Zaloguj się, aby obserwować  
case1440

Co wybrać JD 1075 czy Claas dominator 86

Polecane posty

case1440    0

Witam. Przymierzam się do zakupu kombajnu i nie wiem co wybrać JD czy Claas. Co bardziej podatne na awarie i jak z częściami.

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

z tego co wiem to dluzej trzeba czekać na czesci do JD, bo nie ma ich w polsce, czy gdzies i 3-2 dni zanim sprowadzą :)

o claasie sie nie wypowiadem bo nie znam, ale słyszałem ze claas ma dobre silniki. JD jak nie zuzyty to smiga az miło, ale jakby ci sie zepsół w zniwa to masz 2-3 dni postoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasio92    27

wybieraj tego do którego dostaniesz szybciej części i który jest w lepszym stanie ja wybrałem claasa bo cześci mam blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

zapomnij o jd znajomy ma awaryjny jest sruby ma na ang gwincie lozyska calowe ciezko to dostac a wydajnosc ma slaba .drug zanjomy mial claasa 86 z malym hederem chyba 4,2 to smigal nim i nie bylo z nim powaznych awari tylko zmienil go na troche wiekszego powiem ze claasik jest lepszy i czesci duzo jest do claasa


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Awaryjnosc w duzym stopniu zalezy od tego jak poprzedni własciciel dbał o maszyne. Ja posiadam JD ale 1085 w sumie podobne kombajny. Czesci sa w Polsce tak samo dobrze dostepne jak do Claasa tylko ze drozsze


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

ja bym proponował jd prosty w obsłudze a claas ma duzo punktow do smarowania i jak sie cos zepsuje to pół kombajnu trzeba rozebrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ciekawe opowieści dajecie tu o JD B)... W mojej okolicy nie ma problemu z częściami do tej marki. Podstawowe rzeczy można kupić w greene, a jak walnie coś bardziej wyszukanego to u mnie jest dealer chemirol i tam mają praktycznie wszystko, a jak czegoś nie ma to sprowadzają w ciągu 24h, a nie 2-3dni B). A te ang gwinty i calowe łożyska to chyba jakaś bajka normalnie :). Nie wiedziałem, że JD to angielski kombajn :). W moim 970 każdą śrubę czy nakrętkę z garażu dopasuje bez problemu. Łożyska można stosować polskie jak pasuje wymiar, a jak nie to kupujesz oryginalne JD i masz spokój na dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj