Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bierze olej 3512

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bolos51

bolos51

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, robienie zdjęć i kręcenie filmów.

Napisany 22 sierpień 2010 - 18:22

Bierze olej 3512 Witam. Mam problem z ursusem 3512 a mianowicie bierze olej, był robiony remont silnika 2 lata temu tzn, wymieniane pierścionki. Ale już od pierwszego remontu zaczął brać olej. Bierze go aż tyle że cały silnik od strony tłumika jest zalany olejem. Opstawiam głowicę, jeśli ktoś się na tym zna albo miał podobny problem to proszę o pomoc. z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bierze olej 3512 Dzisiaj, 13:57
  •  

#2 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2010 - 18:35

Bierze olej 3512 W moim 360-3p też bierze olej.Zrobiłem głowicę ale to nic nie pomogło.

#3 Share ferdynand

ferdynand

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 18:39

Bierze olej 3512 Ile masz mth??, ja w swoim 3512 mam 4200(97r.) sam pracowal na 25ha,ale tylko przez rok bo doszla forterrka 9641 i fergusonik ma troche luzu,tez jak jeszcze nie mialem forterrki to mialem robic remont silnika bo przy sieczkarni do kukurydzy to mi oleju ubywalo,ale nie tak strasznie,jedynie co to poci mi sie pod filtrem oleju na laczeniu.teraz najciezej ma chyba na uprawianiu pod burak,bo koszenie trawy czy pryskanie to nie wysilek dla silnika.Może to byc glowica ale wiesz trzeba by tu mth podac to by mozna wnioskowac jak perkins na ten stan sie zachowuje.

#4 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 22 sierpień 2010 - 18:50

Bierze olej 3512 sama wymiana pierścieni nie zawsze pomoże,pewnie masz już zjechane tuleje,a nie masz gdzieś przypadkiem pękniętej gumy łączącej filtr z kolektorem ssącym?

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 19:18

Bierze olej 3512

Witam. Mam problem z ursusem 3512 a mianowicie bierze olej, był robiony remont silnika 2 lata temu tzn, wymieniane pierścionki. Ale już od pierwszego remontu zaczął brać olej. Bierze go aż tyle że cały silnik od strony tłumika jest zalany olejem. Opstawiam głowicę, jeśli ktoś się na tym zna albo miał podobny problem to proszę o pomoc. z góry dzięki.

wymiana piercieni to nie remont, ale zabieg na 6mc-y aby sprzedać ciągnik, w perkinsie jak nie chcesz żeby brał olej tylko solidna kapitalka i masz spokój na kilkanacie lat 3 cyl silnik kapitalka grosze kosztuje około 2 tys a masz spokój na lata, zamiast zawracać sobie d*pę zmianami piercieni czas tracic i kasę na mechaniki raz zainwestować i w paliwie i oleju się szybko zwraca he he

#6 Share bolos51

bolos51

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 19:21

Bierze olej 3512

Ile masz mth??, ja w swoim 3512 mam 4200(97r.) sam pracowal na 25ha,ale tylko przez rok bo doszla forterrka 9641 i fergusonik ma troche luzu,tez jak jeszcze nie mialem forterrki to mialem robic remont silnika bo przy sieczkarni do kukurydzy to mi oleju ubywalo,ale nie tak strasznie,jedynie co to poci mi sie pod filtrem oleju na laczeniu.teraz najciezej ma chyba na uprawianiu pod burak,bo koszenie trawy czy pryskanie to nie wysilek dla silnika.Może to byc glowica ale wiesz trzeba by tu mth podac to by mozna wnioskowac jak perkins na ten stan sie zachowuje.

mój rocznik 89 ale ten fajny z kabinką KK przebieg a to z 5000. a żre z 3 litry na tydzień oleju oczywiście.

#7 Share ferdynand

ferdynand

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 19:34

Bierze olej 3512 Popieram ferdek07 te 3perkinsa to dobre silniki znajomy jezdzi 79r typowy angielski jescze typ juz ma 13000 mth;] troche kopci ale to juz nie mankament jak na te latam, i po kapitalce oczywiscie.

#8 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 sierpień 2010 - 20:18

Bierze olej 3512

mój rocznik 89 ale ten fajny z kabinką KK przebieg a to z 5000. a żre z 3 litry na tydzień oleju oczywiście.

