Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
1142 odpowiedzi na ten temat

#301 Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 05 styczeń 2013 - 23:12

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha Kolego pasio
Widzę że wapno które podesłałeś oferują w cenie 32zł za tonę w Bukowej.
Nie wiem jak u ciebie z transportem , ile będziesz musiał dołożyć do tony , bo od tego zależy czy to dobry wybór .
np. na Kujawach ze względu na transport i właściwości tego produktu już by się to nie kalkulowało i można by było znaleźć coś lepszego.
Ten produkt który podesłałeś jest na pewno wart swojej ceny, przede wszystkim dla tego że jest nie zbyt mocno rozdrobniony - połowa tego towaru jest większa niż 0,5mm
W porównaniu do mączki wapiennej gdzie 90% nie przekracza 100 mikronów to raczej kiepski parametr ;)

Na takiej glebie lepiej sprawdzi ci się kreda , proponuje ci w tym roku zrobić eksperyment np. na jednej tonie pszenicy lub rzepaku .
Gdzie mieszkasz ? to polecę ci jakiś konkret .

Edytowany przez Marcin91, 16 marzec 2013 - 17:35.
cytowanie poprzedniego posta

• 0
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#302 Hefalump

Hefalump

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 23:32

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha Mam inne pytanie. Czy są na rynku dostępne pH-metry do mierzenia pH gleby w warunkach domowych w rozsądnej cenie, dające wiarygodne wyniki? Do płytki Helliga nie mam zaufania <_<
  • 0

#303 Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów
  • Zainteresowania:Specjalizuje się w Wapnie Nawozowym, chętnie pomogę, udzielę fachowej pomocy. Pozdrawiam

Napisany 05 styczeń 2013 - 23:41

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha Dostępne są, ale zawsze pokazują to samo :) - szkoda kasy .
Lepsze są papierki lakmusowe albo płyn Helliga .
Ale tak naprawdę to lepiej dać próbki do OSCHR .
pozdrawiam
  • 0
W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

#304 jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 05 styczeń 2013 - 23:49

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha a co powiesz o tym agronom http://www.kwbbelcha...zy-i-preparaty/
  • 0

#305 Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 00:43

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha Wygląda to dobrze teoretycznie , nie wiem jak w praktyce po zastosowaniu, jaki to daje efekt, szczególnie jeśli chodzi o ten węgiel w składzie. ( powinno być na plus)
Jedynym co mi się nie podoba, to to że podaje się skład chemiczny w suchej masie a wapno ma do 30% wody . Czyli przy zawartości 85-95% węglanu to wychodzi dość dużo zanieczyszczeń i wody . Do tego w takich wapnach odpadowych to w zasadzie każda łódka będzie się od siebie różnić.
Tak czy owak cenowo nawet z dowozem wydaje się być atrakcyjnie. ( po przeliczeniu zawartości CaO)
Nie miałem tego w ręku i nie wiem jakie są tego minusy bo przy tak niskiej cenie to raczej są jakieś dodatkowe minusy. ;)
pozdrawiam
  • 0

#306 pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 02:33

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha Podsyłam wam bardzo ciekawy moim zdaniem artykuł na temat wapnowania, ale nie tylko warto się z tym zapoznać

http://doradztwosadownicze.pl/wp-content/uploads/2011/02/Czynniki-determinuj%C4%85ce-%C5%BCyzno%C5%9B%C4%87-gleb.pdf
  • 0

#307 slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:38

Kolego pasio
Widzę że wapno które podesłałeś oferują w cenie 32zł za tonę w Bukowej.
Nie wiem jak u ciebie z transportem , ile będziesz musiał dołożyć do tony , bo od tego zależy czy to dobry wybór .
np. na Kujawach ze względu na transport i właściwości tego produktu już by się to nie kalkulowało i można by było znaleźć coś lepszego.
Ten produkt który podesłałeś jest na pewno wart swojej ceny, przede wszystkim dla tego że jest nie zbyt mocno rozdrobniony - połowa tego towaru jest większa niż 0,5mm
W porównaniu do mączki wapiennej gdzie 90% nie przekracza 100 mikronów to raczej kiepski parametr ;)

Na takiej glebie lepiej sprawdzi ci się kreda , proponuje ci w tym roku zrobić eksperyment np. na jednej tonie pszenicy lub rzepaku .
Gdzie mieszkasz ? to polecę ci jakiś konkret .

Mieszkam 20 km od Lublina.Jaki ma pan na mysli eksperyment?
  • 0

#308 pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 11:17

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha Jeszcze jeden ciekawy artykuł warto poczytać

https://docs.google....c-PkthtmryohUjw

http://www.sciaga.pl/tekst/39757-40-stosowanie_substancji_chemicznych_w_rolnictwie

Edytowany przez pstaszek, 06 styczeń 2013 - 11:30.

