atomik

Pojemność zbiorników na zboże naszych kombajnów

Polecane posty

rataj    3

jak mialem bizona zo56 to wchodzilo w niego tako ok 1600-1700 kg pszenicy


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie w tamtym roku do zbiornika ZO56 wchodziło średnio niecałe 1,8 t. pszenicy odmiany sukces i zyta. ale zbiorniki były zawsze pełniutkie, że klapę podnosiło i prawie się wysypywało. w tym roku nie wiem, ile wchodziło wagowo, bo jeszcze wszystkiego nie sprzedałem, więc też nie ważyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Claas Mega 204 II 6200 litrow czyli ok 5500 kg zboza


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

claas 98sl ok 4 tony pszenicy


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzór pochodzi z ksiażki pt "Projektowanie technologi prac maszynowych dla produkcji roślinnej" autorstwa Tadeusz Sęk, Jacek Przybył, Jacek Dach - AR Poznań

 

Znam ten wzór, książkę i autorów z własnej autopsji! Rok temu się z nimi ( a dokładniej z panem Sękiem) męczyłem.

Co do wzoru to jest sensowny, i daje wyniki podobne do faktycznych. Można łatwo określić np. ile sie ma zboża na przyczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

W mojego Z056 nigdy nie weszło wiecej niż 2t,jęczmienia wejdzie około 1,5t a przenicy góra 1,8t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

Deutz Fahr M 36.40 około 4200kg pszenicy


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroterm    3

pracowalem claasem lexionem 600.pojemnosc zbiornika cos kolo 11 m3 o ile dobrze pamietam.ale czasmi troszke wiecej sie skosilo i na dach troche spadlo(patrz moja galeria) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie cytuj @agroterm poprzedniego postu ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Teamt Kolegi @kuki został zamknięty, więc tu wstawiam to o co pytał Kuki. Taki link podał moderator, chociaż w zamkniętym temacie moim zdaniem chodziło o coś trochę innego.

Według normy PN-82/B-02003 :Obciążenia budowli. Obciążenia zmienne technologiczne."

----------------------------

Pszenica 8,0 kN/m3

Owies 5,0 kN/m3

Jęczmień, kukurydza (ziarno) 7,0 ; kukurydza (kiszonka) 7,5 kN/m3

Rzepak 7,5 kN/m3

Żyto 8,0 kN/m3

Siano i słoma --> luźno ułożona 0,7 kN/m3

--> prasowana 2,5 kN/m3

------------------------------------------

1 kN to w przybliżeniu 100kg, czyli jeśli żyto ma 8,0 kN/m3 to jest to około 800kg.

To są dane z normy, którą stosuje się w projektowaniu konstrukcji budowlanych, zainteresowanym mogę jeszcze podac kąt tracia wewnętrznego dla poszczególnych materiałów ;) Te wielkości są z lekką "górką", bo w konstrukcjach trzeba byc zawsze po "bezpiecznej stronie".


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

nie wydaje mi sie aby m3 kukurydzy co ma 35% wilg. wazył tyle co m3 jeczmienia..


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Nie dopisałem, że to wszytko jest w stanie powietrzno-suchym (z wyjątkiem kiszonki), czyli dla kukurydzy byłoby to ziarno wysuszone.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj