Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 7730 vs Fendt 818

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czarny87

czarny87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 14:38

John Deere 7730 vs Fendt 818 John Deere 7730, Fendt 818: skrzynie bezstopniowe, przedni TUZ, TLS,
Który lepszy, proszę o szybką radę. Jakie wyposażenie jeszcze dołożyć, może Ktoś zna cenę.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 7730 vs Fendt 818 Dzisiaj, 19:16
  •  

#2 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 22 sierpień 2010 - 15:12

John Deere 7730 vs Fendt 818 jeśli kupujesz taki ciągnik to od razu powinieneś się z dilerem skontaktować, ciągnik grubo powyżej 400tys zł, co będziesz nim robił? np. agregat jakiś szeroki, to bliźniaki by były dobre, większy uciąg, chociaż kapcie tych ciągników w standardzie i tak będą szerokie... ; do oprysków, nawożenia to wąskie trzeba... sprecyzuj

#3 Share czarny87

czarny87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 22:35

John Deere 7730 vs Fendt 818 Ciągnik ma pracować na 300ha i jak da radę to jeszcze jakieś usługi. Będzie chodził w pługu i agregacie uprawowo-siewnym.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 sierpień 2010 - 10:31

John Deere 7730 vs Fendt 818 Kupujesz a nie znasz ceny?

#5 Share czarny87

czarny87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 11:26

John Deere 7730 vs Fendt 818 W Niedziele jeszcze miałem brać siewnik Vaderstadta, była już oferta i wszystko prawie dograne, wczoraj wieczorem jednak decyzja została zmieniona i dopiero dzisiaj rano zacząłem dzwonić i sprawdzać co i jak. Cena Fendta 105tys. euro, John Deere około 100tys euro( zależy od dealera), ceny podlegają jeszcze negocjacji. Raczej obstawałem za John Deerem bo większość rolników w moich stronach je kupuje, narzekają tylko trochę na spalanie. Z drugiej strony Kogo się nie zapytam o najlepszy ciągnik to wszyscy zgodnie mówią, że Fendt, niestety prawie nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego. Tak czy inaczej decyzja jest prawie podjęta i na 90% będzie Fendt. Temat bym poruszył znacznie szybciej ale tak jak mówiłem wcześniej decyzja podjęta była wczoraj a przyjmowanie wniosków zaczyna się jutro.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 sierpień 2010 - 20:38

John Deere 7730 vs Fendt 818 Jezeli bedziesz jezdzil sam tym caignikiem to FENDT bo komfort pracy i wygoda jest o wiele lepsza niz w JD, jezeli chcesz miec solidny produkt, muła roboczego o pieknym dzwieku kup JD :)

#7 Share ZirakS

ZirakS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Webmasterka, rolnictwo, motoryzacja, informatyka

Napisany 23 sierpień 2010 - 21:19

John Deere 7730 vs Fendt 818 Gościu z sąsiedniej wsi zakupił sobie FENDTa Vario 930 i powiem Ci ten odgłos silnika, design oraz te światła a ten obciążnik zamocowany na TUZie można się przy nim podniecić :) Bierz FENDTA
Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2010 - 13:42

John Deere 7730 vs Fendt 818 Jakoś w 900 nie zauważyłem tego pomruku który wydaje JD..

#9 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 24 sierpień 2010 - 14:55

John Deere 7730 vs Fendt 818 Hubert zależy kto co lubi :) niektórzy kastrata niektórzy bas :), nie to żeby Fendt był kastrat tylko każdy lubi inny rodzaj basiku :)
A nad Valtrą się nie zastanawiałeś? :)

A i jeszcze za Ave może MF? :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#10 Share czarny87

czarny87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 14:56

John Deere 7730 vs Fendt 818 Wniosek złożony, powiedzieli, że limit już jest przekroczony w warmińsko-mazurskim, ale podobno Ministerstwo ma coś jeszcze dorzucić. Czekałem godzinkę w kolejce z numerem 323 :), mam nadzieje, że nie będzie poprawek i dostanę pieniądze. Wracając jeszcze do ciągnika to sam nim będę jeździł :) . Martwi mnie trochę to, że przeglądy co 300mtg( to chyba dosyć często). Dzięki za posty i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2010 - 15:07

John Deere 7730 vs Fendt 818 Korbanek życzy sobie co 300mth u szwabów jest co 500, kwestia pazerstwa na kase.

