Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1821 odpowiedzi na ten temat

#501 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:58

Wapno granulowane

chelm ma w ofercie produkty dla budownictwa.o rolniczym wapnie nic nie znalazlem.za krede z minerala powiedzieli mi 130 +wat .transport min 24 t 3.30 z km

Jakie produkty dla budownictwa ?
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 17:58
  •  

#502 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 09:07

Wapno granulowane w chelmie dziala firma cemex.produkuje cement.

#503 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 12:15

Wapno granulowane Sławek ja brałem kredę na "powrocie" za 100 zł/t z tansportem na podwórko-20 km od Lublina na południe. Towar pochodził z podlasia - kreda mielona AGROCARB.
Jak cos to pisz na priv.

#504 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 10 styczeń 2013 - 19:06

Wapno granulowane I co dobry towar ? rozumiem że to kreda z Mielnika ?
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#505 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 19:11

Wapno granulowane cena przystepna .ciekawe jak z jakoscia

#506 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 08:07

Wapno granulowane Agronom, ten zakład minerał to koło szczecinka? do mnie ponad 200 bedzie ale jakbym tani transport znalazł na tej giełdzie to by nie było zle. Do żniw daleko, może sie cos trafi.

#507 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 14:07

Wapno granulowane minerał Trębaczew okolice Wielunia

#508 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:59

Wapno granulowane Kolego Agronom a co sadzisz o PHYSIOMAX 975: 76 CaCO3, 3 MgO, Physio+ cena ok 1300zl/t

#509 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:52

Wapno granulowane Nie mogę znaleźć parametrów tego produktu w internecie , wydaje mi się to coś podobnego do PRP Sol czyli krótko mówiąc dobry produkt ale trzy razy za drogi w stosunku do swoich właściwości, takie wapno powinno kosztować maksymalnie 600 zł .
W tygodniu zadzwonię do nich i rozpracuje sprawę z tym konkretnym nawozem: PHYSIOMAX 975: 76 CaCO3, 3 MgO, Physio+
pozdrawiam

#510 Share LukaPro

LukaPro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:46

Wapno granulowane Witam! Agronom_Kujawy, mam pytanko
Gospodarze w woj. podlaskim Ziemie lekkie i średnie, ph to 5 - 6,5 . jakie wapno mam zastosować, uprawiam kukurydze zboża i oczywiście łąki. Pytam , bo jest tego na rynku nie wiem, co najlepiej na taką ziemie, bo dolomity odpadają a takie jak to?http://allegro.pl/wapno-na-pole-wapno-nawoz-magnezowe-cennik-i2940414084.html, lub wapniak koszelewskiego? czekam na odpowiedź i pozdrawiam . a i ten physiomax to też interesuje bo kręci się tu taki i zachwala .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 13 styczeń 2013 - 14:22

Wapno granulowane pytanie troche poza tematem=co sadzicie o stosowaniu maczek miesno-kostnych?tez zawieraja sporo Cao

#512 Share johnfarmer

johnfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 18:01

Wapno granulowane Witam. Mam pytanie do Agronom Kujawy; badania wykazały w glebie niską zawartość magnezu 4,1 mg/100g i ph 5,0, po żniwach zastosowałem 2,5 t/ha wapna węglanowo-magnezowego 32/16. Jak to wpłynie na zwiększenie magnezu bo na wzrost ph niemogę liczyć? Może dodatkowo zastosować kizeryt na wiosnę.

#513 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 09:51

Wapno granulowane

Witam! Agronom_Kujawy, mam pytanko
Gospodarze w woj. podlaskim Ziemie lekkie i średnie, ph to 5 - 6,5 . jakie wapno mam zastosować, uprawiam kukurydze zboża i oczywiście łąki. Pytam , bo jest tego na rynku nie wiem, co najlepiej na taką ziemie, bo dolomity odpadają a takie jak to?http://allegro.pl/wapno-na-pole-wapno-nawoz-magnezowe-cennik-i2940414084.html, lub wapniak koszelewskiego? czekam na odpowiedź i pozdrawiam . a i ten physiomax to też interesuje bo kręci się tu taki i zachwala .

Najbliżej masz wapno z mielnika , to dobry nawóz chociaż kiepski w wysiewaniu i mokry. Jeżeli chcesz lepszy towar to polecam granulat omg, kzk lub pol-lux to też wszystko blisko mielnika . Co do physiomax to super nawóz ale nie za tą cenę , lepiej kupić dwie tony koszelowskiego albo kornickiego. wiele się na pewno nie różnią od siebie, a nawet tamto ma gorsze parametry .

Witam. Mam pytanie do Agronom Kujawy; badania wykazały w glebie niską zawartość magnezu 4,1 mg/100g i ph 5,0, po żniwach zastosowałem 2,5 t/ha wapna węglanowo-magnezowego 32/16. Jak to wpłynie na zwiększenie magnezu bo na wzrost ph niemogę liczyć? Może dodatkowo zastosować kizeryt na wiosnę.

Co to za wapno węglanowo-magnezowe 32/16 ?????? Czy to zwykły kruszony dolomit ?
Co do niskiego poziomu magnezu to przy pH 5 to nigdy nie uzyskasz dobrego poziomu chyba że chwilowo, najpierw należy porządnie odkwasić glebę a dopiero później dbać o odpowiedni poziom magnezu , pisałem o tym już wcześniej w tym temacie.

