Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share COUNTRYSERVICE

COUNTRYSERVICE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 20:53

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra Mam problem ze wspomaganiem (ciągnik na gwarancji, serwis się tym zajmie, ale może ktoś wie co to). Czasem przy bardzo wolnej jeździe nie da sie skręcać, jest duży opór, zatrzymuję sie sprawdzam co sie dzieje i koła stoją w miejscu, ale kierownicą można pomało skręcać. Podobnie jest w "trasie" : wyjeżdżam z domu, kierownica przy kołach na wprost jest ustawiona prosto, po 10 kilometrach przy kołach na wprost kierownica jest przekręcona o 45 stopni, a wkażdym zakręcie muszę "dokręcać", żeby sie w nim zmieścić. Krótko mówiąć kierownica swoje, koła swoje....
KOSZENIE ŁĄK I NIEUŻYTKÓW, ROZDRABNIANIE ŚCIERNISK, KARZCOWANIE UGORÓW
WWW.COUNTRYSERVICE.PL

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra Dzisiaj, 19:17
  •  

#2 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 czerwiec 2009 - 21:04

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra Ja też zauważyłem że kierownica jakoś się skręca bo mam założone to kółko do kierownicy i ciągle jest w innym miejscu ale mi to nie przeszkadza, a kierownica lekko się skręca tylko nie da się tak bardzo szybko skręcać jak np. w c360, które nie ma wspomagania.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#3 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 21:35

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra a sprawdzaliście ile macie oleju?? ja osobiscie nie zauważyłem, żeby skręcała bo nie zwracałem uwagi, ale jak nie było oleju to mogłem kręcić kierownicą jak chciałem, a koła stały.
:)

#4 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 czerwiec 2009 - 21:45

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra To u mnie tego problemu nie ma

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#5 Share COUNTRYSERVICE

COUNTRYSERVICE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 13:38

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra olej jest serwisant nawet sprawdzał i mówił, że tak ma być , ale coś mi sie w to nie chce wierzyć
KOSZENIE ŁĄK I NIEUŻYTKÓW, ROZDRABNIANIE ŚCIERNISK, KARZCOWANIE UGORÓW
WWW.COUNTRYSERVICE.PL

#6 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 13:40

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra Hahaha sluchaj serwisanta. Normalnie cyrk.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#7 Share ferdynand

ferdynand

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 18:45

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra Witam.
Mam taki mały problem na jałowych obrotach troche ciezko mi chodzi skret,wszystko przesmatowałem, i przy jakimś nawracaniu co przy forterze jest normalne bo ciągnik za zwrotny to nie jest,sprawia mi troche klopot bo musze sie (nakrecic) zamontowalem nawet galke zeby bylo lepiej ale to nic nie daje,slyszalem ze to sie jakos zapowietrza, a moze wiecie przy jakim polozeniu kól powinno sie mierzyc poziom oleju czy na zlozonym silowniku czy na wysunietym?? Co z tym fantem zrobic,bo to podobno sie cos zapowietrza

#8 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 19:25

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra jak kręci to ne jest zapowietrzony tutaj jest układ hydrostatyczny uzależniony od obrotów jak masz koło 1500 obrotów to kręci się jak w samochodzie musisz się przyzwyczajić w starych seriach było o tyle lepiej że było serwomechanizm który nie był uzależniony od obrotów na małych też kręciło się lekko

#9 Share Adrian7245

Adrian7245

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, nowości rolnicze, ciężarówki

Napisany 22 sierpień 2010 - 20:20

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra A u mnie w 7245 jest serwomechanizm i na wolnych obrotach sie ciężko kreci a jak dam więcej gazu to troche lepiej czemu tak?

#10 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 22 sierpień 2010 - 20:25

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra widocznie ten typ tak ma, ja w ursusie5314 czasami jak pojade do tyłu na maksa w prawo skręcone i potem do przodu chce a trzymam na sprzęgle to w lewo aby skręcić to ciężko idzie, pare razy tak miałem i obroty nie mają znaczenia. 2miesiące temu jechałem z agregatem bo trawę siałem po zaoranych malinach i porzeczkach to przez jakieś 100metry ciekło od pompki od wspomagania wjeżdżam na podwórko a tu ciężko idzie kręcenie po 5sekundach się nie kręci wcale, powód to uszczelka zepsuta, a uszczelka oszałamiający koszt to 1zł!! może u ciebie też coś nie szczelne jest, ale dopiero wtedy zobaczysz jak kierownico będziesz kręcił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Liberacki

Liberacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 20:34

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra Mam pytanie odnośnie wspomagania w proximie 8441 chociaż pewnie każdej z przełomu produkcji modelu. Konkretnie chodzi o to że mam pewien problem po zamontowaniu Tur-a, mianowicie wspomaganie nie radzi sobie na podłożu dobrze przyczepnym takim jak beton czy zbita ziemia tzn nawet bez podpiętego osprzętu do tura po prostu orbitrol odcina możliwość skrętu kół na postoju na wolnych czy szybkich obrotach. Czasami skrętu kół można dokonać tylko w trakcie jazdy. Czy to normalne zjawisko po założeniu tura? dodam tylko że opony mam faktycznie założone najszersze dostępne w tym modelu co też na pewno nie jest bez znaczenia. Może ktoś się orientuje czy można jakoś ,,podkręcić orbitrol"?

#12 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 29 lipiec 2011 - 20:40

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra No wiadome ze kreci sie kierownicą jak sie jedzie, a szczegolnie w pełnym ładowaczu. Szkoda mi tego ciągnika ...
Może oleju za mało, i nie daje rady..

#13 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 20:48

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra Z pompa wszystko w porzadku?

#14 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 29 lipiec 2011 - 21:08

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra radziłbym sprawdzić olej czy nie zamało a i zobacz czy czasem nie przybywa ci w silniku oleju.

#15 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 21:33

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra Mi się nic takiego nie dzieję.

#16 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 31 lipiec 2011 - 14:13

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra nasmaruj łożyska sworzni zwrotnic i sprawdź ich stan, a jakie masz opony z przodu?? ja mam u siebie wąskie 11,2 r24 to jak mam w chwytaku bele z sianem czy słomą to bez problemu idzie skręcić na betonie, z sianokiszonką już niebardzo

#17 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 28 marzec 2012 - 20:09

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra Witam.kupiłem forterre 105.zrobiłem 20mgh i chyba wspomaganie mi sie popsuło bo az kierownica trzeszczy.co to może być za przyczyna?jest możliwe jakieś odpowietrzenie czy coś takiego czy dzwonić po serwis?

#18 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 21:54

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra W jakim momęcie trzeszczy w całym zakresie, czy tylko na krańcowych pozycjach, ma ładowacz/
obciążniki?

#19 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 29 marzec 2012 - 07:47

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra Trzeszczy w każdym punkcie i wogóle cięzko chodzi.ma przedni tuz ale nawet jak przód nie obciążony a z tyłu pług i tak cięzko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 08:20

Problemy ze wspomaganiem Zetor X540, Proxima, Forterra masz nowy ciagnik na gwarancji i chcesz usuwac usterki przez forum? dzwon do serwisu.