Skocz do zawartości

Zdjęcie

jonh deere 8130 czy hew holland tg 283

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 19:16

jonh deere 8130 czy hew holland tg 283 DaminaCase014 - NIE ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ!
Mam JD 6210 czyli ma 94 KM Zrobiłem nim przez 7 lat (pod koniec sierpnia będzie 7) ponad 3100 mth i jedyne co przy nim robiłem to pompe! A wiesz dlaczego? Bo do JD leje się pożądne paliwo. Ja nalałem jakiegoś gówna (wtedy jeszcze nie wiedziałem że te paliwo jest gówniane) bo było tańsze. No i wszystkim polecam JD. Jak go dobrze użytkujesz to posłuży przez dłłuugie lata. A jak słysze wypowiedzi niektórych że JD jest do d*py bo jego sąsiad ma i mu sie psuje, to twierdze że jest zwyczajnie zazdrosny, że on takiego nie ma.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jonh deere 8130 czy hew holland tg 283 Dzisiaj, 13:27
  •  

#22 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 24 lipiec 2007 - 19:25

jonh deere 8130 czy hew holland tg 283 ja nie mowie ze jd sa gowniane albo cos w tym stylu a jak sa to tylko seria se inne juz nie
nikt nie musi byc zazdrosny tylko opisuje jak jest

Witam Wszytskich Bardzo Serdecznie na naszym rolniczym forum. Chciałbym poruszyć temat ciągnika rolniczego JD 6210SE z 2001 roku kupionego u Dilera w Jelonku koło Poznania ! Zaczne od problemów jakie ten ciągnik sprawił. Zaczęło się od drugiego roku użytkowania tego ciągnika (gwarancja tylko na jeden rok, szok dla mnie, uważam że tak wychwalony i wypromowany cięgnik jak piszą inni i mówią o nim inni to powinien mieć gwarancje 10 lat !!!!!) Pierwszym problemem było pęknięcie filtra oleju hydraulicznego przy 300 MTG (NIEWIARYGODNE A PRAWDZIWE) Następna usterka jaka wystąpiła to zapowietrzanie się układu paliwowego (Brak zaworku zwrotnego i wymiana przewodów paliwowych) Kolejnym bardzo poważną naprawą, która musiałem zwalczyć to wymiana spręzarki klimatyzacji, która zatarła się przy 600MTG a przyczyną było optarcie się przewodów przy silniku (taki JD a nie umie położyć i zabezpieczyć przewodów przy silniku, który ma drgania podczas prac, bo leży na poduszkach) Nie będę tutaj pisał o kosztach jakie mnie wyniosły przy prawie nowym, ledwie dobrze dotartym ciągniku JD. Przy przebiegu około 1000MTG przepaliła się rura wydechowa ( co dla mnie był to ogromny szok i skandal) Dla porównania rura wydechowa w ciągniku ZETOR 7211 wytrzymała 6000MTG. Ale to nie koniec usterek i awari tegoż wychwalonego ciągnika John Deere. Przy przebiegu 1100MTG następuje wyciek oleju na uszczelece rozrządu ( naprawe wykonuje serwis i bagatelka wymiana uszczelki sięga 2000zł !!) Nastąpiła tez awaria regulacji dolnych cięgieł. Cały czas ciągnik ten jest regularnie serwisowany i naprawiany przez Dilera w Jelonku koło Poznania. Ciągnik na dzień dzisiejszy ma 1500MTG i jest drugim ciągnikiem o mocy 90KM, a pierwszym jest Fendt w którym nic się nie dzieje jak na razie. A teraz napiszę pare mądrych zdań o jego oszczędnym, wychwalonym SILNIKU w miesięczniku TOPAGRAR!! Jest to wręcz nie wiarygodne żeby ciągnik o mocy 90KM spalał w od 12 do 20 LITRÓW ON na GODZINE !! Są to zbyt duże koszty na utrzymanie tego ciągnika w poruwnaniu do FENDTA 309 C to około 30% JD spala więcej paliwa. Moim zdaniem JD jest tylko wychwalonym ciągnikiem, którego sponsorują rolnicze gazety, wzamian za dobre, pozytywne opinie na temat ciągników JD w mocy do 100KM. Bardzo chętnie przeczytam wasze spostrzeżenia, które ja tu poruszyłem a z którymi możecie się nie zgadzać ale niech piszą tu osoby, które mają podobny ciągnik lub podobne problemy z tym ciągnikiem. Ja na dzien dzisiejszy uważam za ciągnik numer jeden to FENDT nie wspominając juz tu o FENDCIE z skrzynią VARIO. Przypomniało mi się że jedynym plusem tego ciągnika JD jest jego zwrotność ale nic po za tym, nawet nie ma zegaru godziny i minuty. Serdecznie poydrawiam i nie polecam John Deera 6210SE
Power by tradition