#514 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:53

Wapno granulowane a jak wyjasnisz taki cytat z dr inz. krzebietke z umw w olsztynie-jesli zastosujemy do odkwaszania zamiast nawozu zawierajacego ca i mg, tylko nawoz wapniowy, a mielismy powazne braki mg to to ten ca zablokuje nam mg na tyle, ze nie bedziemy w stanie go uzupelnic.
kto ma racje ty czy on ???? kreda jeziorna ktora reklamujesz przeciez mg nie zawiera, przeczytalem tez rownie ciekawy temat o przewapnowaniu gleb plowych i brunatnych na kujawach-pewnie temu szukasz klientow w innych rejonach polski.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#515 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 11:05

Wapno granulowane Weź Jacuś, przeczytaj co napisałeś, bo to kompletne bzdury.
Poza tym nie jesteśmy w przedszkolu , jak piszesz że coś tam przeczytałeś to podaj odnośnik do treści , inaczej twoje zarzuty są wyssane z palca tak jak rzekome przewapnowanie na Kujawach .

#516 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 11:20

Wapno granulowane http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/przewapnowanie-gleb-ornych,41135.html

#517 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 15:34

Wapno granulowane Artykuł dotyczy w zasadzie lokalnego problemu gminy Barcin i obszarów przyległych do zakładów cementowo-wapienniczych . To tak samo jak problem chemicznego skażenia gleb np. na śląsku . Nie można tej sytuacji przeciągać na ogół rolnictwa gdzie duże straty w plonowaniu powoduje właśnie zbyt niskie pH . Przewapnowanie tak jak w przypadku Rędzin dotyczy ułamka powierzchni uprawnych i nie należy się sugerować tego typu obserwacjami , bo dotyczą one tak naprawdę garstki rolników.
a pod spodem tego artykułu http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/aktualnosci/uregulowany-odczyn-gleby-to-podstawa,39948.htmlmówi o konkretnej potrzebie dokarmiania wapniem np. rzepaku, lubhttp://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/artykuly/kwasny-problem,40474.html

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/artykuly/kwasny-problem,40474,1.html
ciekawy artykuł

Nie piszemy posta pod postem.

Edytowany przez milanreal1, 15 styczeń 2013 - 18:54.

#518 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 styczeń 2013 - 18:56

Wapno granulowane

a jak wyjasnisz taki cytat z dr inz. krzebietke z umw w olsztynie-jesli zastosujemy do odkwaszania zamiast nawozu zawierajacego ca i mg, tylko nawoz wapniowy, a mielismy powazne braki mg to to ten ca zablokuje nam mg na tyle, ze nie bedziemy w stanie go uzupelnic.
kto ma racje ty czy on ???? kreda jeziorna ktora reklamujesz przeciez mg nie zawiera, przeczytalem tez rownie ciekawy temat o przewapnowaniu gleb plowych i brunatnych na kujawach-pewnie temu szukasz klientow w innych rejonach polski.

Znam go, prowadzący spoko a wiedzę ma.
Mi sie osobiście wydaje tak że wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. Efekt odkwaszenia uzyskujemy poprzez wysycenie kompleksu sorpcyjnego katonami Ca zamiast H. Jeżeli przesadzimy z wapnem to wysycimy cały kompleks sorpcyjny Ca i na Mg i K nie ma miejsca.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#519 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 19:18

Wapno granulowane Kolego Agronom_Kujawy mam do Ciebie pytanie bo widzę, że jesteś specjalistą od wapnowania i chętnie pomagasz to mam do Ciebie pytanie;
Ostatnio zrobiłem badania gleby(trzy działki) i tak wyszło;
1.gleba średnia, ph 5,8, lekko kwaśny
2.gleba średnia, ph 5,4, kwaśny
3.gleba lekka, ph 5,0, kwaśny
Zaznaczę, że zawartość magnezu na poziomie średnim.
Jak już zdążyłem się zorientować na gleby lekkie i średnie wskazane jest wapno węglanowe i też takiego chcę poszukać ale w mojej okolicy aby nie płacić za transport tylko za wapno. Mieszkam na pograniczu Wielkopolski a Kujaw i też tu znalazłem dwa źródła wapna węglanowego; Lafarge-wapno Kujawit 45-50 CaO i wapno posodowe z zakładów w Inowrocławiu ok. 20 CaO i 50% wody. Za to drugie wapno musiałbym zapłacić 150 zł za 25t tylko, że skoro jest w nim 50% wody to po wyschnięciu zostaje 12,5 t wapna. To pierwsze co przytoczyłem kosztowałoby mnie 85 zł/t z transportem. Ogólnie rzecz mówiąc;
Kujawit Standard; 100% CaO 170 zł/t
Posodowe 100% Cao 60 zł/t
Czy dobrze to wszystko rozumuje, jeśli tak czy warto przepłacać ? Wiem, koszty rozwiezienia wapna posodowego będą droższe ze względu na dużą ilość.
Proszę o odpowiedź i Pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 20:24

Wapno granulowane Kolego Wyrebski1
Jako że nie znam tego wapna posodowego i osobiście traktuje wapna odpadowe jako odpad i nigdy takiego sietu nie polecił bym nikomu to zdecydowanie polecam ci wapno Lafarge . Z tym że zwróć uwagę na uziarnienie , bo Kujawit ma dwie odmiany, i Kujawit premium ( odmiana 04) to całkiem dobre wapno natomiast kujawit odmiana 05 to już nie polecam bo to kruszonka a nie mączka .
pozdrawiam