#12 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 24 sierpień 2010 - 16:07

John Deere 7730 vs Fendt 818 przeglady sa co 300 mtg bo jak wiadomo na naszych stacjach paliwo nie jest przedniej jakosci a w szczegolnosci zawiera wieksza ilosc siarki niz te sprzedawane na zachodzie europy (i jest to informacja pewna bo juz na wokandzie kilka spraw bylo opartych na tej podstawie faktycznej i klienci uzyskali zwrot kosztow napraw tzw odszkodowanie)

Co do tematu moj kolega posiada fendta 820 Vario i wychwalic sobie go nie moze wiec mysle ze i Ty kolego bedziesz zadowolony

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2010 - 16:12

John Deere 7730 vs Fendt 818 @Timasz ale przegląd obejmuje wymienę oleii i filtrów nie układu paliwowego:P serwisant nie sprawdzi Ci stanu pompowtrysków ani nie zakonserwuje Ci ich.. dla mnie to kewstia pazerstwa Korbankowa

#14 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 24 sierpień 2010 - 16:21

John Deere 7730 vs Fendt 818 @ HubertOjdana ale nie wiem czy zastanawiales sie kiedys w wyniku jakiego procesu olej silnikowy zmienia swoja barwe z jasnej na ciemna(delikatnie mowiac:P) ? jednym z glownych winowajcow oprocz wysokiej temperatury panujacej podczas pracy silnika jest siarka znajdujaca sie w paliwie ktora podczas procesu spalania w sladowych ilosciach przedostaje sie do oleju zmiejszajac jego wlasciwosci smarujace oraz do odbierania nadmiaru ciepla i wlasnie dla tego olej powinno sie wymieniac czesciej gdy paliwo zawiera wieksza ilosc siarki :) A niewatpliwie w naszym kraju najczesciej takie tankujemy

#15 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 24 sierpień 2010 - 17:26

John Deere 7730 vs Fendt 818 a co ma paliwo do wymiany filtrow hydrauliki czy skrzyni ktore do tanich nie naleza? paliwo ma wplyw na to ze te filtry trzeba wymieniac co 300 a nie 500h?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#16 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 18:18

John Deere 7730 vs Fendt 818 Owszem wymiana oleju silnikowego zależy od paliwa, ale aktualnie kupując paliwo z rafinerii Orlenu lub Lotosu od jakiegoś czasu paliwo z tych rafinerii spełnia normy zawartości siarki. Jak ktoś kupuje paliwo z niewiadomego źródła, lub olej opałowy to może i powinien zmieniać olej co 300 rbh. Jakoś inni producenci mogą wymieniać w Polsce olej w silniku co 500rbh, a Korbanek zamarzył sobie 15 lat temu co 300 i tak mu zostało. Czy w samochodzie zmieniamy olej inaczej niż na zachodzie???
jak słusznie zauważył kolega statek, hydraulika też się zasiarcza??? :)

#17 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 18:38

John Deere 7730 vs Fendt 818 Drodzy koledzy nie tylko Korbanek zamarzyl sobie wymiane oleju silnikowego co 300 rbh diler z pasleka sprzedajacy jd zalecal wymiane oleju co 350 godz jak mowil dla bezpieczenstwa :)
Co do hydrauliki to oczywiste ze sie nie zasiarcza ale ja nie pisalem o hydraulice tylko o silniku (najwidoczniej Pan Korbanek odczuwa nieodparta potrzebe ponadprzecietnej obslugi serwisowej ktora ma na celu maksymalnie wydluzyc zywotnosc maszyny a wy Koledzy nie potraficie docenic jego troski o wasze dobro hahaha)

#18 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 18:53

John Deere 7730 vs Fendt 818 diler zaleca częstszą wymianę oleju dla bezpieczeństwa, ale własnego dochodu :)

#19 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 19:44

John Deere 7730 vs Fendt 818 Wiesz @b0gdan gwarancja nie trwa wiecznie i pozniej diler nie musi na tobie zarabiac w Pasleku diler tak radzil a w tej firmie klient nie jest zobligowany do stosowania sie do rad dilera mozna zmieniac planowo oliwe:)(czyli co 500 bez konsekwencji)
ale robimy ot :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kinggierada

kinggierada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 10:58

John Deere 7730 vs Fendt 818 Dołączam się do pytania kolegi ja też się wacham pomiędzy tymi markami. Miał by pracować głównie w siewniku mechanicznym 1200l na bronie wirnikowej 3m wiec nie jest to dużo na b.dobrej ziemi 1 2 klasa z lekkimi wzniesieniami i pługu 5 ibis XXL pola rozdrobnione w zasiegu 30km!!! 300ha, i tu jest dylemat jaki ciagnik bo jg jest wiekszy gabarytowo ale za to cieższy i dajż mu buty w std 710 i 600 wiec już to o czyms swiadczy i cały jest w konst. ramoweje ale fendt skrzynia vario i komfort pracy, Pomóżcie dokonać trafnego wyboru !!!!

Dodaj odpowiedź