czarny87

John Deere 7730 vs Fendt 818

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Jak widać nie masz poczucia humoru. Spinasz poślady tak jakby to od ciebie ten ciągnik miał kupić.

A kto wie że napisałeś dla żartu, równie dobrze mogłeś być kolejnym przedszkolakiem który ma długi weekend od szkoły i za wszelką cenę chce udzielać rad o których nie ma bladego pojęcia.

 

Koniec tematu. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF_Fan_Agri    20

Ja bym wybral Fendt'a. W okolicy wszyscy wlasnie wybieraja Fendt'y tylko ze serie 900 do takiej pracy jaka wymieniles. Mam stycznosc z obiema maszynami (Fendt 828 i 936 w domu oraz pracowalem cale wakacje na 7290R) i Fendt bedzie o wiele wygodniejszy na drodze. W 7R podczas ruszania w automacie, ciagnik bardzo dlugo sie zbieral zanim zaczynal normalnie przyspieszac czego w 828 nie zauwazylem. John Deere tez nie mial stabilizatorow na tuzie, wiec jazda z maszyna na tyle byla bardzo ekscytujaca. Stabilizatory kosztuja 1800 funtow czyli gdzies 10tys pln bo nie ma ich w standardzie. Nie wiem co jeszcze napisac, ale spalanie w JD tez do najlepszych nie nalezalo, w gleboszy 5 lap na glebokosci 35cm spalanie wychodzilo ok 40-47l na godzine robiac 2.0-2.5ha/h


 

Dawniej JakubK203

Zdjęcia są własnością MF_Fan Agricultural.

Zabrania sie używania zdjęć bez wcześniejszej zgody przez MF_Fan Agricultural.

Używanie zdjęć bez zgody będzie zgłaszane do właściwego organu na drodze prawnej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

stabilizacja w 7R jest rozwiązana na 3 sposoby

stabilizator jednostronny

stabilizator automatyczny obustronny

listwa stabilizująca przy szynie zaczepowej, co według mnie do maszyn tej wielkości jest bardzo dobrym rozwiązaniem

dodatkowo najdroższa opcja przy zamówienia tego jako część to 8 tyś złotych więc widocznie w UK jest to droższe jak na kontynencie


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

oj chyba kolega w fendt-cie pracuje 

dla prostego sprawdzenia pokaż mi na http://www.dlg-test.de/powermixapp/index.php?language=en 

taką konfigurację gdzie fendt spala 10 procent mniej :) proszę :) różnica to max 10 centów na kw/h( nie koniecznie na korzyść fendta) czyli max 2 euro na godzinę i obojętnie czy to będzie 828 porównany do 7290 czy inne :)

drugie kolega nie mówił że dostał ofertę na profi plus z 10 calowym terminalem - w tej cenie - co raczej nie jest możliwe jeśli ma propozycje nowego - zatem pamiętaj że porównujszesz ergonomie 7" vario do comand center 4 - a tu już nie podzielisz ekranu ,a grafika i ergonomia jest jak w comodore 64 

co do uchwytów to możesz sobie montować cięższe ekrany i komputery w jd bo masz gdzie przykręcić je śrubą 10mm a nie na przyssawki jak w fendcie 

wycieraczki wg dealera nie ma i  nie może być. w JD występuje joy - 8 funkcji programowlnych plus 4 krzywkowe . mam więc napewno może być( główna wada nie można wrzucić aktywacji prowadzenia na joya i zmienić kierunku tył przód a jedynie biegi ). Co programowania na uwrociach - to naprawdę nie porównuj fendtowskiego i tec pro :) 
co do gwarancji - w jd nie jest ubezpiecznie(z udziałem własnym) tylko gwarancja - pełna - a porównujesz go gwarancji na blok silnika i skrzyni w fendcie - w którym i tak musisz serwisować w serwisie dla tej gwarancji - więc porównanie kosztów totalnie bez sensu.

Klima i radio jest sterowane z podłokietnika a info wyświetlane na cc albo przez command center jeśli chcesz głębszej regulacji. 

a co do utraty wartości to 818 i 7820 z 2004 roku kosztują tyle samo używane - ale nowy fendt jest o 1/4 droższy pytanie który więcej stracił na wartości ???? 

no nic szkoda mi czasu na tą dyskusje bo mi nikt za to nie płaci ....... 

 

Edytowano przez szarywilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

pracuje w Firmie Usługowej pracującej na Fendtach i Deerach ;)

- 828 vs 7280R ;)  11% no chyba że chcesz porównać ciągnik 280 vs 310KM

- 7 calowy monitor jest możliwość podzielić tylko trzeba wiedzieć jak str 17

- grafika 4K może nie jest ale nie uważam aby CC4 miał o tyle lepszą?

- uchwyt do montowania monitorów na szynie jest jednakowy u obu producentów, a że nie potrafisz tego zrozumieć tylko piszesz że montowane są na przyssawkę to zobacz w katalogu :) str 15

- wstaw zdjęcie z zaprogramowanego w pełni joya w Deeru :) bo funkcji on ma sporo, ale czy w pełni je ustawisz ?! A jeśli ten joy taki dobry to dlaczego duże 6R będzie miało w końcu prawdziwy ergonomiczny joy

- przedstaw w czym jest leszy iTec od Variotronic

- pokaż mi dokument podpisany przez Deer Company że jest to w pełni gwarancja :) bo my na jednym ciągniku ją mamy także dokładnie wiem o czym piszę :)

- co do porównania cen to porównaj maszyny o zbliżonym wyposażeniu bo Vario vs PQ to tak trochę, dodatkowo zauważ jaka była różnica cenowa nowej 818 do nowego 7820 :)

http://www.agriaffaires.pl/wyniki/1/john+deere+7820.html

http://www.agriaffaires.pl/wyniki/1/fendt+818+vario.html

 

http://www.fendt.com/de/geneva-assets/article/42529/155582_800Vario_08-2016_WEB_DE.pdf

 

 

PS jak możesz to wstaw zdjęcia aktualnych upraw po Sumo i jak je oceniasz, bo nasz agronom o to podpytuje

Edytowano przez bushmaster

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj