Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1821 odpowiedzi na ten temat

#481 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 23:12

Wapno granulowane W moim regionie jej niestety nie ma.
szkoda bo bym wypróbował.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 17:05
  •  

#482 Share kamilczw

kamilczw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 23:20

Wapno granulowane <a href="http://www.pkt.pl/s/....html">Kopalnia na pkt.pl</a>

#483 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 23:23

Wapno granulowane Ja powiat Olkusz.
A do Drugni mam mase km.

#484 Share kamilczw

kamilczw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 23:24

Wapno granulowane www.kopalinymineralne.pl/drugnia,,Kopalnia-quot-Drugnia-Rzadow...

#485 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 08 styczeń 2013 - 23:29

Wapno granulowane Jeżeli tak jak piszą tą kredę stosuje się w paszach to na pewno jest to dobry towar bo paszarnie mają bardzo rygorystyczne wymogi jakościowe .
Pytanie jeszcze czy jest to towar mielony czy kruszony ?
Bo przeważnie mielony towar to koszt minimum 80zł tona ale jest o wiele bardziej skuteczny niż kruszonka za 15 zł
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#486 Share kamilczw

kamilczw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 23:33

Wapno granulowane Kolego Pol1 ale ja pisałem do Agronoma aby wyraził opinie o wapnie jaki mają Drugni

#487 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 00:56

Wapno granulowane hehe, dobre, coś mi się zdaje że koledze pstaszek się guzik od myszki zaciął i każdemu dał reputację w postach chyba od 362 do 368.
Oczywiście guzik zaciął się przy AgronomKujawy bo on nie dostał.
Ciekawe, małe czy już duże, bo dziecko na pewno.

#488 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 09 styczeń 2013 - 13:33

Wapno granulowane No cóż , nie jest się popularnym gdy się komuś pokazuje bolesną prawdę :)
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#489 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 13:56

Wapno granulowane nie jest tak rozowa z ta kreda.aby zamowic to musi byc min 24 t i koszty transportu wysokie.po kalkulacji drogo to wychodzi na woj.lubelskie

#490 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2013 - 14:06

Wapno granulowane @Agronom_kujawy
Orientujesz się, gdzie najbliżej Łodzi mogę nabyć tej kredy nawozowej? Chodzi mi o kopalnie, producenta, a nie o dystrybutora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 15:24

Wapno granulowane Najbliżej łodzi to jest Minerał z kredą pylistą , cena za big-bag 150 zł na miejscu w zakładzie .

nie jest tak rozowa z ta kreda.aby zamowic to musi byc min 24 t i koszty transportu wysokie.po kalkulacji drogo to wychodzi na woj.lubelskie

A orientowałeś się co z ta kredą w Chełmie ? Można tam nabyć kredę ?

Edytowany przez Agronom_kujawy, 09 styczeń 2013 - 15:25.

#492 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2013 - 15:39

Wapno granulowane To i ja się zapytam @Agronom_kujawy gdzie najbliżej mogę kupic dobre wapno, moja lokalizacja to okolice Ostrowa Wielkopolskiego?

#493 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 16:34

Wapno granulowane Kolego czy chodzi ci o kredę , o której rozmawiamy tutaj ? jeżeli tak to pylistą czy granulat ?

#494 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 17:31

Wapno granulowane chelm ma w ofercie produkty dla budownictwa.o rolniczym wapnie nic nie znalazlem.za krede z minerala powiedzieli mi 130 +wat .transport min 24 t 3.30 z km

Edytowany przez slawek2209, 09 styczeń 2013 - 19:43.

#495 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2013 - 17:41

Wapno granulowane

Najbliżej łodzi to jest Minerał z kredą pylistą , cena za big-bag 150 zł na miejscu w zakładzie .

Dzięki, za odpowiedź. Podziwiam Twoją wiedzę. Pozdrawiam. ;)

#496 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2013 - 19:15

Wapno granulowane

Kolego czy chodzi ci o kredę , o której rozmawiamy tutaj ? jeżeli tak to pylistą czy granulat ?

Tak o kredę a jaką polecasz ?

#497 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:23

Wapno granulowane No tak to jest bezpośrednio u producentów że nie opłaca się raczej brać małych ilości ,chyba że się ma swój transport albo można zorganizować transport samemu.
Natomiast w okolicach Ostrowa wlkp. to też najbliżej będzie zakład minerał o którym pisaliśmy wyżej z kredą pylistą.
Mniejsze ilości to lepiej szukać w swoich okolicach , można też szukać kredy pastewnej pylistej i zastosować tak samo jak kreda gdyż jest to ten sam produkt z mączki wapiennej i będzie miał takie same działanie . Kredę pastewna można dostać w workach papierowych w wielu miejscach .
Ja kupowałem ostatnio parę worków kredy z minerału np. w Piątku pod Łodzią w sklepie ogrodniczym . ( to do e1lexx) i widziałem że towar schodzi na pniu , bo jak ja kupowałem to warzywnicy ustawiali się w kolejkę i brali jeden za drugim i każdy bardzo chwalił , chyba czekali na dostawę :) bo aż dziwnie to wyglądało .
Jeśli chodzi o transport tańszy to:
Ja też czasami korzystam z giełdy transportowej i wrzucam ofertę na przewóz w internet i zgłaszają się busy i inne i jadą dużo taniej . Taką ofertę można bezpłatnie wrzucić na oferii z terminem 7 dni i napisać co do przewiezienia skąd dokąd i napisać żeby dawali ofertę za kilometr , kto da najmniej ten jedzie :) przeważnie zgłasza się kilkanaście ofert i jest naprawdę tanio, a ogłoszenie nic nie kosztuje i można sobie zastrzec że się można wycofać . Wiele firm małych tak robi . oczywiście trzeba się tak ugadywać żeby był konkret i żeby nie dać się wyrolować .
pozdrawiam

Edytowany przez Agronom_kujawy, 09 styczeń 2013 - 20:30.

#498 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:47

Wapno granulowane Fakt może lepiej wypróbować w mniejszej ilości, szczególnie że nie wiem, jak naszymi maszynami taka kreda będzie się rozsiewała. Do Piątku daleko nie mam, ale myślę, że kredę pastewną może znajdę jeszcze bliżej. Pamiętasz, ile płaciłeś za tą kredę w Piątku? ;)

#499 Share Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 600 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:09

Wapno granulowane Ja brałem kilka worków ale nie było za drogo , coś koło 230zł /tona wychodziła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:32

Wapno granulowane Ok. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam. :)