• 0

#309 POL1

POL1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów
  • 44979542

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:30

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha Panowie jakie jest dobre ph gleby? takie by ładnie się wszystko rodziło zwłaszcza zboża i by była dobra przyswajalność P i K ?
Ja mam 6.9ph.
  • 0

#310 e1leex

e1leex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 12:34

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha Link w którym można określić przyswajalność składników, względem odczyny pH. http://www.agrolok.p...wozy_wykres.jpg
  • 0

#311 Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:37

Mieszkam 20 km od Lublina.Jaki ma pan na mysli eksperyment?

Chodzi o wypróbowanie efektu kredy w twoim przypadku .
  • 0

#312 ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • 10600603

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:44

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha propos dawek- przed siewami ozimin sypałem pół tony na hektar wapniaka koszelowskiego, po ok miesiącu badałem ponownie pH-było przeciętnie ok 0,3 do 0,5 stopnia wyższe.
  • 0
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#313 Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:44

Panowie jakie jest dobre ph gleby? takie by ładnie się wszystko rodziło zwłaszcza zboża i by była dobra przyswajalność P i K ?
Ja mam 6.9ph.

Kolego
Jeżeli masz pH 6,9 to jest to bardzo dobry wynik , oczywiście należy pamiętać że skala pH nie obowiązuje (praktycznie )co do jednej dziesiątej. Należy przyjąć że twoje pH jest w granicach 7. Zbyt duża dokładność nie jest konieczna , wystarczy stopień 0,5 w skali pH.
Każda roślina ma inne wymagania i dobrze znać jakie .
Są rośliny bardzo wrażliwe na odczyn i mniej wrażliwe.
Chociaż wszystkie dodatkowo potrzebują wapnia jako pierwiastka.
Chociażby ziemniaki , które plonują bardzo dobrze w niskim pH ale bez dostatecznej ilości wapnia jako pierwiastka plon może znacznie spadać, oraz mogą pojawiać się różne choroby .
  • 0

#314 POL1

POL1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów
  • 44979542

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:46

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha To dobrze.
Czyli wapno jakim wapnowałem jest OK , bo w szybkim czasie zmieniło Ph gleby z bardzo kwaśnego na taki jaki mam.
  • 0

#315 Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 14:01

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha Tak , wapno tlenkowe którym wapnowałeś to dobry i skuteczny nawóz do odkwaszania gleby .
Jednak w mojej opinii lepsze jest wapno węglanowe pochodzenia kredowego gdyż stosowane co roku w małych dawkach daje dużo lepsze efekty w plonowaniu a nie tylko w podnoszeniu pH . I dla tego będę je polecał jako najefektywniejszy i w rezultacie najbardziej opłacalny produkt który można obecnie zastosować. ;)
  • 0

#316 slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 14:03

Chodzi o wypróbowanie efektu kredy w twoim przypadku .

W mojej okolicy dostepny jest oxyfertil i wapno tlenkowe.Gdzie moge dostac krede w mojej okolicy i co pan proponuje aby podniesc odczyn na najslabszych glebach o wartosci 5 ph?
  • 0

#317 Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 14:10

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha A może kredę pastewną pylistą gdzieś idzie dostać np. w workach ? Jeżeli nie to pozostaje kreda z mielnika lub wapniak kornicki lub wapniak koszelowski ( można zapytać o pylisty odpowiednik ) bezpośrednio od producenta.
Kiedyś można było dostać kredę w Chełmie ale teraz to nie wiem .

Edytowany przez Agronom_kujawy, 06 styczeń 2013 - 14:18.

• 0

#318 therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 14:18

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha ja jakie wapno i skąd najlepiej się opłaci kupić w okolice Pułtusk woj mazowieckie

Edytowany przez therider, 06 styczeń 2013 - 14:20.

• 0

#319 slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 14:26

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha wapniak kornicki o zawartosci 50 cao kosztuje okolo 250 zl za 500kg.jaka dawke trzeba zastosowac?mam czas do zniw aby znalezc w okolicy wapna o ktorych pan pisal
  • 0

Google AgroFoto Ads Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha

• Reklama google
Dzisiaj, 16:57
  •  

#320 Agronom_kujawy

Agronom_kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 14:42

Ile dajecie Wapna Granulowanego na 1ha Jak chcesz kupić dobre wapno to musisz rozejrzeć się za wapnem węglanowym pochodzenia kredowego.
W zasadzie, w twoim przypadku to wszędzie masz taką samą odległość, gdybyś chciał kupić u producenta.
Więc najpierw poszukaj jakiegoś dystrybutora i porównaj ceny bo na przykład producentów granulatów jest bardzo mało i przeważnie trzeba długo czekać na dostawę, a u pośrednika możesz dostać towar od reki , fakt że nieco drożej . Pytanie ile drożej ? Bo są tacy pośrednicy co zawyżają dwukrotnie cenę i w tedy nie ma to sensu.

Daj pod rzepak 800-1000kg i zobaczysz co będzie .
A jak chcesz przyoszczędzić to możesz w tej cenie wysiać 2 tony np. kredy z minerału

Edytowany przez Marcin91, 16 marzec 2013 - 17:37.
cytowanie poprzedniego posta

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s