#23 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 19:59

ja nie mowie ze jd sa gowniane albo cos w tym stylu a jak sa to tylko seria se inne juz nie
nikt nie musi byc zazdrosny tylko opisuje jak jest
Witam Wszytskich Bardzo Serdecznie na naszym rolniczym forum. Chciałbym poruszyć temat ciągnika rolniczego JD 6210SE z 2001 roku kupionego u Dilera w Jelonku koło Poznania ! Zaczne od problemów jakie ten ciągnik sprawił. Zaczęło się od drugiego roku użytkowania tego ciągnika (gwarancja tylko na jeden rok, szok dla mnie, uważam że tak wychwalony i wypromowany cięgnik jak piszą inni i mówią o nim inni to powinien mieć gwarancje 10 lat !!!!!) Pierwszym problemem było pęknięcie filtra oleju hydraulicznego przy 300 MTG (NIEWIARYGODNE A PRAWDZIWE) Następna usterka jaka wystąpiła to zapowietrzanie się układu paliwowego (Brak zaworku zwrotnego i wymiana przewodów paliwowych) Kolejnym bardzo poważną naprawą, która musiałem zwalczyć to wymiana spręzarki klimatyzacji, która zatarła się przy 600MTG a przyczyną było optarcie się przewodów przy silniku (taki JD a nie umie położyć i zabezpieczyć przewodów przy silniku, który ma drgania podczas prac, bo leży na poduszkach) Nie będę tutaj pisał o kosztach jakie mnie wyniosły przy prawie nowym, ledwie dobrze dotartym ciągniku JD. Przy przebiegu około 1000MTG przepaliła się rura wydechowa ( co dla mnie był to ogromny szok i skandal) Dla porównania rura wydechowa w ciągniku ZETOR 7211 wytrzymała 6000MTG. Ale to nie koniec usterek i awari tegoż wychwalonego ciągnika John Deere. Przy przebiegu 1100MTG następuje wyciek oleju na uszczelece rozrządu ( naprawe wykonuje serwis i bagatelka wymiana uszczelki sięga 2000zł !!) Nastąpiła tez awaria regulacji dolnych cięgieł. Cały czas ciągnik ten jest regularnie serwisowany i naprawiany przez Dilera w Jelonku koło Poznania. Ciągnik na dzień dzisiejszy ma 1500MTG i jest drugim ciągnikiem o mocy 90KM, a pierwszym jest Fendt w którym nic się nie dzieje jak na razie. A teraz napiszę pare mądrych zdań o jego oszczędnym, wychwalonym SILNIKU w miesięczniku TOPAGRAR!! Jest to wręcz nie wiarygodne żeby ciągnik o mocy 90KM spalał w od 12 do 20 LITRÓW ON na GODZINE !! Są to zbyt duże koszty na utrzymanie tego ciągnika w poruwnaniu do FENDTA 309 C to około 30% JD spala więcej paliwa. Moim zdaniem JD jest tylko wychwalonym ciągnikiem, którego sponsorują rolnicze gazety, wzamian za dobre, pozytywne opinie na temat ciągników JD w mocy do 100KM. Bardzo chętnie przeczytam wasze spostrzeżenia, które ja tu poruszyłem a z którymi możecie się nie zgadzać ale niech piszą tu osoby, które mają podobny ciągnik lub podobne problemy z tym ciągnikiem. Ja na dzien dzisiejszy uważam za ciągnik numer jeden to FENDT nie wspominając juz tu o FENDCIE z skrzynią VARIO. Przypomniało mi się że jedynym plusem tego ciągnika JD jest jego zwrotność ale nic po za tym, nawet nie ma zegaru godziny i minuty. Serdecznie poydrawiam i nie polecam John Deera 6210SE

Ja mam wersje SE, a to jest pojedyńczy przypadek, jak w każdej marce się takie zdażają.

#24 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 24 lipiec 2007 - 20:15

Ja mam wersje SE, a to jest pojedyńczy przypadek, jak w każdej marce się takie zdażają.

no niestety tak wiec zycze wszystkim zeby takie przypadki sie nie zdazaly
pozdrawiam
Power by tradition

#25 Share saymon

saymon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 21:13

jonh deere 8130 czy hew holland tg 283 a JD nie był przypadkiem ciągnikiem roku ????

#26 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 21:17

a JD nie był przypadkiem ciągnikiem roku ????

byl
Power by tradition

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 07:41

@witek
masz racje ze sa takie jd i takie te wieksze powyzej 100km dobre nawet sa ale te miejsze juz takie nie sa ja bralem case jx1090u anie 90konnego nh bo tam z kad bralem case'a niebylo nh i wogole case byl ciagnikiem roku 2006...

A w czym są te JD gorsze od Case ?

#28 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 10:52

oj byl byl

To jaki model??
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#29 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 11:08

To jaki model??

jd 8020 w 2002r
Power by tradition

#30 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 11:12

@witek
masz racje ze sa takie jd i takie te wieksze powyzej 100km dobre nawet sa ale te miejsze juz takie nie sa ja bralem case jx1090u anie 90konnego nh bo tam z kad bralem case'a niebylo nh i wogole case byl ciagnikiem roku 2006...

Ale case nie był ciągnikiem roku 2006 :angry: :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 11:20

Ale case nie był ciągnikiem roku 2006 :angry: :angry:

mialem gazete i bylo tam ze case byl ciagnikiem roku 2006
Power by tradition

#32 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 11:38

mialem gazete i bylo tam ze case byl ciagnikiem roku 2006

Ciągnikiem roku został mccormick a za dising dostał nagrode claas :) :) :)
Tak napisane było w rpt

#33 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 11:43

Ciągnikiem roku został mccormick a za dising dostał nagrode claas :) :) :)
Tak napisane było w rpt

zgodze sie z toba ze mccormick byl ciagnikiem roku 2006
ale o case'ie gdzis bylo tez napisane ale niepamietam gdzie :)
Power by tradition

#34 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 12:21

jonh deere 8130 czy hew holland tg 283 Dobra nie kłuce się z tobą jak gdzieś napisane było to spoko

#35 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 12:31

jonh deere 8130 czy hew holland tg 283 w w 2007r ciągnikiem roku jest JD 8530

http://www.deere.com...30/bologna.html

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#36 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 16:02

jonh deere 8130 czy hew holland tg 283 Chyba tych ciągników roku 2006 było więcej niż jeden :) Narazie mamy 3, ktoś jeszcze o jakimś słyszał?? Z mojej 30-stki też możemy zaraz zrobić ciągnik roku 1970-któryś, albo CIĄGNIK ROKU 2012 hahaha :)

#37 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 16:06

Chyba tych ciągników roku 2006 było więcej niż jeden :) Narazie mamy 3, ktoś jeszcze o jakimś słyszał?? Z mojej 30-stki też możemy zaraz zrobić ciągnik roku 1970-któryś, albo CIĄGNIK ROKU 2012 hahaha :)

no aczemu 330 nie bardzo dobry komfort kabiny :) :)
Power by tradition

#38 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 16:28

Poczytajcie opinie właścicieli mniejszych JD, jest ich wiele na AF i chwalą je. Przykład: robertbara z John Deere 6320 Premium ma ponad 2000 motogodzin przez 3 lata.

Tak jest chwaliłem jak miał 2 tys mtg i teraz również chwalę a ma już 2400. Jednym slowem strzał w 10. Robię nim większość prac w gospodarstwie i sprawdza się super :) Pozdrowionka dla użytkowników John Deerów :)

#39 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 25 lipiec 2007 - 18:55

jonh deere 8130 czy hew holland tg 283 Tak na poważnie to sądzę że porównujesz 8130 i tg283 ze sobą tylko ze względu na podobną cenę, prawda? Przecież pod względem mocy bliższy tg283 jest dopiero chyba 8330 ze swoimi 280 KM. Skoro jednak wybierać miedzy tymi dwoma to z pewnoscia JD. Właśnie kupiłem 8230, jak narazie nie miałem jeszcze okazji nim w polu nic zrobić, ale rozpatrując tylko pod względem ergonomii i designu JD jest zdecydowanie praktyczniejszy i moim zdaniem ładniejszy. Poza tym ma bogatsze możliwości rozbudowy podstawowej wersji. Myśle np. o Active Seat czy AutoTrack. Inna kwestia to to, że już chyba nowego New Hollanda nie kupisz z serii tg. Zastąpiły je 8020 czy jakoś tak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 20:03

jonh deere 8130 czy hew holland tg 283 Dziękujemy - Użytkownicy John Deere.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Dodaj odpowiedź