A ile w ciągu tego tygodnia mth robisz?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#9 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2010 - 20:32

Bierze olej 3512

wymiana piercieni to nie remont, ale zabieg na 6mc-y aby sprzedać ciągnik, w perkinsie jak nie chcesz żeby brał olej tylko solidna kapitalka i masz spokój na kilkanacie lat 3 cyl silnik kapitalka grosze kosztuje około 2 tys a masz spokój na lata, zamiast zawracać sobie d*pę zmianami piercieni czas tracic i kasę na mechaniki raz zainwestować i w paliwie i oleju się szybko zwraca he he

Remont silnika to koszt 3500tyś tak mi zaśpiewali w czwartek w warsztacie.

#10 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 21:50

Bierze olej 3512 Sama wymiana pierścieni może niewiele dać jeśli zużyte są rowki w tłokach. Jeśli tuleje są jeszcze w niezłym stanie to proponuję wymianę tłoków razem z pierścieniami, powinno pomóc a koszt dużo niższy od kapitalki. Tylko części trzeba kupić dobre a nie jakieś chińskie czy indyjskie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 06:29

Bierze olej 3512 Mi się zdaję że ci pierścienie założyli odwrotnie.Po wymianie pierścieni powinno trochę pomóc przynajmniej na jakiś czas.czeka cię remont.

#12 Share bolos51

bolos51

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 19:05

Bierze olej 3512

nawet nie wiem ale sporo.

#13 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 19:27

Bierze olej 3512 nie jezdzijcie tak ostro. Ja też sporo jeżdże prawie 400mtg rocZnie i ma już 9000mtg ale jeszcze w miarę chodzi przy zwijce. A jest prawie 20ha do obróbki.

#14 Share bolos51

bolos51

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 19:52

Bierze olej 3512

nie chce nikogo wprowadzać w błąd dlatego napiszę. W ursusie był zepsuty obrotomierz od dawna bo pytałem się ojca na liczniku jest 4000mth ale drugie tyle pewnie obrotek nie chodził. silnik zaczął brać olej od pierwszej generalki, a tata obstawia głowicę bo nie była robiona chyba po przegrzaniu w 1997roku,

#15 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 20:24

Bierze olej 3512 Ferdek ma rację wymiana pierścieni to zabiek krutko trwały wiele nie pomoże.JA w swoim rok 89robiłem kapitalke 2 lata temu to napraw wyniosła 4250 zł razem z tarczami i łożyskiem oporowym.Brał 2 litry oleju na dzień aż zaczoł go oddawać odmą.Dodam że remont robiliśmy sami oprucz wciskania tuleji.Przebieg miał około 6000mtg wał wydał na 1 szlif nowe tyleje, tłoki, pompa wodna ,olejowa, wtryski ,głowica ,,współośowość była sprawdzana,pompa paliwa po wymianie.

#16 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 sierpień 2010 - 21:15

Bierze olej 3512

nie chce nikogo wprowadzać w błąd dlatego napiszę. W ursusie był zepsuty obrotomierz od dawna bo pytałem się ojca na liczniku jest 4000mth ale drugie tyle pewnie obrotek nie chodził. silnik zaczął brać olej od pierwszej generalki, a tata obstawia głowicę bo nie była robiona chyba po przegrzaniu w 1997roku,

Głowice można sprawdzić, Perkinsy są wrażliwe na przegrzanie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#17 Share bolos51

bolos51

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 22:25

Bierze olej 3512 Właśnie kończę remont ursusa. Jak wszystko będzie działać to napisze co było przyczyną brania oleju..

#18 Share bolos51

bolos51

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:39

Bierze olej 3512 Remont skończony. Powodem były krzywe korbowody, tłoki chodziły nie równo po tulei i brał olej.. Włożone zostały tłoki z dwoma pierścieniami olejowymi co poprawi wytrzymałość owych pierścieni, wiadomo że lepiej jak są dwa a nie jeden.

#19 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 17 styczeń 2011 - 21:01

Bierze olej 3512 A co powiecie panowie na to że mój 3512 bierze olej ? Ma 1800mth , od wymiany do wymiany muszę dolać około 2-3 litrów oleju ... Teraz jeszcze zobaczyłem że zaczyna ciec z tej zawleczki pod silnikiem , dlaczego ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 16:49

Bierze olej 3512 Najprawdopodobniej poszło tylne uszczelnienie wału korbowego. Czeka Cię rozjechanie go, zdjęcie sprzęgła i koła zamachowego.