Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wapno granulowane

1822 odpowiedzi na ten temat

#1 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 20 listopad 2008 - 22:37

Wapno granulowane witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wapno granulowane Dzisiaj, 00:18
  •  

#2 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 10:30

Wapno granulowane Ja stosowałem wapmag jat tylko wszedł i nie był taki drogi, mozna zastosować go już teraz na oziminy i do wiosny wniknie w glębę, napweno pomoże ale nie spodziewaj się rewelacji, jeżeli chcesz naprawdę porawić odzczyn to zastosuj Physiomax wapniowy minimum 500 kg/ha, szybko wnika i widać efekty ostrzegam kosztuje w naszych stronach ok. 1100 zł tona, ale naprawdę działa, juz stosowałem, byłem miło zaskoczony, zawiera rodzaj wapna który szybko wnika i działa w glebie, jak zastosujesz daj znać na forum . pozdrawiam

#3 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 10:55

Wapno granulowane ale co można go też na poziane posiać jak już oziminy poschodziły

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 12:02

Wapno granulowane Ile stosuje sie tego Wapmagu na ha?

#5 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 21 listopad 2008 - 12:18

Wapno granulowane z tego pamiętam od 135 do ponad 400 kg/ha
can do

#6 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 12:23

Wapno granulowane A można go stosować na pole świeżo nawożone nawozami organicznymi?

#7 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 18:59

Wapno granulowane z tego co wiem jak się daje nawozy organiczne to niedaje się wapna no ale do tematu wracając to można dać wap mag wiosną na oziminy czy nie

#8 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 listopad 2008 - 19:28

Wapno granulowane ja tam na sciernisko walilem wapnem magnezowym i talerzowka z poplonemi na zime zostawiam, wyszla mi tona na hekta, i w tym roku znowu poprawie jeszcze raz taka sama dawka, bo mialem dosc zdegradowana glebe.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#9 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 16:48

Wapno granulowane Oczywiście można stosować na wiosnę, skutków ubocznych nie będzie, tylko efekt opóźni się, nie wiem czy chcesz szybkich działań nawozu, czy wolniejszych.J bym na jęczmień zastosował Physiomaź wapniowy.

#10 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 23:52

Wapno granulowane Physiomax przy jego cenie i sposobie działania jest nawozem interwencyjnym.
Stosuje się go np: kupilismy nowy grunt, gdzie brak wapnia i chcemy szybkich efektów. Nawożenie Ca i regulacja pH powinny byc w dobrze prowadzonym gosp. działaniem planowym i długofalowym. I jezeli tak podejdziemy do sprawy napewno nie będzie braków Ca w glebie, akoszty jego stosowania będą kilkukrotnie niższe niż physiomax.

No chyba że dla kogoś kasa nie gra roli - no ale w takim razie po co bawic się w rolnictwo i pakować kasę f-mom nawozowym ?
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 11:33

Wapno granulowane Agrobombula pyta o wapmag stosowany w oziminach, według mnie dostrzega dużę niedobory wapna w glebie i dlatego pyta o wapmag i doradziłem Physiomax jeżeli chce szybko porawić sytuacje na polu, nie napisałem żeby wapnował całe pole Physiomaxem , jestem też tego zdania że wapnowanie powinno być działaniem długofalowym, i wychodzi to taniej stosując zwykłe wapno nawozowe, a tutaj chodzi o szybkie działanie i taki był sens mojego posta, ja stosowałem physimax tylko na wybrane pola i też nie mam pieniędzy na rozrzutki, te złośliwości są niepotrzebne.

#12 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 14:23

Wapno granulowane Moze odbiegłem nieco i od pytania tematu. Mój post jednak jest bezpośrednio związany z postem w tym temacie.
@jerzy Ty jednak również jeśli o to chodzi. @Agrobombula niepisał jednak o niedoborach wapna tylko czy może zastosować wapmag (bo taki nawóz ma) i czy nie będzie negatywnych skutków.
@jerzy każdy kij ma dwa końce i jak kogos walniesz jednym to drugim mozna się samemu walnąć ;) .

Wracając do tematu żadnych negatywnych skutków nie będzie.

Co do złośliwości o które mnie oskarżasz, to jak nazwać twoją radę do innego usera by zaczął literaturę fachową czytać ?
Nie podając przy tym zadnej konkretnej rady, czy choćby pytania jakie zabiegi stosuje, na jakich glebach itd.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#13 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 20:10

Wapno granulowane dziś gospodarka to nie to co kiedyś niema sęsu wkładać trzeba jak najtaniej po najniższyvh kosztach a nie jakies tam drogie nawozy kupować i wewalać w ziemię ja założyłem posta bo niechce mi sie wapnować po żniwach tracić kasę i czas. Dlatego pytam czy mogę na wiosnę go zastosować tam pisze że przedsiewnie ale no oziminy niejest nic wspomniane a słyszałem różne opinie od niektórych szpeców z dziedziny rolnictwa że ponoć sięnierobi że się zniszcze zboże itp itd.

#14 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 08:46

Wapno granulowane Możesz na wiosnę go zastosować i nie nie będzie szkodził oziminom, leżac na powierzchni będzie długo wnikał w glebę, jak pisałem w porzednim poście z tego nawozu dopiero następna roślina skorzystan no i wapmag wychodzi drogo, właśnie po żniwaćh kupując wapno nawozowe można nawozić tanio i dużo, a potem przykryć poorywką lub talerzówką, przynajmniej ja tak robię.

#15 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 22 maj 2009 - 05:07

Wapno granulowane Ja stosowałem wap mag na wiosne na pszenice w ilości 500 kg/ha.Sypałem tam gdzie pszenica była żółta przeżedzona i bardzo mała a wniektórych miejscach w ogóle jej nie było.Efekt był widoczny dopiero w rzepaku tam gdzie sypałem wap mag gołe place zniknęły a rzepak był wyrażnie większy

#16 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 05 maj 2010 - 10:03

Wapno granulowane Bede wapnowal pola w tym roku i zastanawiam sie jakie wapno zastosowac!. Natrafilem na takie jak w tytule (http://www.kzkpolska...l/produkty.html), jest to granulowana kreda. Cena w big bagach to na dzien dzisiejszy 510zl/t. Sypie sie okolo 1 t/ha. Plusem jest to ze jest to granulat tak ze mozna wysiac zwyklym siewnikiem, minusem cena. z drugiej strony jak by zastosowal wapno luzem za okolo 30zl/t w ilosci okolo 4 t/ha plus transport oraz czas i wieksza ilosc paliwa do rozsiana duzej ilosci wapna na ha, wychodzi to samo. Pytanie jest czy 1 tona tego wapna wystarczy czy trzeba uzyc wiecej, od razu zaznaczam ze gleba kwasna. Oraz jak dlugo dziala kreda .I inne opinie

#17 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 05 maj 2010 - 10:54

Wapno granulowane a ile ta kreda ma procent wapna w przeliczeniu na CaO ?

#18 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 05 maj 2010 - 14:00

Wapno granulowane 95% CaCO3 (zrodlo:http://www.ppr.pl/artykul-rozmowa-z-januszem-chajeckim-157347.php), cokolwiek to jest.A jak podaje tabela ze strony http://www.kzkpolska...l/produkty.html wapniak zawiera 50000mg Cao na kg. Czyli bylo by to 5o%?.Poprawcie jak sie myle

#19 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 06 maj 2010 - 21:56

Wapno granulowane Czyli jeśli wysiejesz 1000 kg przy zawartości 50%Cao i reaktywności jaka podaje producent czyli 96% wychodzi ok 500kg Cao na hektar.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dabro

dabro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, TRANSPORT

Napisany 06 maj 2010 - 23:13

Wapno granulowane Wysiałem w zeszłym roku 12 ton kredy granulowanej tylko innej firmy (jakaś z austrii OMYA chyba)ale widzę że reaktywność i zawartość wapna ta sama , oraz jakieś 100 ton zwykłego wapna.
Kredy dawałem od 600 kg do 1 tony na ha, głównie pod rzepaki. Nie mierzyłem jeszcze czy ph uległo jakieś drastycznej zmianie ale po rzepaku widzę efekt - moim zdaniem super.
Co do wysiewu go zwykłym rozsiewaczem to u mnie lipa, próbowałem amazone 2000l i mieliło je na dole przy mieszadle, skończyło się że rozsiewałem Piastem do zwykłego wapna. Granule nie są twarde jak przy zwykłych nawozach.
Zwykłe wapno nawet z dodatkowymi kosztami wyszło i tak taniej, tylko tyle że mniej roboty no i spora różnica na polach gdzie kreda, na korzyść kredy. Myślę że w przyszłym roku to się wyrówna.
No to tyle moich spostrzeżeń.
Może jestem wariat, ale nie idiota...